Logo aerolinky Condor

Condor

Condor (DE) je německá letecká společnost se zaměřením na lety do dovolenkových destinací. Založena byla roku 1955 jako dceřiná společnost firmy Lufthansa. Hlavním sídlo aerolinky se nachází ve Frankfurtu nad Mohanem (FRA). Condor však operuje z bází po celém Německu a je tak velice oblíbený i u českých cestujících.
  • Příruční zavazadlo vždy zdarma 1 ks (max. 40 × 30 × 10 cm a hmotnost 8 kg) / vyšší tarify "Eco Classic" a "Eco Best" navíc větší příručák (max. rozměry 55 × 40 × 20 cm).
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo obsaženo v ceně; na krátkých linkách za extra poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.condor.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma pouze u vyšších tarifů, proto se nezapomeňte raději odbavit online formou!

Včasný výběr sedadla je zpoplatněn. Ceny začínají na 10 €. Seating během online check-inu je zdarma.

Naše recenze

Palec nahoru za super ceny! S Condorem jsme letěli z Německa do turecké Antalye za 10 €, parádička. Levné letenky můžete koupit i do  destinací v Karibiku, JAR, na Zanzibar či Seychely… Super výhodně vyjdou jednosměrné letenky a oproti ostatním dopravcům také letenky v hlavní sezóně (letní prázdniny a Vánoce). Úroveň služeb je OK. Teď ale Condoru bohužel hrozí krach, dál létá jen díky finanční podpoře Německa. Doufáme, že se jim zase podaří postavit na vlastní nohy a roztáhnout křídla.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Základní tarif „Economy Light“ zahrnuje bezplatnou přepravu malého příručního zavazadla – max. rozměry 40 × 30 × 10 cm & 8 kg. Větší příruční zavazadlo lze dokoupit (nejpozději 8 hodin před plánovaným odletem) za ceny od 9,99 € (lety po Evropě a blízkém okolí) / od 29,99 € (zaoceánské lety).

Vyšší tarify „Economy Classic“ a „Economy Best“ opravňují cestovatele vzít si na palubu také druhé větší kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm.

Poplatek za 20kg / 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Light“ začíná na 25 € (dle destinace). K vyšším tarifům (resp. na dálkových linkách) je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky společnosti Condor kupujte snadno v našem vyhledávači.

Zkuste si „pohrát“ s měnou (USD, EUR a CHF), v níž letenky nakupujete. Díky tomu můžete občas pár stovek (v případě dražších letenek) ušetřit.

Kontakt

Telefonní linka +49 (0) 6171 6988920, v angličtině, 24/7

Telefonní linka +49 (0) 180 6 767767, v němčině, 24/7

Nebo vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení.

Všem cestovatelům je k dispozici také portál palubní zábavy FlyStream, do něhož se cestující připojí ze svého zařízení pomocí sítě Wi-Fi. Ten nabídne výběr hudby, filmů, seriálů, dokumentů i her. Na dálkových letech (operovaných letadly Airbus A330neo a Boeing 767) je zábavní systém k dispozici na obrazovkách na sedadlech.

Připojení k internetu je zpoplatněno – k dispozici jsou celkem tři balíčky.

Destinace

Ze mnoha německých letišť (Drážďany, Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Hamburg, Lipsko, Mnichov, Stuttgart) pořídíte levné letenky na Kubu, Trinidad a Tobago, Seychely, Zanzibar a do Portorika, JAR, Keni, Namibie atd.

Občas se zajímavá nabídka do výše uvedených destinací objeví i z Prahy (PRG).

Flotila

Ve flotile aerolinky naleznete následující typy letadel: Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 757, Boeing 767.

Chcete se dozvědět více o flotile Condoru?

Subscribe
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)