letiště Bělehrad

Letiště Bělehrad (BEG)

Letiště Bělehrad (BEG), celým názvem Aerodrom Nikola Tesla Beograd, je největší letiště v Srbsku. Nachází se 18 km západně od Bělehradu. Svou základnu zde mají srbský národní dopravce Air Serbia a nízkonákladový dopravce Wizz Air. Air Serbia odsud provozuje pestrou nabídku letů po celé Evropě, do Severní Ameriky, Číny a stále i Ruska.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 18 km
 • Oficiální web letiště beg.aero

Letenky do Bělehradu

Z Prahy (PRG) do Bělehradu (BEG) létá celoročně srbský národní dopravce Air Serbia, který na této lince nemá žádnou konkurenci. Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje okolo 4 500 Kč (akce na této trase spíše nebývají). Doba letu z Prahy do Bělehradu je 2 hodiny.

Do Bělehradu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Bělehradu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště do centra

  Doprava ve dne

  Autobus

  • Na letiště Nikola Tesly jezdí několik linek autobusů. Jízdní řády všech linek naleznete na webech BANBUS.
  • Každých 20 minut jezdí z letiště expresní linka A1, která končí ve stanici Trg Slavija a zastavuje ve stanici v Pariske Komune a Železnička stanica Beograd Glavna. Cesta trvá 30 minut a cena je okolo 400 srbských dináru, což odpovídá 80 Kč. Na tuto linku neplatí běžné  jízdenky MHD. Platí se u řidiče a je potřeba mít přesně (nejsou akceptována eura a další cizí měny).  První bus z města odjíždí v 5:00. Jedná se o Ford Transit nebo podobnou dodávku.
  • Nejlevnější variantou je použít místní MHD a to konkrétně linku 72 do centra na  Zeleni venac. Interval jednotlivých spojů je půl hodiny. Cesta trvá kolem 40 minut a cena je 50 srbských dináru (cca 10 Kč) za devadesátiminutovou jízdenku. Jízdenku jde bezkontaktně na kartu v autobuse, stejně i celodenní za 120 dinárů nebo týdenní za 800 dinárů. Jízdenka platí do půlnoci daného dne. První bus z města odjíždí 4:00.
  • Dále lze použít linku 607, která jezdí mezi Surčin a Novým Bělehradem a letištěm projíždí, ta však jezdí pouze jednou za hodinu.

  Půjčené auto

  Pro cestovatele, kteří nechtějí zůstat jenom v Bělehradě, ale chtějí i poznávat krásy této země, je výhodné si půjčit vlastní auto. Rozmanitou nabídku vozů naleznete v naší autopůjčovně. Půjčení auta v Srbsku je levnou záležitostí, ale musíte počítat s relativně drahým mýtem (cca 5 € za 200/300 km).

  Taxi

  Do centra Bělehradu se dostanete také taxíkem. Ceny jsou fixní a jízdné z letiště do centra města vyjde na 1 800 RSD (cca 15 €).

  Uber ani Bolt v Bělehradě nefungují.

  Pěšky

  Cestu na letiště lze absolvovat také pěšky. Vzdálenost mezi letištěm a centrem (Náměstí republiky) je 16 km a cesta vám zabere asi čtyři hodiny. Jde o delší túru podél silnice vedoucí na letiště. Může to být originální způsob, jak si zkrátit čekání na letišti.

  Doprava v noci

  Noční spojení z letiště Bělehrad zajištovala již zmíněná expresní linka A1, nicméně v poslední době se na ní nedá spolehnout, a proto raději doporučuje využít taxi služeb.

  Přestup na letišti

  Letiště Bělehrad je relativně malé letiště. K dispozici má dva terminály.

  • Terminál 1 byl dříve využíván pro vnitrostátní lety, ale dnes slouží převážně k odbavení low-costových dopravců.
  • Terminál 2 slouží klasickém dopravcům.

  Minimální doporučená doba na přestup v Bělehradě je 60 minut. Čekání na další let můžete strávit v letištním salonku, který je otevřen od 5:00 do 20:00. Salónek se nachází v transitním prostoru mezi gaty A4 a A5. Cena salónku závisí jak dlouhou chcete být  v salónku a zda letíte s Air Serbia nebo jinou společností.

  Na letišti se nachází herní kout „Computerland“, kde si můžete zahrát na konzoli.

  Další užitečné tipy

  Právě rekonstruované letiště Bělehrad je otevřeno 24 hodin denně.

  Před letištěm je plno ohrad ze stavby a velmi hustý provoz ve více pruzích než je namalováno. Rovněž terminál dva prochází delší dobu přestavbou, všude je plno ohrad a obchozí trasy.

  K dispozici je neomezená Wi-Fi – zdarma, která se po půl hodině sama vypne a je třeba se přihlásit znova. Občas je třeba popojít nebo si poposednout o pár lavic jinam, kde je lepší signál. U většiny gate, třeba u C10D, je každé čtvrté sedadlo vybaveno dvěma zásuvkami.

  Na letišti naleznete několik restauračních zařízení, které mají běžně otevřeno od 5:00 do 20:00. Dále se na něm nachází také muzeum letectví! V květnu 2023 bylo stále zavřeno, nicméně je otevření by se mělo blížit.

  Nedaleko leteckého přístavu leží zábavní vodní park, kde se můžete při horkých letních dnech zchladit.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 1. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)