Letiště Punta Cana

Letiště Punta Cana (PUJ)

Mezinárodní letiště Punta Cana, celým názvem Aeropuerto Internacional Punta Cana, je hlavní letiště v Dominikánské republice a druhé nejrušnější letiště v celém Karibiku. Na letišti přistává na 90 pravidelných spojení z více než 25 zemí napříč kontinenty. Ročně letiště odbaví 7-8 milionů cestujících.

Letenky do Punta Cana

Letenky z Prahy (PRG) do Punta Cana v Dominikánské republice provozuje na charterových letech polská aerolinka LOT, která zajištuje lety pro Čedok. Přímý let trvá 10 hodin a 30 minut.

Po vlastní ose se do Dominikánské republiky dostanete přímým letem z Frankfurtu (FRA). Cena letenek se pohybuje okolo 16 tisíc Kč. Pokud vám nevadí absolvovat během cesty přestupy, nejčastěji zajímavé letenky ulovíte u TAP Air Portugal (via Lisabon) nebo Air France (via Paříž).

Do Punta Cana se létá také z letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Punta Cana rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Cesta do centra Bavara autobusem je možná, ale trochu náročnější. Musíte cestovat pouze s malým zavazadlem, protože místní autobusy nemají prostor pro velká zavazadla. Dále musíte najít autobusovou zastávku před letištěm, která se nachází asi 15 minut chůze od terminálu u kruhového objezdu. Na zastávce zastavují dva tipy autobusů – vy můžete jet oběma, musíte však vystoupit Verónu a pak jet dalším busem do Bavara. Výhodou této cestuje je bezesporu cena. Oba busy stojí dohromady cca 40 Kč (2× 50-60 DOP).

  Půjčené auto

  Na letišti Punta Cana se nachází několik autopůjčoven. Preferované auto pro vaši dovolenou v Dominikánské republice si rezervujte předem  v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Taxi služba k dispozici 24 hodin denně. Cena se odvíjí od konkrétního hotelu, do něhož plánujete jet. Místní taxi je bezpečné, rozhodně se nemusíte ničeho obávat.

  Lze využít i alternativní službu Uber. Ta ovšem nemá povolení k vjezdu na letiště, tudíž budete muset jít před terminál i samotný areál letiště a ulovit svého šoféra tam.

  Doprava v noci

  Taxi služba k dispozici 24 hodin denně.

  Přestup na letišti

  Letiště Punta Cana má dva moderní terminály.  Mezi terminály vede cesta, která je dlouhá asi 200 metrů a je celá zastřešená, což vytváří příjemný stín.

  Čekání na svůj let si můžete zkrátit v salónku Punta Cana International Airport Lounge.

  Pokud byste na letišti náhodou přestupovali, což s vysokou pravděpodobností nebudete, nechte si na přestup minimálně 45 minut.

  Další užitečné tipy

   

  Přehledný a moderní terminál je otevřen 24 hodin denně.

  K dispozici je neomezená Wi-Fi – zdarma.

  V terminálu A se nachází vyhlídka, odkud můžete sledovat provoz na letišti, a venkovní dětské hřiště.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 13. 6. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)