Letiště Porto

Letiště Porto (OPO)

Mezinárodní letiště Porto (OPO), oficiálním názvem Francisco Sá Carneiro Airport, je druhým nejvytíženějším letištěm v Portugalsku. Slouží jako základna pro aerolinky easyJet, Ryanair a TAP Air Portugal. V roce 2019 odbavilo přes 13 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 11 km
 • Oficiální web letiště aeroportoporto.pt

Letenky do Porta

Přímé letenky z Prahy (PRG) do Porta můžete ulovit u aerolinky easyJet. Cena letenky se průměrně pohybuje mezi 3 500 a 5 000 Kč, v akcích cena klesne i ke 2 000 Kč. Délka letu z Prahy do Porta je 3 hodiny 20 minut.

Alternativně se z Prahy do Porta dopravíte na křídlech aerolinky TAP Air Portugal. Letenky s portugalským národním dopravcem budou vždy obsahovat jeden přestup v Lisabonu (LIS).

Do Porta se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Porta si rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Můžete si pořídit tzv. Andante Tour kartu, která je časově omezená. Za kartu na 24 hodin zaplatíte 7 € a za kartu platnou 72 hodin 15 €. Andante karta platí na STCP autobusy i metro a zakoupit si ji můžete v turistické kanceláři na letišti, případně na vyhrazených místech ve městě.

Metro

Z letiště se do centra Porta dostanete jednoduše metrem, a to linkou E (fialovou). Linka jezdí každých 15 – 30 minut v závislosti na denní době a dnu v týdnu. Provozní doba metra je od 6:06 do 0:42. Detailní jízdní řád naleznete na stránkách městské dopravy v Portu. Za jízdenku zaplatíte 2,50 € (nemáte-li Andante kartu).

Autobus

Autobusové spojení z letiště obsluhují společnosti STCP a Maré de Matosinhos.

STCP nabízí hned několik linek, které jezdí na letiště Porto. Bez Andante karty stojí jedna jízda 2,50 €.

 • Linka 601 (směr Cordoaria) jezdí od 5:30 do 0:30 s intervalem 25 minut.
 • Linka 602 (směr Cordoaria) jezdí také od 5:30 do 0:30 s intervalem 25 minut (ale jinou trasu než linka 601).
 • Linka 604 (směr nemocnice S. João) jezdí od 6:00 do 21:00 s intervalem 30 minut.

I Maré de Matosinhos nabízí hned několik linek, kterými se můžete dostat z letiště do Porta. Cena jízdenky se pohybuje mezi 1,40 € a 1,70 € (dle cílové destinace). Můžete si také koupit kartu na 10 jízd.

 • Linka 120 (směr Guifóes) jezdí v časech od 6:10 do 20:00 s půlhodinovým intervalem.
 • Linka 133 (směr Agudela) je operována od 8:00 do 19:20 a jezdí s intervalem 1 hodina a 10 minut.
 • Linka 134 (směr Viso) jezdí mezi 7:00 a 18:50 s hodinovým intervalem.

Kyvadlové autobusy

Společnost Get Bus vás odveze z letiště do centra Porta a také dalších portugalských měst jako Braga či Guimarães. Jízdenka do Porta vás vyjde na 2,80 € a můžete si ji zakoupit online. Jezdí každý den od 9:00 do 18:30.

Autobusy společnosti Barquense spojují letiště Porto a města Ponte da Barca, Arcos de Valdevez, Ponte de Lima, Viana do Castelo a Esposende. Jízdenku si můžete zakoupit na webu dopravce nebo na přepážce. První autobus jede v 8:50 a poslední v 17:15.

Spojení mezi letištěm a Coimbrou zajišťuje společnost Coimbra Airport Shuttle. Jízdenky si kupte přímo na stránkách dopravce a připravte si 36 €.

Privátní autobusy

Privátní shuttle bus společnosti 100 Rumos si rezervujte přes jejich stránky.

Půjčené auto

Na letišti naleznete několik místních i mezinárodních autopůjčoven. Plánujete-li si půjčit v Portu auto, mrkněte se nejdříve do naší autopůjčovny, kde si určitě vyberete.

Taxi

Taxíky jsou k dispozici 24 hodin denně a naleznete je před příletovou halou. Alternativou může být služba Uber či Bolt.

Doprava v noci

V noci se můžete vydat autobusovou linkou 3M společnosti STCP, která jede z letiště do Av. Aliados. Jezdí od 0:30 do 5:30 jednou za hodinu.

Autobus 105N společnosti Maré de Matosinhos jezdí z letiště od 21:45 do 1:05. Cílovou destinací je Custóias a cena jízdenky se liší dle destinace (max. 1,70 €).

Přestup na letišti

Pokud máte delší přestup na letišti v Portu, můžete využít některého ze salónků nebo i letištního hotelu.

 • Salónek ANA se nachází v odletové hale a můžete si jej zarezervovat online. Cena vyjde na 36 €.
 • Salónek CIP je určen pro ty, kteří na svých cestách potřebují pracovat (je tedy vybaven konferenčními místnostmi a dalším vhodným příslušenstvím).

Jestliže plánujete během přestupu skočit do města, můžete si na letišti uložit své zavazadlo – ceny začínají na 2,5 € (dle velikosti zavazadla).

Minimální doporučený čas na přestup je 1 hodina 30 minut.

Další užitečné tipy

Na letišti Porto se nudit nebudete. Můžete zamířit do některého z obchodů s oblečením či parfémy, nechybí ani duty-free obchody. Pro hladové cestující se tu najdou i restaurace a kavárny.

V druhém patře se nachází dětské hřiště, kde můžete zabavit svoje ratolesti. Pokud potřebujete do banky, můžete využít služeb banky Santander (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 15:00).

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)