Neos Air

Neos Air

Italská aerolinka Neos Air (NO) byla založena v roce 2001. Své sídlo má v severoitalské Lombardii. Kromě klasických linek se zaměřuje také charterové lety pro cestovní kanceláře z celé Evropy. Do většího povědomí českých cestovatelů se aerolinka zapsala v roce 2022, kdy pro CK Čedok začala obsluhovat přímé lety z Prahy na Madagaskar a Zanzibar.
  • Příruční zavazadlo max. 8 kg (55 × 40 × 20 cm) + malá osobní věc (max. 40 × 30 × 20 cm)
  • Občerstvení ano; na krátkých letech snack a na dlouhých trasách navíc teplé jídlo
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.neosair.it/Default.aspx

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu (u vybraných destinací – Cancun, Havana, Holguin, Cayo Largo, Varadero, Montego Bay, New York – je to 24 hodin a zavírá 3 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

V případě odletů z Prahy není online check-in možný. Všichni cestovatelé se za účelem odbavení musí dostavit na příslušnou přepážku.

Naše recenze

S aerolinkou zatím nemáme žádné vlastní zkušenosti, proto budeme rádi, když se s námi o ně podělíte. 🙂

Každopádně palec nahoru za přímé lety z Prahy na Madagaskar a Zanzibar! Ty nemají konkurenci.

Zavazadla

Všichni cestovatelé si mohu s sebou na palubu vzít příruční zavazadlo s hmotnostním limitem 8 kg a rozměry 55 × 40 × 20 cm. Dále je povoleno ještě přeprava malé osobní věci á 40 × 30 × 20 cm, která by se měl vejít pod sedadlo před cestovatelem.
Možnost přepravy odbaveného zavazadla závisí na zvoleném tarifu:
  • Promo – neobsahuje odbavené zavazadlo
  • Relax – 1 ks odbaveného zavazadlo á 23 kg
  • Freedom – 2 ks odbavených zavazadel s limitem á 23 kg /ks

V případě letů s CK Čedok mají všichni cestovatelé v ceně letenky zahrnutou přepravu 1 ks zavazadla s hmotnostním limitem 20 kg!

Nákup letenek

Letenky od aerolinky Neos Air kupujte přímo na webových stránkách dopravce.

CK Čedok samostatné letenky na Madagaskar nebo Zanzibar neprodává, využít ale můžete nabídku jejich zájezdů.

Kontakt

Dopravce můžete kontaktovat každý všední den od 09:00 do 18:00 na jeho stránkách skrze „LiveChat“.

V případě letů s CK Čedok kontaktuje přímo cestovní kancelář.

Služby

Na všech letech dopravce nabízí IFE. Cestující tak mají na výběr filmů, seriálů, hudby či sledování mapy svého letu na LCD monitoru umístěném na sedadle před nimi.

Občerstvení je na všech letech zdarma. V případě krátkých letů po Evropě je to snack a nápoj, v případě dlouhých zaoceánských letů potom teplé jídlo a snack před přistáním. Během jídelního servisu se podává taktéž káva, čaj, nealkoholické nápoje, pivo a víno.

Destinace

Neos Air působí především na italském trhu a jeho báze naleznete v Bergamu (BGY), Bologni (BLQ), Miláně na Malpense (MXP), v Římě na Fiumicinu (FCO) a ve Veroně (VRN). Kromě letů po Evropě nabízí také lety za Atlantský oceán do USA i destinací v Karibiku nebo do Asie. Specializuje se také na charterové lety.

Ve spolupráci s českou cestovní kanceláří Čedok létá Neos Air z Prahy na Madagaskar a Zanzibar, a to od října do prosince 2022.

Flotila

Ve flotile dopravce Neos Air naleznete celkem 7 letadel Boeing 737-800 a 737 MAX 8. Zajímavostí je, že jsou pojmenována po významných objevitelích a mořeplavcích (Marco Polo, Kryštof Kolumbus Americo Vespucci atd.). Dopravce dále disponuje 6 letadly Boeing B787 Dreamliner.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)