Air France

Air France

Air France je vlajkovou leteckou společností Francie. Založena byla v roce 1933 a je jednou z nejstarších aerolinií v Evropě. Domovskou bázi nalezneme na letišti Charlese de Gaulla v Paříži (CDG). Air France byla zakládajícím členem aliance SkyTeam (kde momentálně velmi úzce spolupracuje s KLM a Deltou).
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm, malé s limitem 40 × 30 × 15 cm; společná hmotnost nesmí přesáhnout 12 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airfrance.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 30 hodin před plánovaným časem odletu (v závislosti na destinaci se zavírá 30 minut až 2 hodiny před samotným odletem). Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je během online check-inu zdarma. V případě touhy vybrat si své preferované sedadlo již během nákupu letenky, je nutné tuto službu uhradit (cena dle destinace začíná na 20 €/let).

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše hodnocení

Dle našeho názoru hodně průměrná společnost. Posádka je bohužel často nepříjemná, ani vyšší třídy jako „Premium Economy“ kvalitou neodpovídají ceně. Na dlouhých letech maličké porce občerstvení. Snad jediným kladem je francouzské šáňo a víno, které vám dovolí na všechno zapomenout.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 35 × 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm s celkovou hmotností max. 12 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná v případě základního tarifu „Light“ na 25 € (dle destinace). Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Air France kupujte snadno přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon: +420 225 439 797; v českém jazyce; po–pá: 8–20 h a so–ne: 9–17:30 hod.

Kamenná pobočka Air France se nachází na adrese: Jungmannova 750/34, Praha 1.

Kontaktujte Air France skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Na krátkých letech se podává malá svačina. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na palubě vybraných letadel se můžete připojit k Wi-Fi síti. Zasílání zpráv skrze WhatsApp a iMessage je zdarma, stejně jako sledování filmů, seriálů a poslech hudby z katalogu Air France. Balíčky dat jsou zpoplatněné.

Destinace

Z Prahy (PRG), Berlína (TXL), Budapešti (BUD), Mnichova (MUC), Norimberku (NUE), Varšavy (WAW), Vídně (VIE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Paříže (CDG).

Z Paříže (CDG) do široké škály destinací po Evropě i ve světě. Zajímavě oceněné letenky můžete ulovit např. do Alžíru (ALG), Bogoty (BOG), Bostonu (BOS), Limy (LIM), New Yorku (JFK), Ria de Janeira (GIG), San José (SJO) Toronta (YYZ), Tunisu (TUN) atd.

Flotila

Flotila Air France obsahuje následující letadla: Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti Air France

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)