letiště Lesbos

Letiště Lesbos (MJT)

Letiště Lesbos (MJT), celým názvem "Mytilene International Airport – Odysseas Elytis, je hlavní vstupní branou na řecký ostrov Lesbos ležící ve vodách Egejského moře nedaleko tureckých břehů. Letiště se nachází 7 km jižně od největšího osídlení na ostrově, města Mytiléna. Jedná se o malé letiště, které je vytížené zejména v letní sezoně, kdy sem míří nejen charterové lety primárně z Beneluxu, Britských ostrovů a Skandinávie. Celoročně sem létají pouze domácí dopravci – Aegean Airlines a Sky Express.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 7 km
 • Oficiální web letiště mjt-airport.gr

Letenky na Lesbos

Letenky z Prahy (PRG) na ostrov Lesbos (MJT) nabízí domácí letecká společnost Smartwings. Jedná se ovšem charterové lety, které nejsou v běžné nabídce dopravce dostupné – tj. letenky na ně zakoupíte pouze u cestovních kanceláří ve formě zájezdu do dané destinace. Individuální cestovatelé musí využít letů s přestupem – nejčastěji na křídlech Aegean Airlines via Athény (ATH). Průměrná cena těchto zpátečních letenek z Prahy na Lesbos se pohybuje od 7 do 10 tisíc Kč.

Na Lesbos se létá také z blízkého okolí České republiky:

  Letenky na letiště Lesbos rezervuj přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Do centra přilehlého největšího města na ostrově, Mytiléna, jezdí z letiště Lesbos pravidelná linka autobusů veřejné dopravy společnosti Astilena Mitilinis. 

  • Zastávka autobusu se nachází hned před odletovou halou terminálu.
  • Jedná se o linku autobusu č. 01 nebo č. 50.
  • Jízdenku koupíš u řidiče přímo na palubě autobusu.
  • Ceny jízdenek se pohybují dle dojezdové zóny (A,B,C) od 1,2€ do 2,1€.
  • Pro vyhledání konkrértní zastávky a přesného času odjezdu doporučujeme navštívit sekci TELEMATICS dostupnou přímo na stránkách dopravce.

  Půjčené auto

  Pro nezávislou dopravu a maximální komfort při cestování po ostrově se určitě vyplatí zapůjčení auta. Naplánuj si road-trip po ostrově Lesbos a vyber si jedno z mnoha vozidel v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Pro maximální komfort můžeš k přesunu z letiště Lesbos využít jednoho z místních taxíků. Ty stojí zaparkované před příletovou halou a jsou k dispozici 24/7.

  Pěšky

  Z letiště Mytiléna do centra města,  vzdáleného asi 7 km, dojdeš snadno i po svých. Pokud tě nezastaví horké počasí, můžeš si hned po příletu udělat procházku kopírující pobřeží, která vyjde tak na hodinu a půl.

   

  Doprava v noci

  V nočních hodinách pro tebe bude jednodušší a nejpříjemnější naskočit do jednoho z taxíků hned po výstupu z příletové haly.

  Přestup na letišti

  Letiště Lesbos slouží především jako cílová destinace turistů, kteří sem míří v letní sezóně. Terminál je malý a velmi rychle se na něm zorientujete.

  Další užitečné tipy

  V prostoru letiště Lesbos můžeš po celou dobu využívat neomezeného Wi-Fi připojení zdarma, a to díky síti „Fraport-Free“.

  Máš obavy z vybitého mobilu nebo jiného zařízení? V prostoru všech odletových bran nalezneš nabíjecí stanice s bezdrátovými nabíječkami i několik USB nabíječek s různými porty.

  Dlouhé chvíle při čekání na svůj let si můžeš zkrátit nákupy v „helénských“ duty free obchodech s nabídkou značkového sortimentu za příjemné ceny.

  Pokud tě přepadne hlad, něco se tu také najde, ale nepočítej s velkým výběrem. Letiště Lesbos je malé a nachází se zde pouze dvě bistra s občerstvením a nápoji – jedno v odletové zóně a jedno ve veřejně přístupné zóně.

  ✈️ Přílety/Odlety

  Přílety – letiště Lesbos

  Odlety – letiště Lesbos

  Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 7. 5. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)