Mnichov (MUC)

Mnichov (MUC)

Letiště Franze Josefa Strauße v Mnichově, hlavním městě německého Bavorska, je jedním z nejvytíženějších letišť v celé Evropě. Zázemí poskytuje aerolince Lufthansa a partnerům Star Alliance. Z ČR se do Mnichova příliš létat nevyplatí, popisujeme ho tady proto jako letiště odletové, kdy se na něj dopravíme po zemi a pak už letíme za fajnové ceny za oceán.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 29 km
  • Oficiální web letiště munich-airport.de

Letenky z Mnichova

Z Mnichova lze letět do opravdu široké škály destinací po celém světě, obvykle za ceny nižší než u letů z ČR. Lufthansa, Condor a Eurowings vás na svých křídlech rádi vezmou třeba na Kanárské ostrovy nebo do Středomoří. Za akční cenovky nacházíme letenky do New Yorku, Miami, Kalifornie, Tchaj-wanu, Vietnamu, Karibiku, Austrálie, Oceánie…

Od 1. prosince 2020 jsou všechny odlety i přílety alokovány pouze na „Terminál 2“ (viz oficiální web letiště).

Všechny letenky můžete rezervovat v našem vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Leteckou dopravu z Prahy na letiště Mnichov (MUC) zajišťuje 4x denně německá aerolinka Lufthansa, cena zpáteční letenky ale jen výjimečně klesne pod 5000 Kč. Proto doporučujeme se do Mnichova dopravit po zemi.

Autem cesta z Prahy do Mnichova trvá přibližně 3 a půl hodiny, z Českých Budějovic 3 hodiny, z Plzně 2 a půl hodiny. Autobusové spoje z Prahy a Plzně koupíte u Flixbus nebo RegioJet, cena jednosměrné jízdenky začíná na 300 Kč. Jedná se o přímé noční spoje s příjezdem na letiště ve 4:00 pro RegioJet a 5:20 pro Flixbus. Poslední možností je doprava vlaková. Vlaky sice nejezdí přímo na letiště, za to jezdí vícekrát denně. Z Prahy jezdí vlaky Českých drah do stanice Freising, tam je třeba přestoupit na autobus číslo 635. Cena vlaku začíná na 400 Kč za jednosměrnou jízdenku, jízdenka na autobus č. 635 stojí 2,90 €. Nekupujte si jízdenku na oba spoje dohromady, jízdenku na autobus se vyplatí zakoupit až ve stanici Freising.

Doprava do centra

Nejrychlejším spojením z letiště Mnichov (MUC) do centra je městská železnice S-Bahn. Z letiště do centra jezdí každých 10 minut linky S1 a S8. V této mapce najdete spoj S1 zakreslený modře a spoj S8 oranžově, jednoduše si tak můžete zvolit, jakým spojem pojedete a kde byste chtěli vystoupit. Oba spoje se setkají v centru a u hlavního nádraží (zastávka Hauptbahnhof). Cesta z letiště na hlavní nádraží trvá 40 minut a stojí 11,60 € za jednosměrnou jízdenku nebo 13 € za celodenní přestupní jízdenku. Linka S8 jezdí 24/7. Nejlevnějším spojením z letiště do centra je autobus Lufthansa airport bus. Můžete se s ním svézt i pokud nikam neletíte s Lufthansou. Cesta z letiště na hlavní nádraží trvá 45 minut a stojí 10,50 € za jednosměrnou jízdenku nebo 17 € za zpáteční jízdenku. Zaujala-li vás tato varianta, podívejte se na jízdní řád pro Lufthansa airport bus. Ze všech zmíněných spojů jezdí přes noc pouze S-Bahn S8. Taxi z letiště do centra není o nic rychlejší než S-Bahn, cena se šplhá na astronomických 100 €, Uber na 70 €.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Parkování na letišti

Přímo na letišti využijte dlouhodobého stání na parkovišti P41. Týden parkování stojí 50 € při rezervaci online přes web parkoviště. Parkoviště je vzdáleno 6 minut jízdy od letištních terminálů, pro jízdu autobusem č. 635 použijte parkovací lístek jako jízdenku zdarma. Alternativně můžete omrknout síť parkovišť ParkVia, v případě Mnichova ale najdete lepší parkoviště než P41 jen s velkou dávkou štěstí.

Parkovat zdarma v přilehlých obcích z důvodu rizika krádeže pouze na vlastní nebezpečí. My jsme nechali auto na dva týdny v ulici Eichenstraße v městečku Schwaig, z nedaleké autobusové zastávky Schwaigerloh je to jen čtvrt hodiny na letiště, a to autobusem 512. Auto jsme našli, kde jsme ho nechali, nepoškozené 🙂

Podrobné informace o parkování na letišti Mnichov najdete v našem průvodci.

Další užitečné tipy

Pokud se potřebujete na letišti zorientovat ještě před odletem, můžete využít interaktivní mapy letiště na oficiálních stránkách.

Úschovnu zavazadel najdete v terminálu 2 a také mezi terminály, cena za jednodenní uschování zavazadla začíná na 3,80 €.

Letiště Mnichov disponuje celkem sedmi salonky. Europa Lounge a Atlantic Lounge mají vstup zdarma pro držitele Priority Passu, nicméně naše hodnocení je spíš podprůměrné.

Kousek od letiště (jen jednu zastávku s S-Bahn) najdete Besucherpark s historickými letadly a vyhlídkou na letištní plochu, vstupné činí 1 €.

Nejlevnější jídlo koupíte v řadě supermarketů, například v obchodu Edeka ve třetím patře mezi terminály. Dále zde najdete McDonald’s a další fastfoody. Na terminálu 2 se u gatu podává čaj a kafe zdarma.

Přesná adresa letiště: Nordallee 25, 85356 Freising, Německo

Informace o aktuálních příletech a odletech z letiště v Mnichově naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 31. 7. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)