Smartwings

Check-in
online check-in možný pro odlety z vybraných destinací včetně Prahy; k dispozici 30 hod. až 1 hod. před plánovaným časem odletu; check-in na letišti zdarma
Smartwings
Příruční zavazadlo
max. rozměry 56 × 45 × 25 cm a hmotnost 8 kg; k některým tarifům navíc osobní taška zdarma
  • Seating poplatek za zvolení sedadla 15 €; prémiové sedadlo (exity & extra místo na nohy) za 29 €
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.smartwings.com

Info o aerolince

Smartwings (QS), dříve známý jako Travel Service, je největší českou aerolinkou. Letecká společnost byla založena roku 1997, vlastní většinový podíl ČSA a jako svou hlavní základnu využívá Letiště Václava Havla v Praze.

Test na COVID-19: ANO – antigenní (ne starší 24 hodin) nebo PCR (ne starší 72 hodin). Výjimky se týkají dětí mladších 5 let a také cestovatelů, kteří:

  • doloží, že nemoc prokazatelně prodělali v předchozích 90 dnech;
  • doloží doklad o kompletní vakcinaci (od poslední dávky musí uplynout více než 7 dní);
  • cestující ze země, jež je na „Cestovatelském semaforu“ v zelené kategorii.

Více informací na webu dopravce.

Naše recenze

Nikdy nevíte, jestli poletíte se sběrnými surovinami nebo s normálním letadlem. Tam, kde Smartwings nemá konkurenci, stojí letenky stejně jako přes Atlantik. Zákazník je vždy až na druhém místě, navíc tento mor šíří i na ČSA. Za nás velký špatný. Někdy to však jinak nelze, a to se pak nedá nic dělat…

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm je ke každé letence zdarma, hmotnost zavazadla pak nesmí přesáhnout 8 kg. Všechny tarify kromě „Economy Lite“ navíc povolují osobní tašku o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 3 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Lite“ je 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky sice lze zakoupit na stránkách dopravce, doporučujeme je ale koupit levněji v našem rezervačním systému.

Levné letenky však u Smartwings příliš nehledejte. Na trasách, kde nemají konkurenci, se nebojí ceny letenek „napálit“ do nebetyčných výšin.

Kontakt

Telefonní linka +420 220 116 686, 24/7.

Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Během letu je dostupný katalog zábavy MyWings, připojíte se pomocí wi-fi na vašich chytrých telefonech a laptopech. Katalog nabízí filmy, seriály, hudbu, hry, noviny a časopisy. Služba je zpoplatněna částkou 2 €, sledování polohy letadla a listování magazínem MyWings je zdarma.

 

Destinace

V létě aerolinky operuje lety z Prahy (PRG) Brna (BRQ) a Ostravy (OSR) do široké škály destinací po celé Evropě. Z těch „exotičtějších“ lze jmenovat tureckou Antalyi (AYT) a egyptské Hurghada (HRG), Marsa Alam (RMF) a Šarm aš-Šajch (SSH). Celoročně pak kromě vybraných destinací v Evropě také Dubaj (DXB) a Tel Aviv (TLV).

Zajímají-li vás přesné časy letů do aktuálně létaných destinací, podívejte se na letový řád dopravce.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti Smartwings naleznete tato letadla: Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-900.

Bezpečnost pasažérů je však u této aerolinky až na druhém místě, neboť piloti jsou schopni letět i na jeden motor nezvykle dlouhou trasu. Přesně tak, jak to předvedl v srpnu 2019 na letu ze Samosu do Prahy kapitán Pavel Veselý.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 28. 4. 2021
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)