• Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a celkové váze 8 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; nápoje na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flysas.com

Info o aerolince

SAS neboli Scandinavian Airlines (SK)  jsou národními aeroliniemi rovnou tří států – Dánska, Norska a Švédska. Letecká společnost byla založena roku 1946. Po Norwegian jsou SAS druhými největšími aeroliniemi ve Skandinávii, a to dle počtu přepravených pasažérů. Báze aerolinky se nachází v Kodani, Oslu a Stockholmu, a to na letištích Kastrup (CPH), Gardermoen (OSL) a Arlanda (ARN).

SAS jsou jedněmi ze zakládajících členů Star Alliance.

Naše recenze

Průměrné evropské aerolinie, ničím nevyčnívají. Vstřícná zavazadlová politika, kdy sportovní vybavení může letět bezplatně namísto odbaveného zavazadla. Mínusem je málo letů z Prahy, přestupy jsou tak obvykle spojené s nocováním ve Stockholmu, pro někoho to však může být výhodou.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm. Součet hmotnosti nesmí přesáhnout 8 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 30–89 EUR (dle destinace) při tarifu „Go Light“. K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Lyže, snowboard, surfboard, jízdní kolo, rogalo, potápěčské, rybářské, hokejové nebo jiné sportovní vybavení lze přepravit jako odbavené zavazadlo, není nutné platit extra. Přepravu sportovního vybavení je nutné mít předem schválenou aeroliniemi.

Nákup letenek

Letenky SAS kupujte přes náš rezervační systém.

Mladí cestovatelé pod 26 let mohou cestovat v levnějším tarifu „Youth“, není ale dostupný na všech letech.

Kontakt

Telefonní linka +46 8797 3010; v angličtině; po–pá: 8:00–19:00 & so: 9:00–17:00 & ne: 10:00–19:00.

Turi, chatovací robot, se vám bude věnovat zde.

V Praze aerolinka svou kamennou pobočku bohužel nemá.

Služby

Na krátkých letech se zdarma podává káva a čaj, občerstvení pouze za poplatek. Na dálkových letech z/do Asie a USA se bezplatně podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na palubě vybraných letadel k dispozici Wi-Fi za poplatek 5–15 EUR (dle destinace).

Destinace

Sezónně z Prahy (PRG) do Kodaně (CPH), Osla (OSL) a Stockholmu (ARN). Levněji s odletem z Berlína (TXL).

Dále výhodně na Faerské ostrovy (FAE), Špicberky (LYR), do Kiruny (KRN) a dalších skandinávských lokací. Také do San Francisca (SFO) a Chicaga (ORD).

Flotila

Ve flotile Scandinavian Airlines naleznete tato letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A350, Boeing 737.

Chcete se dozvědět více o flotile SAS?

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)