letiště Düsseldorf

Letiště Düsseldorf (DUS)

Mezinárodní letiště Düsseldorf (DUS) je hlavním letištěm v německém regionu Severní Porýní-Vestfálsko. Leží v blízkosti měst Düsseldorf a Essen a je zároveň čtvrtým největším letištěm v Německu. Svou základnu zde má nízkonákladový dopravce Eurowings. Je významné zejména díky své poloze (velká spádová oblast), kdy leží v největší metropolitní oblasti Německa (Porýní-Porúří). V roce 2019 letištěm prošlo přes 25,5 milionu cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 7 km
  • Oficiální web letiště dus.com

Letenky do Düsseldorfu

Letenky z Prahy (PRG) do německého Düsseldorfu pořídíte na přímé lince pouze u aerolinky Eurowings. Cena zpáteční letenky z Prahy do Düsseldorfu se pohybuje průměrně okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i kolem 3 000 Kč. Délka letu z Prahy do Düsseldorfu je 1 hodina 20 minut.

Do Düsseldorfu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Düsseldorfu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Ze zastávky Düsseldorf Flughafen, která leží východně od letiště, jezdí do centra města hned několik vlaků denně. Na zastávku se dostanete z terminálu vlakem SkyTrain. Staví zde také vlak S11, který projíždí Düsseldorfem a končí ve stanici Bergisch Gladbach. Cesta do Düsseldorfu vám zabere přibližně 10 minut. Vlaky jezdí i v nočních hodinách, ale s menšími intervaly.

Jednosměrná jízdenka, která platí na 90 minut, vás vyjde na 3,10 €. Koupíte ji online, přes aplikaci DB nebo na zastávce. Za 24 hodinovou jízdenku zaplatíte 7,60 €.

SkyTrain staví na všech terminálech a kromě vlakové zastávky staví také na letištních parkovištích. Vlak nejezdí mezi 00:45 a 2:20, od 2:20 do 3:45 je nahrazen kyvadlovým autobusem, který však nestaví na parkovišti.

Autobus

Autobusy jezdí jak od příletové haly, tak i z vlakového nádraží (kam se dostanete SkyTrainem). Přímo z letiště dojedete do centra Düsseldorfu a Tannenhofu linkou 721, linka 760 vás odveze do zastávek Ratingen, Düsseldorf-Wittlaer-Bockum a Rosspfad. Další možností je linka SB51 mířící do Kaarst-Rathaus.

Z vlakové zastávky jezdí linka 729 do zastávky Theodor-Heuss-Brücke, linka 759 do Ratingen-Ost, linka 776 do Mercedesstraße a SB51 do Kaarst-Rathaus.

Půjčené auto

Na letišti Düsseldorf naleznete několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v západním Německu si rezervujte přes naši autopůjčovnu. Další možností je využít sdílených automobilů, skútrů či elektrokol. Na tzv. DUSharing, kde najdete všechna tato vozidla, se dostanete z terminálu během dvou minut.

Taxi

Taxíky najdete před příletovou i odletovou halou. Do centra Düsseldorfu se dostanete za cca 28 €. Alternativou je služba Bolt či Uber.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách naskočte na některý z vlaků, případně se svezte taxíkem, Uberem či Boltem.

Přestup na letišti

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Düsseldorf je 40 minut.

Letiště Düsseldorf má celkem tři terminály, které jsou spojeny jednou letištní budovou a přestupními koridory.

  • Terminál A využívají aerolinky Lufthansa, Eurowings a většina jejich partnerů ze Star Alliance. Jsou zde také dva Lufthansa salónky.
  • Terminál B je vyhrazen pro lety v rámci EU a vnitrostátní lety, nachází se zde salónek a vyhlídková plošina.
  • Lety mimo Schengen jsou operovány z terminálu C, i zde jsou letištní salónky.

Jak již bylo zmíněno, na letišti Düsseldorf se nachází hned několik letištních salónků. Více informací, včetně otevírací doby a vstupného, najdete na stránkách letiště. U terminálu C je také letištní hotel Maritim. 

Úschovnu zavazadel najdete u parkoviště 3 a za běžné zavazadlo zaplatíte 5 € za den.

Další užitečné tipy

Zóna za bezpečnostní kontrolou (tzv. „airside“) se na noc uzavírá, v zóně před kontrolou (tzv. „landside“) můžete pobývat 24 hodin.

Klasicky zde naleznete několik obchodů, včetně těch duty-free, restaurací, barů a kaváren.

Aktuální dění na letišti Düsseldorf můžete sledovat skrze letištní webkamery.

Pro snadnější orientaci na letišti a aktuální informace o letech si stáhněte mobilní aplikaci letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)