Smartwings

Smartwings

Smartwings (QS), dříve známý jako Travel Service, je největší českou aerolinkou. Letecká společnost byla založena roku 1997, vlastní většinový podíl ČSA a jako svou hlavní základnu využívá Letiště Václava Havla v Praze (PRG). V letní sezoně vypravuje charterové lety také z Brna (BRQ), Ostravy (OSR), Pardubic (PED) a nově i Karlových Varů (KLV).
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 56 × 45 × 25 cm a hmotnost 8 kg; k některým tarifům navíc osobní taška zdarma
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.smartwings.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 30 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavené na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněn. Ceny za výběr sedadla začínají na 15 €.

Naše recenze

Největší česká aerolinka, které zejména v letní sezóně, spojuje Prahu s nespočtem dovolenkových destinací. Nabídku má sice pestrou, ale nedostatek konkurence na většině tras ji nenutí nabízet levné letenky.

Kromě klasických linek zajišťuje také charterové lety pro české cestovní kanceláře. Na palubě Smartwings dále létají fotbalové týmy hrající evropské soutěže, jezdci slavné Rallye Dakar nebo polárníci. Aerolinka je totiž první dopravcem, jenž opakovaně přistál na Antarktidě. To klobouk dolů.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm je ke každé letence zdarma, hmotnost zavazadla pak nesmí přesáhnout 8 kg. Všechny tarify kromě „Economy Lite“ navíc povolují osobní tašku o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 3 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Lite“ je 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky od Smartwings koupíte snadno v našem rezervačním systému.

Levné letenky však u Smartwings příliš nehledejte. Na trasách, kde nemají konkurenci, se nebojí ceny letenek „napálit“ do nebetyčných výšin.

Kontakt

Telefonní linka +420 220 116 686, 24/7.

Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Během letu je dostupný katalog zábavy MyWings, připojíte se pomocí wi-fi na vašich chytrých telefonech a laptopech. Katalog nabízí filmy, seriály, hudbu, hry, noviny a časopisy. Služba je zpoplatněna částkou 2 €, sledování polohy letadla a listování magazínem MyWings je zdarma.

Destinace

V létě aerolinka operuje lety z Prahy (PRG), Brna (BRQ) a Ostravy (OSR) do široké škály destinací po celé Evropě. Z těch „exotičtějších“ lze jmenovat tureckou Antalyi (AYT), egyptská letoviska – Hurghada (HRG), Marsa Alam (RMF) a Šarm aš-Šajch (SSH) nebo Dubaj (DXB) a Tel Aviv (TLV). V letní sezoně nabízí poměrně širokou paletu destinací v Evropě, zejména ve Středomoří.

Zajímají-li vás přesné časy letů do aktuálně létaných destinací, podívejte se na letový řád dopravce.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti Smartwings naleznete tato letadla: Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-900.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)