Smartwings

Smartwings

Smartwings (QS), dříve známý jako Travel Service, je největší českou aerolinkou. Letecká společnost byla založena roku 1997, vlastní většinový podíl ČSA a jako svou hlavní základnu využívá Letiště Václava Havla v Praze (PRG). V letní sezoně vypravuje charterové lety také z Brna (BRQ), Ostravy (OSR), Pardubic (PED) a nově i Karlových Varů (KLV).
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 56 × 45 × 25 cm a hmotnost 8 kg; k některým tarifům navíc osobní taška zdarma
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.smartwings.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 30 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavené na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněn. Ceny za výběr sedadla začínají na 15 €.

Naše recenze

Nikdy nevíte, jestli poletíte se sběrnými surovinami nebo s normálním letadlem. Tam, kde Smartwings nemá konkurenci, stojí letenky stejně jako přes Atlantik. Zákazník je vždy až na druhém místě, za nás tedy velký špatný. Někdy to však jinak nelze, a to se pak nedá nic dělat…

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm je ke každé letence zdarma, hmotnost zavazadla pak nesmí přesáhnout 8 kg. Všechny tarify kromě „Economy Lite“ navíc povolují osobní tašku o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 3 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Lite“ je 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky sice lze zakoupit na stránkách dopravce, doporučujeme je ale koupit levněji v našem rezervačním systému.

Levné letenky však u Smartwings příliš nehledejte. Na trasách, kde nemají konkurenci, se nebojí ceny letenek „napálit“ do nebetyčných výšin.

Kontakt

Telefonní linka +420 220 116 686, 24/7.

Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Během letu je dostupný katalog zábavy MyWings, připojíte se pomocí wi-fi na vašich chytrých telefonech a laptopech. Katalog nabízí filmy, seriály, hudbu, hry, noviny a časopisy. Služba je zpoplatněna částkou 2 €, sledování polohy letadla a listování magazínem MyWings je zdarma.

Destinace

V létě aerolinka operuje lety z Prahy (PRG), Brna (BRQ) a Ostravy (OSR) do široké škály destinací po celé Evropě. Z těch „exotičtějších“ lze jmenovat tureckou Antalyi (AYT), egyptská letoviska – Hurghada (HRG), Marsa Alam (RMF) a Šarm aš-Šajch (SSH) nebo Dubaj (DXB) a Tel Aviv (TLV). V letní sezoně nabízí poměrně širokou paletu destinací v Evropě, zejména ve Středomoří.

Zajímají-li vás přesné časy letů do aktuálně létaných destinací, podívejte se na letový řád dopravce.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti Smartwings naleznete tato letadla: Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-900.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)