Letiště Rovaniemi

Letiště Rovaniemi (RVN)

Mezinárodní letiště Rovaniemi (RVN) je třetím nejrušnějším leteckým přístavem ve Finsku. Nachází se severovýchodně od stejnojmenného města na severu země. Letiště bylo postaveno v roce 1940 a během Druhé světové války sloužilo jako letecká základna pro německou Luftwaffe. Hlavní sezona zde trvá po čas zimních měsíců a vůbec nejrušnější období připadá na vánoční svátky, kdy sem mnoho cestovatelů přijíždí za aktivitami spojenými se Santa Clausem zde sídlícím. Letiště Rovaniemi v roce 2022 odbavilo 560 tisíc cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 9 km
 • Oficiální web letiště finavia.fi

Letenky do Rovaniemi

Přímé lety z Prahy (PRG) na letiště ve finském Rovaniemi (RVN) v současné době nenabízí žádná letecká společnost.

Nejvýhodnější letenky z Prahy pořídíte u společnosti Finnair, která nabízí lety s přestupem v Helsinkách (HEL), nebo u Austrian Airlines – s přestupem ve Vídni (VIE). Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje v rozmezí od 6 do 8 tisíc Kč. V akcích je takové letenky ale možné pořídit i za méně než 5 tisíc Kč.

Batůžkáři si mohou poskládat kombinaci u Ryanairu zahrnující dva separátní lety s negarantovanými přestupy. A to po ose Praha – Brusel-Charleroi (CRL) / Milán-Bergamo (BGY) / Londýn-Stansted (STN) – Rovaniemi.

Do Rovaniemi se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Rovaniemi rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Autobusem se z letiště Rovaniemi dostanete jak to centra města, tak i přímo do vesnice Santa Clause. Autobusová linka č. 8 jezdí od 06:30 do 18:30 s frekvencí jednoho spoje za hodinu. Jízdenka vás vyjde na 3,3 €. Cesta do centra města trvá cca 15 minut.

  K dopravě do Santovo vesnici je možné využít také Santa Claus Bus. Ten vyjíždí od železniční stanice a jednosměrná jízdenka vyjde na 4 € (zpáteční pak na 7 €) – v případě cesty na letiště je cena dvojnásobná á 8 €. Platí se přímo u řidiče (hotově nebo platební kartou).

  Další možností je využití Airportbusu. Ten cestou z letiště zastavuje přímo u vybraných hotelů a končí na autobusovém nádraží. Jízdenka stojí 7 €.

  Autobusem z letiště dostanete také do národního parku Luosto-Pyha, Pyhantunturi a do města Kemijirvi. Jízdní řády naleznete zde.

  Půjčené auto

  Pokud dáváte přednost zcela svobodě na cestách a neholdujete řízení se jízdními řády, volba pronájmu vlastního auta bude tou nejlepší. Vyberte si v předstihu vozidlo z naší autopůjčovny, které na vás bude čekat již po příletu  na letiště.

  Taxi

  Stání taxislužby naleznete před terminálem. Jízda do centra města vyjde na cca 20 €.

   

  Doprava v noci

  V noci vám doporučujeme využit jeden z vozů taxislužby.

  Přestup na letišti

  Letiště Rovaniemi disponuje jedním malým terminálem, ve kterém se snadno zorientujete.

  Nejedná se o přestupní letiště. Pokud by vás zde ale nějaký přestup přeci jen čekal, ponechte si pro jeho klidné zvládnutí jednu hodinu.

  Další užitečné tipy

  Letiště Rovaniemi se otevírá dvě hodiny před prvním letem a zavírá se po posledním letu.

  K dispozici je Wi-Fi síť.

  Na letišti najdete duty-free shop, kavárnu a restauraci. Nachází se zde také úschovna zavazadel, kterou lze využít za poplatek á 6,2 € / zavazadlo.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 20. 3. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)