Letiště Kolín nad Rýnem/Bonn

Letiště Kolín nad Rýnem/Bonn (CGN)

Mezinárodní letiště Kolín nad Rýnem/Bonn (CGN), také nazýváno Letiště Konrada Adenauera, je 7. největším letištěm v Německu. Obsluhuje blízká města – Kolín nad Rýnem a Bonn. Oficiální název nese po rodákovi z Kolína, který se stal prvním poválečným kancléřem Západního Německa. Slouží jako základna pro Eurowings, FedEx Express a UPS Airlines. V roce 2018 letištěm prošlo téměř 13 milionů pasažérů.

Letenky do Kolína nad Rýnem

Letenky z Prahy (PRG) do Kolína nad Rýnem nabízí sezónně na přímých letech aerolinka Eurowings. Ceny se průměrně pohybují okolo 4 000 Kč, akční letenky pořídíte i za méně než 3 000 Kč. Délka letu z Prahy do Kolína nad Rýnem je 1 hodina 15 minut.

Do Kolína nad Rýnem se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Kolína nad Rýnem rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Nejrychleji se do nejen centra Kolína dostanete vlakem, který jezdí co pár minut, a to i v nočních hodinách. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 3,10 €. Koupíte si ji snadno online, přes mobilní aplikaci nebo v automatech na nádraží. Zastávka vlaků je propojena s oběma terminály.

Autobus

Z letiště do Kolína jezdí také autobus 161, který vás odveze na zastávku Porz Markt. V provozu je mezi 5:18 a 23:48 každý den. Na jízdenku si připravte 2,20 € a koupíte si ji online, přes aplikaci nebo v automatu na letišti.

Máte-li namířeno do Bonnu, naskočte do autobusu SB60. Ten vás odveze na hlavní nádraží v Bonnu od 5:34 do 0:44 (pondělí – pátek), o víkendu jede první autobus už v 5:14 – počítejte však s delšími intervaly mezi spoji. Jízdenka stojí 8,80 € a koupíte si ji online, v appce a v letištních automatech.

Na letiště jezdí také dálkové autobusy jako například Flixbus, Eurolines, Regiojet a další. Seznam všech společností najdete na stránkách letiště.

Půjčené auto

Na letišti Kolín/Bonn má svoji pobočku hned několik autopůjčoven. Preferované auto pro vaši dovolenou v západním Německu si rezervujte přes naši autopůjčovnu.

Nebo využijte carsharingových služeb – na letišti jsou k dispozici společnosti Miles a Share Now.

Taxi

Před příletovou halou se nachází stání taxíků, které vás odvezou přímo ke dveřím vašeho cíle. Cesta do centra Kolína vás vyjde přibližně na 40 €. Další možností je vzít si Uber nebo Bolt.

Pěšky

Letiště Kolín nad Rýnem Bonn se nachází hned na okraji města a do přilehlých oblastí dojdete i pěšky.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí vlaky. Mimo ně jsou k dispozici také taxíky, Uber a Bolt.

Přestup na letišti

Letiště Kolín nad Rýnem/Bonn má dva terminály, které jsou vzájemně spojeny průchodem.

  • Terminál 1 je starší a využívají ho aerolinky Eurowings, Lufthansa a Austrian Airlines.
  • Severně od „T1“ leží terminál 2, odkud své lety vypravují další dopravci.

Během přestupu využijte letištního salónku, který se nachází na terminálu 1. Za vstup zaplatíte 26 €. Pro cestující, kteří mají noční přestup, tu je hotel Moxy, který se nachází hned naproti letišti.

Na přestup na letišti Kolín vám stačí 30 minut.

Další užitečné tipy

Letiště Kolín nad Rýnem/Bonn je otevřeno 24 hodin denně. 

Nechybí ani několik letištních obchodů, včetně těch duty-free. Hlad hravě zaženete v některé z restaurací, kaváren či fastfoodů.

Fanoušky letectví potěší vyhlídková plošina, odkud je skvělý výhled na ranveje. Nachází se na terminálu 1 a otevřena je každý den od 6:30 do 22:00.

Potřebujete-li si vybrat hotovost, na letišti se nachází bankomaty a směnárna.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)