Paříž Beauvais (BVA)

Paříž Beauvais (BVA)

Letiště Beauvais, často brané jako pařížské sekundární letiště. Je téměř 90 km od centra Paříže a létají na něj především nízkonákladoví dopravci jako je Ryanair či Wizzair. Dálkové spoje z něj nelétají.

Letenky do Paříže Beauvais

Letenky na letiště Paříž Beauvais (BVA) nabízí nejčastěji nízkonákladoví dopravci jako je Ryanair a Wizzair. Zpáteční letenka z Prahy se s Ryanairem pohybuje kolem 1500 Kč, v akcích lze pořídit i levněji. Nicméně dejte si pozor na to, že letiště Beauvais je vzdálené od centra Paříže 85 km a cesta do centra není levná. Doba letu z Prahy do Paříže Beauvais je přibližně 1 hodina a 30 minut.

Letenky do Paříže rezervujte v našem vyhledávači nebo mrkněte na poslední akce, které jsme do Paříže měli.

Přestup na letišti a terminály

Letiště Paříž Beauvais má 2 malé terminály, vzdálenost mezi nimi je přibližně 100 metrů, takže to za chvilku přejdete pěšky. Ryanair létá z terminálu 1 i 2. Pro lety do/z Prahy je většinou odlet z terminálu 2.

Doprava do centra Paříže

Z Letiště Paříž Beauvais se do centra Paříže na zastávku Boulevard Pershing / Porte Maillot dostanete autobusem, který odjíždí od terminálu letiště. Jízda je bez zastávky, autobus odjíždí každých 20 až 25 minut po příletu letadla. Z centra Paříže potom odjíždí 3 hodiny před odletem letadla. Lístky na bus si můžete koupit online na webu letiště, jednosměrná jízdenka stojí 15,90 EUR, zpáteční potom 29 EUR. Na místě potom zaplatíte 17 EUR /34 EUR.

Alternativní možností dopravy do centra je kombinace autobusu do centra Beauvais a pak vlakem do Paříže na stanici Gare du Nord. Můžete jet busem č. 6 či Navette Aéroport k vlakovému nádraží, cesta vám zabere 20 minut a stojí 1 EUR. Následně přestupte na vlak, ten je ale ve Francii drahý a vyjde vás na 14 EUR. Celková úspora je tak oproti přímému busu na stanici Porte Maillot prakticky nulová. 

Další užitečné tipy

Přenocování na letišti není možné, letiště se pár desítek minut po posledním příletu uzavře a otevře se opět 2 hodiny před prvním ranním odletem. Wifi na letišti funguje zdarma po dobu 60 minut.

Přesná adresa letiště: Route de l’Aéroport, 60000 Tillé, Francie

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)