Letiště Málaga

Letiště Málaga (AGP)

Mezinárodní letiště Málaga (AGP), oficiálně letiště Málaga–Costa del Sol, je čtvrtým nejvytíženějším letištěm Španělska a hlavním letištěm v oblasti Costa del Sol. Jedná se o hlavní letiště v Andalusii a spojuje jih Španělska v Africe, Blízkém východě a také Severní Americe. V roce 2019 letištěm prošlo téměř 20 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Málagy

Letenky z Prahy (PRG) do Málagy pořídíte u aerolinek Eurowings, Ryanair (nově od října 2023) a Smartwings. Průměrná cena letenky do Málagy se liší dle sezóny, mimo léto je pořídíte okolo 5 000 Kč a akční letenky dokonce kolem 2 500 Kč. Délka letu z Prahy do Málagy je 3 hodiny 25 minut.

Do Málagy se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Malagy z Prahy, Vídně, či dalších letišť rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Letiště Málaga je od centra co by kamenem dohodil. Z letiště Malaga se přímo do centra nejpohodlněji a nejrychleji dostanete vlakem RENFE (linka C1). Vlak jezdí několikrát za hodinu, první vyjíždí z letiště do centra Málagy v 6:44, poslední vlak z letiště do centra odjíždí v 00:54. Detailní jízdní řád najdete na stránkách společnosti. Jízdenka stojí 1,80 EUR a koupíte si ji v automatu před nástupištěm. Pokud chcete jet do centra Malagy, vystupte až na úplně poslední stanici s názvem Centro-Alameda a ne Málaga – RENFE. Tam vystupte, jen v případě, že přestupujete na některý z dalších vlaků.

Vlakem se dostanete i podél pobřeží Costa del Sol – do destinací Fuengirola, Benalmadena či Torremolinos.

Autobus

Z letiště do centra Málagy jezdí také autobusy společnosti EMT. Využijte linky Airport Express Line s frekvencí 30 – 45 minut, která míří až k Parque de Málaga. Jízdenka stojí 4 € a koupíte ji přímo v autobuse nebo v příletové hale letiště. Autobusy jezdí od 7:00 do půlnoci.

Půjčené auto

Na letišti v Malaze se nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Andalusii si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků se nachází před příletovou halou a odvezou vás do cílové destinace po celé Andalusii. Alternativně využijte služby Uber, Bolt či španělskou verzi Cabify.

Doprava v noci

Mezi půlnocí a pátou ranní se na letiště Malaga městskou hromadnou dopravou nedostanete, budete si muset vzít taxík, Uber, Bolt či Cabify.

 

Přestup na letišti

Letiště Málaga má celkem 3 terminály, avšak své využití momentálně mají pouze dva (T2 a T3). Minimální doporučený čas na přestup na letišti Málaga je 45 minut. 

Svůj přestup pohodlně strávíte ve VIP salónku, který se nachází ve druhém podlaží odletové haly. Otevřený je mezi 5:00 a 2:30, za vstup si připravte 39,45 €.

Další užitečné tipy

Hladové cestovatele potěší široká nabídka kaváren, restaurací a fastfoodů. Poslední nákupy hravě vyřešíte v některém z letištních obchodů, nechybí ani duty-free.

Přesná adresa letištěAv. del Comandante García Morato, s/n, 29004 Málaga, Španělsko

Informace o příletech a odletech na letiště v Malaze naleznete na webových stránkách letiště Málaga. kde také najdete mapu celého letiště.

Pokud si potřebujete směnit, využijte letištní směnárny, která je otevřena od 7:30 do 23:30. K dispozici jsou také bankomaty.

Letiště Málaga je otevřeno 24 hodin denně.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 29. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)