Letiště Rhodos

Letiště Rhodos (RHO)

Mezinárodní letiště Rhodos (RHO), celým názvem Diagorovo mezinárodní letiště Rhodos a často nazývané jako letiště Rodos, je hlavním letištěm na oblíbeném řeckém ostrově Rhodos. Slouží jako základna pro aerolinku Olympic Air a míří sem zejména sezónní lety z celé Evropy a Blízkého Východu. V roce 2020 letištěm prošlo na 5,8 milionů cestujících. O rok dříve se jednalo dokonce 4. nevytíženější letiště v Řecku.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 14 km
  • Oficiální web letiště rho-airport.gr

Letenky na Rhodos

Letenky na přímé lince z Prahy (PRG) na řecký ostrov Rhodos  pořídíte sezónně u Eurowings (nově od června 2023), Ryanairu a Smartwings. S českým dopravcem si na Rhodos zaletíte i z Brna (BRQ) a Ostravy (OSR), sezónním charterem také z Českých Budějovic (JCL) – nově od srpna 2023. Cena letenek z Prahy mimo letní prázdniny se pohybují kolem 4 – 5 000 Kč, v hlavní sezoně rostou nahoru (klidně k 8 000 Kč). Levné letenky ve vybraných termínech ale pořídíte i za 3 000 Kč. Délka letu z Prahy na letiště Rhodos je 2 hodiny 50 minut.

Na Rhodos se létá také sezónně z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Rhodos rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusová zastávka se nachází mezi novým a starým terminálem. Do hlavního centra na ostrově, města Rhodos, se dostanete od 5:50 do 23:35 a za jízdenku zaplatíte 2,5 €. Dopravu zajišťuje společnost RODA.

Půjčené auto

Na letišti Rhodos naleznete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou na Rhodosu si zarezervujte jednoduše přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před příletovým terminálem naleznete stání taxíků.

Pěšky

Do vedlejšího městečka Kremasti se dostanete i pěšky. Cesta je dlouhá asi 3,3 km a chůze vám zabere přibližně 40 minut.

Doprava v noci

V nočních hodinách si z letiště vezměte některý z taxíků.

Přestup na letišti

Letištní terminál tvoří dvě budovy spojené koridorem.

Pokud budete mít přestup na letišti Rhodos, nechte si na něj alespoň 40 minut.

Při přestupu zamiřte do jednoho ze dvou letištních salónků, které naleznete v odletové hale. Salónek Skyserv Business je otevřen od 8:00 do 20:00 v hlavní sezóně, mimo sezónu je uzavřen. Zarezervovat si ho můžete na čísle +30 22410 83264. Druhý ze salónků je Filoxenia, který je otevřen od 8:00 do půlnoci (opět pouze sezónně). Vstupné stojí 40 € a zarezervovat si ho můžete na emailu [email protected] nebo čísle +30 22410 83261.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti se nachází několik restaurací, kaváren a fastfoodů. Poslední šanci na ulovení řeckého suvenýru máte v některém z obchodů na letišti.

Dále na letišti najdete i bankomat a směnárnu. Zásuvky na nabití elektroniky jsou k dispozici u gatů 11, 15 a 6.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)