Letiště Boa Vista

Letiště Boa Vista (BVC)

Mezinárodní letiště Boa Vista (BVC), celým názvem Mezinárodní letiště Aristides Pereira, je hlavním letištěm na ostrově Boa Vista na Kapverdách. Jedná se o třetí nejvytíženější letiště souostroví a otevřeno bylo v roce 2007. Své jméno nese po prvním kapverdském prezidentovi.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 5 km
 • Oficiální web letiště asa.cv

Letenky na Boa Vistu

Přímé lety z Prahy (PRG) na Boa Vistu na Kapverdách operuje na sezónních charterech aerolinka Smartwings. Doba přímého letu z Prahy na Kapverdy je zhruba 6 hodin 30 minut.

Turisté cestující po vlastní ose nejčastěji upřou své zraky na letenky s TAP Air Portugal (s jedním přestupem v Lisabonu). Cena takových letenek se ale pohybuje nad hranicí 20 000 Kč. Oblíbenou možností je proto cesta na některé z nedalekých německých letišť (Berlín a Mnichov), odkud tytéž letenky s TAPem pořídíte za polovinu ceny.

Na ostrov Boa Vista se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky na Boa Vistu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Na letiště nejezdí žádná hromadná doprava. Sdíleným minibusem se ale dostanete do města Sal Rei. Tato cesta vám zabere asi 20 minut.

  Půjčené auto

  Na letišti Boa Vista naleznete několik autopůjčoven. Skvělé auto pro vaši dovolenou na Kapverdách si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Přiletíte-li na Boa Vistu na vlastní pěst a zároveň si neplánujete půjčit auto? Pak je taxík jasná volba. Stání taxíků naleznete před příletovou halou.

   

  Doprava v noci

  V nočních hodinách si z letiště Boa Vista vezměte taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště Boa Vista je malé a má pouze jednu budovu. Díky tomu je zde jednoduchá orientace. Nenachází se tu ale žádný salónek ani zázemí pro vaše pohodlí během přestupu.

  Na přestup na letišti Boa Vista si nechte alespoň 1 hodinu. 

  Na další ostrovy ze souostroví se dostanete pomocí lokálních letů (s aerolinkou Bestfly), které jsou v provozu po celý rok, a nebo trajekty (se společností CV Interilhas).

  Další užitečné tipy

  Na letišti naleznete jeden obchůdek, kavárnu a bankomat.

  Po příletu zaplatíte tzv. Airport Security Tax (letištní bezpečnostní taxa suplující turistické vízum) ve výši 31 €. Povinnost její úhrady se týká všech osob starších 2 let.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 14. 7. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)