Letiště Ammán

Letiště Ammán (AMM)

Mezinárodní letiště Ammán (AMM), celým názvem Queen Alia International Airport, je největším letištěm v Jordánku a obsluhuje hlavní město Ammán. Letiště slouží jako základna pro jordánské národní aerolinie Royal Jordanian Airlines a Jordan Aviation. Letecký přístav je pojmenován po královně Alii, která zemřela při nehodě helikoptéry v roce 1977. Letiště v roce 2019 odbavilo přes 8 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 30 km
  • Oficiální web letiště qaiairport.com

Letenky do Ammánu

Lety Prahy (PRG) do Ammánu sezónně (od října do března) provozuje aerolinka Ryanair. Průměrná cena letenky se pohybuje od 3 do 5 tisíc Kč. Akční letenky na této trase ale několikrát za rok ulovíte i za ceny nižší 2 000 Kč. Doba letu mezi Prahou a Ammánem je 3,5 hodiny.

Do Ammánu se létá z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Ammánu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště se dostanete do centra Ammánu autobusem společnosti Sariyah. Zastávka se nachází před příletovou halou a míří na autobusovou zastávku „North Bus Station“ ve městě. Autobusy jezdí celý den i noc (před den s půlhodinovým intervalem a v noci s hodinovým intervalem). Jízdné vás vyjde na 3,30 JD (asi 100 Kč). Lístky je prodávají v budce vlevo od východu z letiště. Prodejce obvykle nevrací na 4 JOD. Ručně vám vypíše lístek. Nejlepší je vystoupit na „7th Circle“ a vzít si taxík do města (4-5 JOD).

Půjčené auto

V příletové hale naleznete hned několik mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou v Jordánku si jednoduše zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Taxíkem se dostanete z letiště Ammán po celém Jordánsku. Jízdné je pevně dané a naleznete ho na oficiálních stránkách. Jízdu si předem můžete objednat zde nebo na emailu [email protected] či na čísle +962791760064.

Alternativně můžete využít služby Uber.

Doprava v noci

V noci můžete využít autobus do centra Ammánu, který jezdí s hodinovým intervalem. Pokud se vám nechce čekat, můžete si vzít taxi nebo Uber.

Přestup na letišti

Při přestupu na letišti následujte nápisy k tranzitní přepážce, kterou najdete v druhém patře terminálu. Doporučený minimální čas na přestup je 45 minut.

Během delšího přestupu můžete využít služeb letištního hotelu, který se nachází v odletové hale. Zarezervovat si jej můžete přes oficiální stránky nebo na emailu [email protected]. Také se můžete zastavit v letištním salónku „Petra Lounge“, který je otevřen 24 hodin denně a nachází se u gatů 208 a 210.

Další užitečné tipy

Na letišti se nachází několik mezinárodních fastfoodů i lokální podniky. Dlouhou chvíli si také můžete zkrátit v některém z letištních obchodů. Na letišti najdete i lékárnu.

Pokud na letišti v Ammánu ztratíte zavazadlo, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +962-79-150-8982 nebo na emailu [email protected].

Nechybí ani bankovní služby. Banky a směnárna se nachází v příletové hale a můžete si tam směnit jordánské dináry.

Drony jsou v Jordánsku zakázány. Pokud s přiletíte s dronem, bude vám na letišti zabaven a ještě budete pokutováni.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 31. 12. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)