letiště Enfidha

Letiště Enfidha – Hammamet (NBE)

Letiště Enfidha (NBE) se nachází v severovýchodním Tunisku nedaleko populárních turistických cílů v Sousse a Monastiru. Jedná se o moderní letiště, které bylo otevřeno teprve v roce 2009 za účelem sezónní úlevy přetíženým leteckým přístavům v Monastiru (MIR) a Tunisu (TUN). Přistávají zde primárně charterové lety z celé Evropy, a to zejména během letní sezony. Pravidelně sem celoročně létá pouze britská TUI Airways a také nízkonákladový easyJet (z několika destinací na Britských ostrovech a ve Švýcarsku).

Letenky na letiště Enfidha

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Enfidha–Hammamet (NBE) nabízí domácí letecká společnost Smartwings. Jedná se ovšem charterové lety, které nejsou v běžné nabídce dopravce dostupné – tj. letenky na ně zakoupíte pouze u cestovních kanceláří ve formě zájezdu do dané destinace. V letní sezoně 2024 začnou do Enfidhy létat Smarwings také z Brna (BRQ), Českých Budějovic (JCL)Ostravy (OSR). 

Do Enfidhy se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

   Letenky na letiště Enfidha rezervujte přes náš vyhledávač.

   Doprava z letiště

   Doprava ve dne

   Pokud cestujete na tuniské letiště Enfidha, s největší pravděpodobností to bude skrze zájezd zakoupený přes cestovku, která zajišťuje i dopravu z letiště. V takovém případě vám starost s hledáním dopravy odpadá.

   Autobusem do Enfidhy

   Do nejbližšího městečka Enfidha, vzdáleného zhruba 11 km, můžete využít jednoho z pravidelných autobusových spojů společnosti Société de Transport du Sahel (STS). První autobus ve směru z letiště vyjíždí v 5:45 a poslední ve 19:45. Jízdenka vás vyjde na 2 TND (cca 15 Kč). Kompletní jízdní řád a dodatečné informace naleznete přímo na stránkách letiště.

   Půjčené auto

   Pokud máte v plánu procestovat Tunisko po své ose, pronájem auta pro vás bude tou nejlepší volbou. Naplánujte vše předem v pohodlí domova a vyberte s širokého výběru vozidel z naší autopůjčovny.

   Taxi

   Letiště Enfidha je situováno v šikovné pozici mezi oblíbenými turistickými tuniskými destinacemi, do nichž je vám k dispozici rovněž nepřetržitá letištní taxi služba. Cesta do letoviska Hammamet, města Sousse nebo Monastiru trvá zhruba půl hodiny. Přesun z letiště Enfidha do Mahdi nebo do hlavního města Tunisu pak vyjde zhruba na hodinu cesty autem.

   Žluté taxíky vám nabízí komfortní přesun, nicméně stejně tak i vyšší ceny a občasnou nutnost smlouvání. Ne všechny jsou totiž vybaveny taxametry – domluvte se proto na ceně cesty ještě před nastoupením do vozu.

   Ceny jízdného jsou cca následující – do Souuse za 45 TND (cca 350 Kč), do Hammametu za 60 TND (cca 450 Kč) a Tunisu za cca 120 TND (cca 900 Kč).

    

    

   Přestup na letišti

   Letiště Enfidha je malé letiště s moderním a novým terminálem. Orientace v jeho areálu je tedy velmi snadná a rychlá, případný přestup vám tedy nezabere mnoho námahy ani starostí.

   Další užitečné tipy

   V areálu letiště Enfidha se nachází Primeclass Lounge fungující 24/7. Zde můžete využít neomezeného Wi-Fi připojení, které jinak v areálu letiště dostupné není. Dále je vám k dispozici televizní koutek, vybraný tisk a samoobslužný bufet. Pro informace o cenách a rezervaci navštivte stránky letiště.

   Ve volných chvílích si můžete krátit čas v jednom ze čtyř duty free obchodů, v letištní restauraci nebo kavárně.

   Pokud se chystáte na letiště Enfidha, využijte všech informací hezky přehledně v mobilní aplikaci dostupné skrze App Store nebo Google Play.

   Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

   Navrhni úpravu textu
   Poslední aktualizace: 23. 4. 2024
   Subscribe
   Upozornit na
   guest
   0 Komentáře
   Zpětné vazby
   Ukázat všechny komentáře
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)