Iberia

Iberia

Iberia (IB) je španělskou vlajkovou aerolinkou. Založena byla roku 1927 a jedná se tak o jednu z nejstarších světových aerolinek.  Svou hlavní bázi má na letišti Madrid – Barajas (MAD). Dnes má hned tři dceřiné aerolinky – Air Nostrum (známou také jako Ibera Regional), Iberia Express a Level.

Aerolinka byla zakládajícím členem skupiny IAG Group, do které patří například British Airways nebo Air Lingus. Dále je také členem aliance One World.
  • Příruční zavazadlo 1 ks o rozměrech 56 × 40 × 25 cm + osobní věc (max. rozměry 40 × 30 × 15 cm) – dohromady max. 10 kg
  • Občerstvení na evropských letech vše za poplatek; na mezikontinentálních letech standardní občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.iberia.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. (výjimku tvoří letiště v San José, kde se zavírá 90 minut před odletem, a Caracas, kde tato možnost končí 180 minut před odletem).

Seating je zpoplatněný. Cena za výběr sedadla začíná na 13 € u krátkých letů a 20 € u těch dlouhých.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Z našeho pohledu se jedná o standardní evropskou aerolinku, která se uchyluje lowcostovým směrem. Co musíme zkritizovat je místo na nohy na kontinentálních letech.

Na dálkových letech jsou jejich letadla pohodlná, v každém sedadle lze nalézt zásuvku a vlastní zábavní systém (IFE). K dispozici je taktéž deka s polštářem a sluchátka. Ve většině letadlech je instalováno i Wi-Fi pokrytí, to je ovšem dostupné pouze za příplatek. Trochu vylepšit by chtělo také občerstvení na palubě.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Každý cestující si smí vzít na palubu pouze jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 56 × 40 × 25 cm. Dále je povolena také jedna osobní věc (kabelka, taška na laptop atd.) s max. rozměry 40 × 30 × 15 cm, přičemž celková hmotnost obou zavazadel nesmí překročit 10 kg.

Za odbavené zavazadlo do 23 kg s maximální délkou 180 cm si aerolinka účtuje poplatek 30 €/směr, na dálkových letech 55 €/směr.

Cestující v business třídě mají v ceně letenky 2 ks odbaveného zavazadla do 32 kg a 3 ks příručního. V premium economy je možné si vzít 1 ks odbaveného zavazadla do 23 kg a 2 ks příručního zavazadla zdarma.

Nákup letenek

Letenky letecké společnosti Iberia najdete a koupíte snadno přes náš vyhledávač.

Kontakt

Letecká společnost má k dispozici 24/7 telefonní centrum na lince (+420) 239 018 732. S operátory se lze domluvit anglicky nebo španělsky.

Služby

Na evropských letech je občerstvení na palubě bohužel zpoplatněno. Na dálkových letech vás čeká klasické občerstvení, jak je tomu u ostatních aerolinek. Na většině dálkových letů je k dispozici také Wi-Fi připojení. Za hodinu surfování zaplatíte 9 €.

Destinace

Aerolinka provozuje pravidelnou linku z Prahy (PRG) do Madridu (MAD).

Z Madridu se cestovatelům nabízí pestrá paleta destinací, převážně v Latinské Americe. V nabídce dopravce ale naleznete také linky do Severní Ameriky, severní Afriky a prakticky celé Evropy.

Flotila

Ve flotile najdeme letadla jak pro krátké a střední tratě typu Airbus A320 Family, tak i pro dálkové lety typu Airbus A330, A340 a A350. Letový park čítá celkem 83 letadel s průměrným stářím 10 let.

V historii aerolinka provozovala legendární Jumbo Jety B747-100 a -200. Za zmínku stojí také třímotorový dálkový Lockheed L-1011 Tristar nebo McDouglas DC-10, kterých měla hned 7.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
80 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)