Iberia

Check-in
K dispozici 24h - 1 hodina před plánovaným odletem. Pro odlety z Lagosu, San José 90 minut a z Caracasu 180 min. před odletem
Iberia
Příruční zavazadlo
1 ks o rozměrech 56 x 45 x 25 cm, odbavené za poplatek 30 €/směr, na dálkových letech 55 €/směr.
  • Seating za poplatek od 13 €/směr, na dálkových letech 20 €/směr.
  • Občerstvení Na evropských letech vše za poplatek. Na mezikontinentálním standardní občerstvení zdarma.
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.iberia.com

Info o aerolince

Iberia je španělskou vlajkovou aerolinkou. Založena byla roku 1927 a jedná se tak o jednu z nejstarších světových aerolinek.  Svou hlavní bázi má na letišti v Madrid – Madrid Barajas. Aerolinka byla zakládajícím členem skupiny IAG Group, do které patří například British Airways nebo Air Lingus. Dále je spolu s Qatar Airways nebo Catay Pacific členem alliance One World. Společnost také založila dvě dceřiné aerolinky – Air Nostrum (známou také jako Ibera Regional) a Iberia Express.

Naše hodnocení

Z našeho pohledu se jedná o standardní evropskou aerolinku, která se uchyluje low-costovým směrem. Co musíme zkritizovat je místo na nohy na kontinentálních letech.

Na dálkových letech jsou jejich letadla pohodlná, v každém sedadle lze nalézt zásuvku a vlastní zábavní systém (IFE). K dispozici je taktéž deka s polštářem a sluchátka. Ve většině letadlech je instalováno i Wi-Fi pokrytí, to je ovšem dostupné pouze za příplatek. Trochu vylepšit by chtělo také občerstvení na palubě.

Zavazadla

Každý cestující si smí vzít na palubu pouze jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 56 x 45 x 25 cm. Za odbavené zavazadlo do 23 kg s maximální délkou 180 cm si aerolinka účtuje poplatek 30 €/směr, na dálkových letech 55 €/směr.

Cestující v business třídě mají v ceně letenky 2 ks odbaveného zavazadla do 32 kg a 3 ks příručního. V premium economy je možné si vzít 1 ks odbaveného zavazadla do 23 kg a 2 ks příručního zavazadla zdarma.

Nákup letenek

Nejlepší letenky letecké společnosti Iberia najdete přes náš vyhledávač.

Kontakt

Letecká společnost má k dispozici 24/7 telefonní centrum na lince (+420) 239018732. S operátory se lze domluvit anglicky nebo španělsky.

Služby

Na evropských letech je občerstvení na palubě bohužel zpoplatněno. Na dálkových letech vás čeká klasické občerstvení, jak je tomu u ostatních aerolinek. Bohužel si zaplatíte i za sedačku, ceny na evropském letu se pohybují od 13 €/sedadlo, na dálkovém 20 €/sedadlo. Na většině dálkových letů je k dispozici také Wi-Fi připojení. Za hodinu surfování zaplatíte 9 €.

Destinace

Španělsko kdysi hojně kolonizovalo jihoamerický kontinent. Není tedy divu, že Iberia provozuje jednu z nejhojnějších sítí destinací do Jižní Ameriky.  V mapě destinací se nachází také města v Severní a Střední Americe a severní Africe. V Evropě létá téměř do každé země.

Aerolinku můžete znát i z Prahy, kde provozuje celoroční linku z Madridu. Přes letní sezónu se ke každodenní rotaci přidává i druhá večerní.

Flotila

Ve flotile najdeme letadla jak pro krátké a střední tratě typu Airbus A320 Family tak i pro dálkové lety typu Airbus A330, A340 a A350. Letový park čítá celkem 83 letadel s průměrným stářím 10 let.

V historii aerolinka provozovala legendární Jumbo Jety B747-100 a -200. Za zmínku stojí také třímotorový dálkový Lockheed L-1011 Tristar nebo McDouglas DC-10, kterých měla hned 7.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)