Letiště Taba

Letiště Taba (TCP)

Mezinárodní letiště Taba (TCP), celým názvem Taba International Airport, je letiště nacházející se na východě Sinajského poloostrova. Nachází se cca 30 km severně od pobřežního města Taba. Letecký přístav leží v blízkosti izraelských hranic a bylo zbudováno Izraelci během Šestidenní války v roce 1967. Jedná se o malé letiště, které v roce 2014 letiště odbavilo více než 40 tisíc cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 37 km

Letenky do Taby

Letenky z Prahy (PRG) a Brna (BRQ) do egyptského letoviska Taba provozuje na sezónních charterových letech tuzemská aerolinka Smartwings (exkluzivně pro cestovní kancelář Čedok). Doba přímého letu z České republiky na Sinajský poloostrov se pohybuje kolem 4 hodin.

Pro individuální cestovatele je letiště velmi špatně dostupné. Kromě výše zmiňované aerolinky sem totiž létá již pouze národní dopravce Egyptair. Nejjednodušší cestou pro sólo cestovatele proto bude letět do Káhiry (CAI) / Šarm aš-Šajchu (SSH) a následně využít některého z autobusových spojení, nebo letět do Eilatu (ETM) v sousedním Izraeli a následně překročit hranici do Egypta.

Letenky do Egypta rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště Taba

Doprava z letiště Taba ve dne

Veřejná doprava

Veřejná doprava na letiště v Tabě nejezdí. Pokud přiletíte v rámci zájezdu s cestovní kanceláří, budete mít transfer z letiště do hotelu zajištěn.

Půjčené auto

Na letišti Taba se nachází několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou na Sinajském poloostrově si rezervujte předem v našem srovnávači.

Taxi

Stání pro taxíky se nachází před příletovým terminálem.

Doprava z letiště Taba v noci

Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně.

Přestup na letišti

Letiště Taba má jeden moderní malý terminál, díky kterému je orientace na místě jednoduchá. Letiště není využíváno k přestupům na mezinárodní spoje.

Další užitečné tipy

Dle recenzí cestujících není na letišti k dispozici Wi-Fi připojení.

Na letišti Taba se nachází jeden malý obchůdek.

Pokud svou celou dovolenou strávíte pouze na Sinajském poloostrově a její délka nepřesáhne 14 dnů, budete zproštěni platby za egyptské vízum. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 6. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)