Logo aerolinky Condor

Condor

Condor (DE) je německá letecká společnost se zaměřením na lety do dovolenkových destinací. Založena byla roku 1955 jako dceřiná společnost firmy Lufthansa. Hlavním sídlo aerolinky se nachází ve Frankfurtu nad Mohanem (FRA). Condor však operuje z bází po celém Německu a je tak velice oblíbený i u českých cestujících.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 50 × 40 × 20 cm + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 10 cm a celkové váze 8 kg; u vybraných destinací při nákupu letenky v tarifu "Economy Light" pouze malé příruční zavazadlo
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo obsaženo v ceně; na krátkých linkách za extra poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.condor.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma pouze u vyšších tarifů, proto se nezapomeňte raději odbavit online formou!

Včasný výběr sedadla je zpoplatněn. Ceny začínají na 10 €. Seating během online check-inu je zdarma.

Naše recenze

Palec nahoru za super ceny! S Condorem jsme letěli z Německa do turecké Antalye za 10 €, parádička. Levné letenky můžete koupit i do  destinací v Karibiku, JAR, na Zanzibar či Seychely… Super výhodně vyjdou jednosměrné letenky a oproti ostatním dopravcům také letenky v hlavní sezóně (letní prázdniny a Vánoce). Úroveň služeb je OK. Teď ale Condoru bohužel hrozí krach, dál létá jen díky finanční podpoře Německa. Doufáme, že se jim zase podaří postavit na vlastní nohy a roztáhnout křídla.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla k většině letenek zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 50 × 40 × 20 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 10 cm a celkové hmotnosti 8 kg. U vybraných destinací (Evropa, Egypt, Gambie, Kapverdy, Maroko, SAE, Tunisko) tarif „Economy Light“ zahrnuje pouze malé příruční zavazadlo, velké příruční zavazadlo podléhá poplatku od 10 €.

Poplatek za 20kg / 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Light“ začíná na 25 € (dle destinace). K vyšším tarifům (resp. na dálkových linkách) je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce. Zkuste si „pohrát“ s měnou (USD, EUR a CHF), v níž letenky nakupujete. Díky tomu můžete občas pár stovek (v případě dražších letenek) ušetřit.

Kontakt

Telefonní linka +49 (0) 6171 6988920, v angličtině, 24/7

Telefonní linka +49 (0) 180 6 767767, v němčině, 24/7

Nebo vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment (zdarma ke shlédnutí 2 filmy a 2 seriály). Premium entertainment se širokou škálou filmů, seriálů, hudby a her za poplatek od 8 € při rezervaci předem, od 10 € při koupi na palubě letadla.

Destinace

Ze mnoha německých letišť (Drážďany, Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Hamburg, Lipsko, Mnichov, Stuttgart) pořídíte levné letenky na Kubu, Trinidad a Tobago, Seychely, Zanzibar a do Portorika, JAR, Keni, Namibie atd.

Občas se zajímavá nabídka do výše uvedených destinací objeví i z Prahy (PRG).

Flotila

Ve flotile aerolinky naleznete následující typy letadel: Airbus A320, Airbus A321, Boeing 757, Boeing 767.

Chcete se dozvědět více o flotile Condoru?

guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)