logo aerolinky SAS

SAS

SAS neboli Scandinavian Airlines (SK)  jsou národními aeroliniemi rovnou tří států – Dánska, Norska a Švédska. Letecká společnost byla založena roku 1946. Po Norwegian jsou SAS druhými největšími aeroliniemi ve Skandinávii, a to dle počtu přepravených pasažérů. Báze aerolinky se nachází v Kodani, Oslu a Stockholmu, a to na letištích Kastrup (CPH), Gardermoen (OSL) a Arlanda (ARN).

SAS jsou jedněmi ze zakládajících členů aliance leteckých dopravců Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a celkové váze 8 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; nápoje na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flysas.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 22 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 / 30 minut před odletem (dle cílové destinace). Odbavení na letišti je zdarma.

Předčasný výběr sedadla je zpoplatněn. Seating provedený během online check-inu však zůstává zdarma.

Naše recenze

Průměrné evropské aerolinie, ničím nevyčnívají. Vstřícná zavazadlová politika, kdy sportovní vybavení může letět bezplatně namísto odbaveného zavazadla. Mínusem je málo letů z Prahy, přestupy jsou tak obvykle spojené s nocováním ve Stockholmu, pro někoho to však může být výhodou.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm. Součet hmotnosti nesmí přesáhnout 8 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 30–89 EUR (dle destinace) při tarifu „Go Light“. K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Lyže, snowboard, surfboard, jízdní kolo, rogalo, potápěčské, rybářské, hokejové nebo jiné sportovní vybavení lze přepravit jako odbavené zavazadlo, není nutné platit extra. Přepravu sportovního vybavení je nutné mít předem schválenou aeroliniemi.

Nákup letenek

Letenky SAS kupujte přes náš rezervační systém.

Mladí cestovatelé pod 26 let mohou cestovat v levnějším tarifu „Youth“, není ale dostupný na všech letech.

Kontakt

Telefonní linka +46 8797 3010; v angličtině; po–pá: 8:00–19:00 & so: 9:00–17:00 & ne: 10:00–19:00.

Turi, chatovací robot, se vám bude věnovat zde.

V Praze aerolinka svou kamennou pobočku bohužel nemá.

Služby

Na krátkých letech se zdarma podává káva a čaj, občerstvení pouze za poplatek. Na dálkových letech z/do Asie a USA se bezplatně podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na palubě vybraných letadel k dispozici Wi-Fi za poplatek 5–15 € (dle destinace).

Destinace

Aktuálně z Prahy (PRG) pouze do Stockholmu (ARN). Levnější letenky do skandinávských destinací často bývají s odletem z Berlína (TXL).

Výhodné letenky od SASu ulovíte na Faerské ostrovy (FAE), Špicberky (LYR), do Kiruny (KRN) a dalších skandinávských lokací. Občas také do Severní Ameriky – do Chicaga (ORD), Los Angeles nebo San Francisca (SFO).

Flotila

Ve flotile Scandinavian Airlines naleznete tato letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A350, Boeing 737.

Chcete se dozvědět více o flotile SAS?

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)