logo aerolinky Flydubai

Flydubai

Letecká společnost Flydubai (FZ) je nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Dubaji. Byla založena v roce 2008 mateřskou společností Emirates, jako levnější alternativa pro lety do Asie a na Blízký východ.

Hlavní základnou Flydubai (FZ) jsou letiště Dubai International Airport (DXB) a Dubai World Central – Al Maktoum International Airport (DWC).
  • Příruční zavazadlo malé zavazadlo (33 × 25 × 20 cm – kabelka, notebook apod.) & standardní příruční zavazadlo (55 × 38 × 20 cm,) do 7 kg
  • Občerstvení tarif "Lite" = žádné palubní občerstvení v ceně (možnost zakoupení online); vyšší tarify mají teplé jídlo a pití v ceně
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flydubai.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 75 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Včasné zvolení sedadla podléhá poplatku, který začíná na 180 Kč/let. Seating během online check-inu je zdarma.

Test na COVID-19: dle odletové země & cílové destinace.

Naše recenze

Flydubai se službami řadí do segmentu nízkonákladových (low cost) aerolinií jako Ryanair, Wizzair či easyJet. Ve srovnání s konkurencí však Flydubai nabízí vyšší komfort a servis.

Pokud se potřebujete dopravit z bodu A do bodu C, a třeba si k tomu ještě odpočinout za rozumné peníze v bodě B, pak Flydubai bude jedna z možných alternativ. Počítejte ale s tím, že za komfort, seating, palubní zábavu i jídlo si připlatíte.

Zavazadla

U Flydubai jsou ceně letenky malé zavazadlo (33 × 25 × 20 cm – kabelka, notebook apod.), standardní příruční zavazadlo (55 × 38 × 20 cm, do 7 kg) a odbavené zavazadlo do 20 kg (75 × 55 × 30 cm).

Nákup letenek

Letenky Flydubai kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

GSA flydubai
Tel: +420 224 282 820
Email: [email protected]

Opletalova 57, Praha 1.

Služby

Letecká společnost Flydubai během letu nabízí teplé jídlo, alko a nealkoholické nápoje, čaj, kávu a další občerstvení za doplatek. V případě zájmu je možné teplé jídlo na palubě objednat během bookingu. Ostatní snacky, nápoje a studené občerstvení si můžete zakoupit přímo na palubě letadla.

Každé sedadlo je vybaveno obrazovkou s dotykovým HD displejem. Systém palubní zábavy je možné za doplatek doobjednat na palubě letadla.

Wi-Fi připojení během letu si můžete zakoupit na palubě letadla pomocí svého mobilního telefonu, tabletu nebo laptopu.

Destinace

V současnosti společnost létá do více než 90 destinací zejména na Blízkém východě, Africe a v Asii. Namátkou:  thajské Krabi (KBV) / Bangkok (BKK) / Pattaya (UTP), Rangún (RGN) v Barmě, Zanzibar (ZNZ) nebo Dar es Salaam (DAR) v Tanzanii, Maledivy (MLE), mnoho destinací v Indii, ale i postsovětské destinace jako Tbilisi (TBS), Taškent (TAS), Almaty (ALA), Šoči (AER) a další.

Po normalizaci vztahů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty se 26. listopadu 2020 stala první aerolinkou provozující pravidelnou komerční linku do izraelského Tel Avivu (TLV).

Aerolinka provozuje také přímou linku z Prahy (PRG) do Dubaje (DXB). Doba letu z Prahy do Dubaje se pohybuje kolem 6 hodin.

Flotila

Letecká společnosti má unifikovanou flotilu, v níž naleznete letadla typu Boeing 737 MAX a 737-800.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)