Aer Lingus

Aer Lingus

Aerolinka Aer Lingus je národní irskou společností se sídlem na letišti v Dublinu. Vznikla v roce 1936. Jedná se o akciovou společnost se třemi vlastníky – 25,4 % akcií vlastní stát, 29,4 % vlastní aerolinka Ryanair a 45,2 % připadá British Airways. Aer Lingus létá se svými 50+ letadly do destinací napříč Evropou, Asií a Severní Amerikou.
  • Příruční zavazadlo 55 × 40 × 24 cm o hmotnosti 10 kg a 33 × 25 × 20 cm o neomezené hmotnosti
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aerlingus.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 30 dní před odletem, kdy je nutné využít zpoplatněné volby sedadla; bezplatný seating se v rámci online check-inu začíná nabízet 30 hodin před odletem. Online check-in se uzavírá 2 hodiny před odletem při odletu ze Severní Ameriky a z Irska, Spojeného království a Amsterdamu, a 4 hodiny 30 minut před odletem při odletu z ostatních evropských destinací. U vybraných destinací se online check-in může uzavírat dříve. Online check-in najdete na webu aerolinky nebo také v mobilní aplikaci.

Rezervace sedadla je standardně zpoplatněna; během online check-inu krátce před odletem se nabízí zdarma.

Naše recenze

Aer Lingus vás dopraví tam, kam potřebujete – tím to hasne. Nečekejte žádné zázraky (extra velké pohodlí, ani super servis, ani stále usměvavé letušky).

Zavazadla

Cestují na kontinentálních letech po Evropě, kteří mají letenku vystavenou v základním tarifu „Saver“, si s sebou mohou na palubu vzít pouze malé příruční zavazadlo (max. 33 × 25 × 20 cm). Standardní příruční zavazadlo á 10 kg (max. 55 × 40 × 24 cm) musí odevzdat na check-in desku, kde jim bude zdarma odbaveno. Obě příruční zavazadla si s sebou na palubu mohou vzít jen cestují, kteří si připlatili za „Priority boarding“ á 6 €/let.

Na regionálních letech je hmotnost většího příručního zavazadla omezena na 7 kg (max. rozměry 48 × 33 × 20 cm).

Na transatlantických letech zůstává v platnosti dřívější zavazadlová politika a všichni cestující si s sebou na palubu smí vzít dvě příruční zavazadla.

Odbavené zavazadlo v základní ceně letenky nebývá. Je za příplatek od 950 Kč/směr.

Nákup letenek

Letenky společnosti Aer Lingus bez odbaveného zavazadla kupujte na webových stránkách aerolinky, s odbaveným zavazadlem můžete i u nás v rezervačním systému, kde vás vyjdou na stejnou sumu jako u dopravce.

Kontakt

Aerolinku Aer Lingus můžete kontaktovat na telefonu +353 01 761 7835 nebo na +353 1890 800 270, a to v době od 8:00 – 20:00 (7 dní v týdnu).

Když budete mít štěstí, můžete si je někdy odchytnout na live chatu přímo na jejich webu.

Služby

Občerstvení je za příplatek. Seating v době rezervace také. Zdarma se dá udělat během online check-inu, pokud nelpíte na „exitech“ a sedadly s „extra leg room“.

Wifi na palubě také není k dispozici.

Destinace

Aerolinka Aer Lingus létá přibližně do 80 destinací v Evropě a Severní Americe (USA, Kanada, Portoriko).  Nejvíce se s nimi vyplatí letět na trasách Praha – Dublin nebo Vídeň – Dublin. Špatně však nevychází ani linky do Severní Ameriky.

Flotila

Aerolinka Aer Lingus vlastní cca 54 letounů: 34x Airbus A320-200, 3x Airbus A321-200, 4x Airbus A330-200, 6x Airbus A350-900.  Přibližně dalších 10 mají aktuálně objednaných.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)