Letiště Paříž Beauvais (BVA)

Letiště Paříž Beauvais (BVA)

Mezinárodní letiště Paříž Beauvais (BVA) se nachází nedaleko města Beauvais 85 km severně od Paříže. Míří sem hlavně nízkonákladoví dopravci Ryanair a Wizz Air, kteří spojují letiště s destinacemi po celé Evropě a několika destinacemi v Severní Africe či Kavkazské oblasti. V roce 2022 letištěm prošlo více než 4,6 milionů cestujících.

Letenky do Paříže na letiště Beauvais

Letenky z Prahy (PRG) do Paříže na letiště Beauvais nabízí aerolinka Ryanair. Cena letenek se průměrně pohybuje okolo 4 500 Kč, často se však objevují akční letenky, které ulovíte i okolo 1 500 Kč. Délka letu z Prahy na letiště Beauvais je 1 hodina 40 minut.

Na letiště Paříž Beauvais se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Paříže rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Autobus do Beauvais

  Spojení mezi letištěm a městem Beauvais zajišťuje společnost Corolis, konkrétně autobusová linka č. 6, která také staví na vlakovém nádraží (odkud se dostanete mj. i do Paříže). Autobus jezdí od 7:00 do 20:20. Jízdenku si koupíte přímo u řidiče za 1 €.

  Doprava z letiště Beauvais do Paříže

  Z Letiště Paříž Beauvais se do centra Paříže na zastávku Porte Maillot (v blízkosti metra) dostanete autobusem, který odjíždí od terminálu letiště. Jízda je bez zastávky, autobus odjíždí každých 20 až 25 minut po příletu letadla. Z centra Paříže potom odjíždí 3 hodiny před odletem letadla. Lístky na bus si můžete koupit online na webu letiště, jednosměrná jízdenka stojí 16,90 €, zpáteční potom 29,9 €. Cesta do Paříže vám zabere 1 hodinu a 15 minut (i více dle dopravní situace).

  Další možností je dojet autobusem na vlakové nádraží v Beauvais a poté vlakem do Paříže. Cena vlakové jízdenky začíná na 5 € při koupení dopředu online, na poslední chvíli vás může vyjít i na 14,50 €.

  Autobus do Amiens

  Pokud míříte do města Amiens, Froissy či Breteuil, využijte autobusové linky 601. Autobus jezdí od 5:48 do 21:26 a za jízdenku zaplatíte 1 €.

  Taxi

  Taxíkem se pohodlně dostanete do jakékoliv cílové destinace. Cena na vlakové nádraží v Beauvais se pohybuje okolo 17 € přes den a 21 € v nočních hodinách. Za cestu do Paříže si připravte okolo 185 – 230 €. Alternativně si vezměte Bolt.

  Půjčené auto

  Na letišti Paříž Beauvais má své pobočky několik mezinárodních autopůjčoven. Perfektní auto pro dovolenou ve Francii si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Přestup na letišti

  Letiště Paříž Beauvais má 2 malé terminály, vzdálenost mezi nimi je přibližně 100 metrů, takže ji za chvilku překonáte i pěšky. Ryanair létá z terminálu 1 i 2. Pro lety do/z Prahy je většinou odlet z terminálu 2.

  Pokud budete na letišti Paříž Beauvais přestupovat, ponechte si na přestup alespoň 1 hodinu.

  Mezi letištěm Beauvais a dalšími pařížskými letišti (Charles de Gaulle a Orly) neexistuje přímé spojení městskou hromadnou dopravou. Nejrychleji vás vyjde vzít si taxi nebo Bolt. Na přestup mezi letišti si nechte minimálně 4 hodiny času.

  Další užitečné tipy

  Letiště Paříž Beauvais je otevřeno od 4:00 do 23:00.

  Na letišti se nachází duty-free obchod a pár kaváren. Pokud se vám na letišti Beauvais něco ztratí, nezapomeňte vyplnit tento formulář.

  Hotovost si vyberete v bankomatech, které se nachází na obou terminálech.

  Přesná adresa letiště: Route de l’Aéroport, 60000 Tillé, Francie

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 14. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)