Aer Lingus

Aer Lingus

Aerolinka Aer Lingus (EI) je národní irskou společností se sídlem na letišti v Dublinu. Vznikla v roce 1936. Jedná se o akciovou společnost se třemi vlastníky – 25,4 % akcií vlastní stát, 29,4 % vlastní aerolinka Ryanair a 45,2 % připadá British Airways. Aer Lingus létá se svými 50+ letadly do destinací napříč Evropou, Asií a Severní Amerikou.
  • Příruční zavazadlo malý příručák á 33 × 25 × 20 cm (2. příručák s limitem 55 × 40 × 24 cm & 10 kg pouze na transatlantických letech)
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aerlingus.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 30 dní před odletem (pouze v případě zakoupení zpoplatněného seatingu) nebo 30 hodin před časem odletu (pro všechny bez rozdílu) – v tomto časovém okně vám bude zdarma přiřazeno náhodné sedadlo.

Online check-in se uzavírá 2 hodiny před odletem při odletu ze Severní Ameriky / z Irska / Spojeného království / Amsterdamu, a 4 hodiny 30 minut před odletem při odletu z ostatních evropských destinací. U vybraných destinací se online check-in může uzavírat dříve. Online check-in najdete na webu aerolinky nebo také v mobilní aplikaci.

Naše recenze

Aer Lingus vás dopraví tam, kam potřebujete – tím to hasne. Nečekejte žádné zázraky (extra velké pohodlí, ani super servis, ani stále usměvavé letušky).

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Cestují na kontinentálních letech po Evropě, kteří mají letenku vystavenou v základním tarifu „Saver“, si s sebou mohou na palubu vzít pouze malé příruční zavazadlo (max. 33 × 25 × 20 cm). Standardní příruční zavazadlo á 10 kg (max. 55 × 40 × 24 cm) musí odevzdat na check-in desku, kde jim bude zdarma odbaveno. Obě příruční zavazadla si s sebou na palubu mohou vzít jen cestují, kteří si připlatili za „Priority boarding“ á 6 €/let.

Na regionálních letech je hmotnost většího příručního zavazadla omezena na 7 kg (max. rozměry 48 × 33 × 20 cm).

Na transatlantických letech zůstává v platnosti dřívější zavazadlová politika a všichni cestující si s sebou na palubu smí vzít dvě příruční zavazadla.

Odbavené zavazadlo v základní ceně letenky nebývá. Je za příplatek od 950 Kč/směr.

Nákup letenek

Letenky společnosti Aer Lingus koupíte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku Aer Lingus můžete kontaktovat na telefonu +353 01 761 7835 nebo na +353 1890 800 270, a to v době od 8:00 – 20:00 (7 dní v týdnu).

Když budete mít štěstí, můžete si je někdy odchytnout na live chatu přímo na jejich webu.

Služby

Občerstvení je za příplatek. Seating v době rezervace také. Zdarma se dá udělat během online check-inu, pokud nelpíte na „exitech“ a sedadly s „extra leg room“.

Wifi na palubě také není k dispozici.

Destinace

Aerolinka Aer Lingus létá přibližně do 80 destinací v Evropě a Severní Americe (USA, Kanada, Portoriko). Dopravce provozuje také pravidelné linky do Dublinu – a to jak z Prahy, tak i Vídně nebo Berlína.

Výhodné letenky od Aer Lingus pořídíte zejména na trasách do Severní Ameriky. Historicky se dal ulovit třeba New York s odbaveným zavazadlem za 4 tisíce Kč.

Flotila

Aerolinka Aer Lingus vlastní cca 54 letounů: 34x Airbus A320-200, 3x Airbus A321-200, 4x Airbus A330-200, 6x Airbus A350-900.  Přibližně dalších 10 mají aktuálně objednaných.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky Aer Lingus.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)