Letiště Bukurešť

Letiště Bukurešť (OTP)

Mezinárodní letiště Bukurešť (OTP), celým názvem "Mezinárodní letiště Henriho Coandy Bukurešť" či také "letiště Otopeni", je nejvytíženějším rumunským letištěm a nachází se severně od hlavního města. Své jméno nese po leteckém pionýrovi Henri Coandovi, který navrhnul letoun Coandă-1910 a objevil tzv. "Coandův efekt". Letiště slouží jako základna pro aerolinky Air Connect, Animawings, Dan Air, HiSky, Ryanair, TAROM a Wizz Air. V roce 2019 letištěm prošlo přes 14,6 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 16,5 km
 • Oficiální web letiště bucharestairports.ro

Letenky do Bukurešti

Letenky z Prahy (PRG) do Bukurešti na přímém letu ulovíte u aerolinky TAROM. Průměrná cena letenek z Prahy do Bukurešti se pohybuje okolo 4 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 2 000 Kč. Délka letu z Prahy do Bukurešti je 1 hodina 50 minut.

Do Bukurešti se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Bukurešti rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Vlak

  Vlak zajišťuje rychlé spojení mezi letištěm a severním vlakovým nádražím v Bukurešti. Na vlakovou zastávku vás odveze z letiště kyvadlový autobus. Vlaky jezdí 24 hodin denně s intervalem 40 minut. Jízdenky si kupte předem u dopravce a za jízdenku si připravte 6,8 Leu (asi 33 Kč).

  Autobus

  Do centra Bukurešti jezdí také expresní autobusová linka 783, která funguje ve dne i v noci. Zastávka se nachází před příletovou halou a cena jízdenky je 3 leu (asi 14 Kč). Jízdenku si můžete koupit na místě kartou, SMS zprávou nebo v jízdenkovém automatu na letišti. Detailní jízdní řád linky naleznete pod tímto odkazem.

  Půjčené auto

  Taxi

  Stání taxíků se nachází u východu z terminálu a za jízdu zaplatíte mezi 1,89 – 3,5 leu/km (asi 9 – 17 Kč). Alternativně využijte služby Uber nebo Bolt.

   

  Doprava v noci

  V noci se z letiště Bukurešť do centra dostanete vlakem či autobusem. Interval autobusů v nočních hodinách je 40 minut.

  Přestup na letišti

  Letiště má pouze jeden terminál. Mapu letiště naleznete zde.

  Svůj přestup v Bukurešti si zkraťte v některém ze salónků. Na letišti se nachází tři VIP salónky a tři business salónky. Otevřeny jsou 24 hodin denně.

  Doporučená minimální doba na přestup na letišti Bukurešť je 45 minut. 

  Další užitečné tipy

  Na letišti naleznete několik obchodů s rumunskými suvenýry, duty-free obchody, a další. Hladoví cestovatelé budou potěšeni nabídkou restaurací, kaváren i fast foodů.

  Mimo běžné zázemí zde najdete i kapli, lékárnu či kadeřníka. Nechybí ani bankomaty či stánek mobilního operátora.

  Chystáte-li se do Bukurešti za pozorováním letadel, využijte vyhrazených míst v blízkém okolí letiště. Ke vstupu však potřebujete oprávnění, o které si zažádáte na emailu [email protected].

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)