Letiště Benátky Treviso (TSF)

Letiště Benátky Treviso (TSF)

Letiště Benátky Treviso (TSF), oficiálním názvem "Aeroporto di Treviso A. Canova", leží 3 km jihozápadně od města Treviso a 31 km od italských Benátek. Přistávají na něm výhradně letadla nízkonákladových aerolinií Ryanair (vč. linky z Prahy) a Wizz Air. Letiště bylo pojmenováno po sochaři Antoniovi Canovovi a v roce 2018 odbavilo více než 3 miliony cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 31 km
 • Oficiální web letiště trevisoairport.it

Letenky na letiště Benátky Treviso

Z Prahy (PRG) se přímo na letiště Benátky Treviso dostanete na palubě společnosti Ryanair. Cena letenek se pohybuje okolo 2 500 Kč, akční letenky potom můžete ulovit i do 1 000 Kč. Délka letu z Prahy na letiště Benátky Treviso je 1 hodina 10 minut.

Ryanair také na Treviso létá z Berlína (BER), Krakova (KRK) a sezónně také z Vratislavi (WRO).

Letenky na letiště Benátky Treviso si zarezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobusem:

 • Do centra města Treviso a na jeho vlakové nádraží se autobusově dostanete díky společnosti MobilitaDiMarca. První autobus vyjíždí v 6:40 a poslední autobus můžete chytit v 23:10. Mezi těmito časy autobus jezdí každých 30 minut a za jízdenku zaplatíte 4 € (jízdenka je validní po dobu 2 dní). Jízdenku si můžete koupit v příletové hale na letišti, online, v mobilní aplikaci, či přímo u řidiče autobusu.
 • Do města Mestre jezdí autobusy společnosti ATVO, konkrétně linka 351. Jízdní řády se liší podle dne, první autobus vyjíždí buď v 7:30 nebo 7:45 a poslední v 23:30 či 22:40. Detailní jízdní řád naleznete zde. Jednosměrná jízdenka stojí 12 €, za zpáteční zaplatíte 22 €. Jízdenku si můžete zakoupit online nebo přímo na letišti.  Stejné autobusy vás odvezou i do Benátek na Piazzale Roma Venice.
 • Na vlakové nádraží Mestre či do Benátek Tronchetto můžete z letiště zamířit díky společnosti Barzi Bus Service. Jízdenku si můžete zakoupit online. Cena jízdenek za jeden směr je 10 € a za zpáteční zaplatíte 18 €. První autobus vyjíždí v 8:00 a posledním autobusem můžete jet v 20:50.
 • Do města Padova se dostanete díky společnostem FS Bus Italia. Společnost FS Bus Italia odjíždí z letiště Treviso nejdříve v 5:20 a nejpozději v 20:15, s intervalem 30 minut po celý den – stačí se podívat na jízdní řád. Jízdenka vás vyjde na 4,60 € při nákupu online a na 5,50 € při zakoupení jízdenky u řidiče.
 • Do slovinské Lublaně vás může odvézt společnost NOMAGO. Cesta vám zabere 3 hodiny a 40 minut. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 28 € a můžete si ji zakoupit online.

Vlakem:

 • Vlaky přímo na letišti nestaví. Na vlakové nádraží v Trevisu se dostanete díky autobusové lince zmíněné výše.

GoOpti:

 • GoOpti je služba zaměřující se na přepravu cestujících z letiště. Autobus můžete sdílet s dalšími cestujícími nebo si můžete objednat VIP jízdu, která bude jen pro vás. Jízdu si můžete zarezervovat online a cena se liší dle trasy.

Taxi:

 • Na letišti můžete využít služeb společnosti Radio Taxi Treviso. Jízdu si můžete objednat předem na čísle +39 0422 431515 (telefonicky) nebo +39 338 844 2000 (SMS). Alternativou k taxíkům může být také společnost Uber.

Půjčené auto:

 • Na letišti Benátky Treviso se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Auto pro svou dovolenou si můžete jednoduše zarezervovat přes naši autopůjčovnu.

Doprava v noci

Noční doprava z letiště Benátky Treviso neexistuje. Pokud přiletíte v noci, budete si muset vzít taxi, Uber nebo využít služby GoOpti.

Přestup na letišti

Vzhledem k tomu, že na letiště Benátky Treviso létají pouze Ryanair a Wizz Air, tak letiště není tolik využíváno k přestupům. V případě nákupu dvou separátních letenek (negarantovaný přestup) od nízkonákladových aerolinek si na přestup ponechte alespoň 60 minut.

Další užitečné tipy

Nabídka obchodů na letišti Benátky Treviso je trochu chudší. Naleznete zde dva retailové obchody, jednu kavárnu a jeden bufet.

Pokud se vám na letišti něco ztratí, můžete kontaktovat ztráty a nálezy pomocí tohoto formuláře.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)