Malaga (AGP)

Malaga (AGP)

Letiště Malaga, oficiálně Málaga-Costa del Sol' je malé příjemné letiště u Středozemního moře. Je to čtvrté nejrušnější letiště ve Španělsku. Letiště vzniklo už v roce 1919, v současné době má dvě asfaltové paralelní ranveje.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 11 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Malagy

Letenky do Malagy vychází z celé Andalusie jednoznačně nejlevněji, z Prahy se tam dostanete za dobrou cenu s Ryanairem či Smartwings. Z Vídně pak pořídíte nejlevněji letenky rovněž s Ryanairem či Wizzairem.

Smartwings rezervujte v našem vyhledávači, ušetříte tím několik stokorun. letenky s Ryanairem a Wizzairem potom nejlevněji přes weby jednotlivých aerolinek.

U nízkonákladovek nezapomeňte na menší velikost kabinového zavazadla.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Letiště Malaga je od centra opravdu kousíček. Jak se dostat z letiště do centra Malagy? Z letiště přímo do centra nejpohodlněji a nejrychleji příměstskou železnicí (linka C1). Vlak jezdí ve 20 minutových intervalech, první vyjíždí z centra Malagy v 05:20, poslední vlak z letiště do centra odjíždí v 00:54. Jízdenka stojí 1,80 EUR.

Lístek koupíte v prodejním automatu.

Důležité – pokud chcete jet do centra Malagy, vystupte až na úplně poslední stanici s názvem Centro-Alameda a ne Málaga – RENFE. Tam vystupte, jen v případě, že přestupujete na některý z dalších vlaků.

Vlak můžete použít i na druhou stranu jízdy podél pobřeží Costa del Sol (Fuengirola, Benalmadena či Torremolinos).

Doprava v noci

Mezi půlnocí a pátou ranní se na letiště Malaga městskou hromadnou dopravou nedostanete, nicméně první časné odlety se stíhají autobusem linky A (první odjíždí od železniční stanice Malagy ve 4:32, doba jízdy 24 minut, 3 EUR, lístek kupte u řidiče). Chcete-li jet dříve, využijte UBER nebo španělský Cabify.

Další užitečné tipy

Pokud si na letišti v Malaze budete půjčovat auto, vyvarujte se půjčovnám typu Interrent nebo Goldcar. Tyto půjčovny velmi rády natahují klienty na všemožných poplatcích a byť to na první pohled vypadá velmi levný pronájem, na konci se nestačíte divit, kolik jste za auto zaplatili.  Doporučujeme si připlatit jednotky stokorun za ověřeného Hertze či Europcar.

Pokud chcete pokračovat do oblíbeného letoviska Estepona, tak můžete využít hromadnou dopravu autobus L-603 do Marbelly a odsud další autobus až do Estepony. Cesta trvá cca 2 hodinky.

Přesná adresa letištěAv. del Comandante García Morato, s/n, 29004 Málaga, Španělsko

Informace o příletech a odletech na letiště v Malaze naleznete na webových stránkách letiště Malaga.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 28. 4. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)