Letiště Lanzarote

Letiště Lanzarote (ACE)

Mezinárodní letiště Lanzarote (ACE), celým názvem "Letiště Césara Manrique-Lanzarote", je letiště na stejnojmenném ostrově patřící do souostroví Kanárských ostrovů. Je pojmenováno po španělském výtvarníkovi a architektovi, který se na ostrově narodil. Letiště v roce 2019 odbavilo přes 7 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 5 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky na Lanzarote

Přímé lety z Prahy (PRG) na ostrov Lanzarote provozuje aerolinka Smartwings. Cena letenek z Prahy se pohybuje průměrně mezi 8 000 a 13 000 Kč. Akční letenky z Prahy se objevují spíše zřídka a vždy je jedná o kombinace s min. jedním přestupem – takové letenky lze výjimečně ulovit i za ceny kolem 4–5 tisíc Kč. Délka letu z Prahy na Lanzarote je 4 hodiny 55 minut.

Na Lanzarote se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Lanzarote rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobus Intercity Lanzarote spojuje letiště a hlavní město Arrecife linkou 22. Cesta trvá 10 minut a autobusy jezdí od pondělí do pátku od 6:20 do 22:40. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 1,40 € (asi 33 Kč). Detailní jízdní řád naleznete na stránkách autobusové společnosti.

V soboty, neděle a svátky využijte linku 23, která také míří do Arrecife a navíc staví v Playa Honda. Autobus jezdí od 7:10 do 21:10. I zde za jízdenku zaplatíte 1,40 €.

Linkou 161 se dostanete z letiště do destinace Playa Blanca (přes Puerto Calero, Puerto del Carmen a Yaiza). První autobus z letiště vyjíždí v 7:30 a poslední v 22:30 (ve všední dny). V soboty, neděle a svátky autobus jezdí od 8:00 do 22:00 s kratšími intervaly. Za cestu až do Playa Blanca zaplatíte 3,30 €. Detailní jízdní řád naleznete pod tímto odkazem.

Půjčené auto

Na letišti Lanzarote naleznete pobočky hned několika mezinárodních i místních půjčoven aut. Ideální auto pro vaši dovolenou na Lanzarote najdete v naší autopůjčovně.

Taxi

Taxíky naleznete přímo před příletovou halou. Během dne od pondělí do pátku vás cena za 1 km jízdy vyjde na 1,10 €. Alternativou může být služba Uber.

Pěšky

Městečko Playa Honda leží hned vedle letiště, dostanete se tam jednoduše i pěšky za pár minut. Hlavní město Arrecife je vzdáleno 5,5 km a sportovně založení jedinci mohou pěšky dojít i tam.

 

Doprava v noci

Pokud se potřebujete dostat z letiště v nočních hodinách, budete si muset vzít taxík. Jízdné v noci stojí 1,26 € za km (stejně jako v neděle a sváteční dny). Další možností je objednat si Uber.

Přestup na letišti 

Letiště má dva terminály:

  • terminál 1 je využíván pro mezinárodní lety a lety do pevninského Španělska;
  • z terminálu 2 si můžete zaletět do dalších destinací na Kanárských ostrovech.

Přestup si můžete ukrátit v salónku „Guacimeta VIP“, který je otevřen od 6:00 do 22:00. Vstupné lze zakoupit předem online a vyjde vás na 39,45 €.

Doporučený minimální čas na přestup na letišti Lanzarote je 60 minut.

Další užitečné tipy

Před odletem si můžete skočit na nákup do některého z duty-free obchodů nebo se nasytit v některé z restaurací, fastfoodů nebo kaváren.

Pokud si potřebujete vybrat hotovost, můžete tak učinit v Euronet bankomatu. Pokud se vám něco na letišti Lanzarote ztratí, ozvěte se na email [email protected].

Během letní sezony (březen – říjen) je letiště otevřeno každý den od 06:00 do 24:00. V zimních měsících je otevírací doba nastavena od 07:00 do 01:00.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)