Letiště Tbilisi

Letiště Tbilisi (TBS)

Letiště Tbilisi (TBS), celým názvem Mezinárodní letiště Shota Rustaveli Tbilisi, je nejvytíženějším leteckým přístavem v Gruzii. Letiště v roce 2019 odbavilo 3,7 milionu cestujících. Jméno nese po gruzínském básníkovi (jednom z největších gruzínských klasiků). V roce roce 2017 letiště prošlo modernizací a byl postaven nový příletový terminál. Své základny zde mají domácí letecké společnosti jako Georgian Airways, Georgian Wings a MyWay Airlines.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 17 km
 • Oficiální web letiště tbilisiairport.com

Letenky do Tbilisi

O přímém spojení z Prahy (PRG) do gruzínského Tbilisi (TBS) hlasitě uvažovala aerolinka Eurowings. Letenky již dokonce visely v jejím rezervačním systému (viz anonce v našem magazínu), realita je ovšem nakonec chmurná a zahájení letů na této lince v nedohlednu. Na konci března 2024 oznámila spojení Prahy s hlavním městem Gruzie aerolinka Georgian Wings, díky které zpáteční letenky pořídíte okolo 6 500 Kč.

Nejvýhodnější letenky z Prahy do Tbilisi ulovíte v nabídce těchto aerolinek: Austrian Airlines (via Vídeň – VIE), LOT (via Varšava – WAW), Lufthansa (via Mnichov – MUC), Pegasus Airlines (via Istanbul – SAW) nebo Turkish Airlines (via Istanbul – IST). Průměrná cena těchto letenek se pohybuje v rozmezí od 6 do 8 tisíc Kč.

Mnoho českých cestovatelů dává přednost volbě přímého letu z Prahy do Kutaisi (KUT) s aerolinkou Wizz Air a následnému pozemnímu přesunu do Tbilisi.

Do Tbilisi se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Tbilisi rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Dopravu do centra města zajištuje autobusová linka číslem 337. Zastávka se nachází před příletovou halou. Cesta do centra trvá přibližně 1 hodinu. Autobus jezdí v 20-30minutových intervalech (mimo špičku je frekvence nižší) od 6:00 do 23:00. Jednosměrná jízdenka (MHD na 90 minut) stojí 1,5 GEL (cca 14 Kč).

  Vlak

  V blízkosti terminálu se sice nachází železniční zastávka, ale od roku 2021 sem žádné vlaky nejezdí…

  Půjčené auto

  Nezávislé poznávání Gruzie vám umožní vlastní vůz, který si můžete vyzvednout přímo na letišti v Tbilisi. Auto si jednoduše zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Stání pro taxíky naleznete po levé straně od příletového terminálu. Doba jízdy do centra města trvá 20-30 minut v závislosti na provozu. V závislosti na vaší cílové destinaci vás cesta do centra vyjde na 40–60 GEL (cca 450 Kč),  Více informací o letištních taxících naleznete na oficiálních stránkách.

  Nebojte se využít také moderní platformy jako Bolt. nebo Yandex, které nabízejí fixované ceny (vyhnete se smlouvání). Jejich cena je v porovnání s klasickými taxíky o cca 25 % nižší.

   

  Doprava v noci

  Pokud přiletíte do Tbilisi v nočních hodinách, využijte k přesunu do města taxislužbu.

  Přestup na letišti

  Letiště Tbilisi je relativně malé a přehledné.

  Pokud máte lety na jedné rezervaci, nemusíte během přestupu opouštět tranzitní prostor a vystačí vám na něj i 30 minut.

  Na letišti najdete letištní salonek jménem Primeclass Lounge. Salonek se nachází se ve druhém patře (za pasovou kontrolou na pravé straně). Vstupné vyjde na 55 € a opravňuje vás v něm setrvat až 3 hodiny. 

  Další užitečné tipy

  Letiště je otevřené 24 hodin denně a s ním i mnoho kaváren a restaurací známých brandů jako Wendys nebo Costa Coffee.

  Cestovatelé také potěší bezplatné Wi-fi připojení.

  V příletové hale naleznete bankomaty a směnárny.

  Letiště disponuje také úschovnou zavazadel, která je otevřená 24 hodin denně. Poplatek za malou tašku (do 90 cm) je 10 GEL (cca 90 Kč) a za velkou 20 GEL.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 2. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)