Amsterdam (AMS)

Amsterdam (AMS)

Největší nizozemské letiště, které bylo v roce 2016 dokonce třetím největším v Evropě. Je základnou například pro aerolinie KLM, Transavia nebo Easyjet. Ten vás sem z Prahy může hodit mimo sezónu za cenu kolem 1500 Kč za zpáteční let.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště schiphol.nl

Letenky do Amsterdamu

Nejlevnější a nejčastější spojení z Prahy na letiště Amsterdam nabízí EasyJet. Létá zpravidla dvakrát denně za cenu 1 500 – 3 000 Kč za zpáteční let, v akci se letenky pohybují i pod hranicí tisícovky. Dalšími dopravci do Amstru jsou KLM a ČSA. Létají až čtyřikrát denně, jejich letenky ale začínají až na ceně 2 500 Kč. Rezervujte v našem vyhledávači >>

Letenky z Amsterdamu

Pokud byste náhodou využívali letiště Amsterdam pro odlet za oceán, využijte letů do Jižní nebo Střední Ameriky od letecké společnosti Aeromexico. Dále se z Amstru dostanete s China Southern Airlines do JV Asie a s EgyptAir, Kenya Airways a KLM do Afriky.

Přestup na letišti

Minimální čas na přestup mezi lety v rámci schengenského prostoru je 40 minut, pro přestup na non-schengenský let potřebujete minimálně 50 minut. Tyto časy jsou ale hraniční, takže pokud je váš přestup negarantovaný (více info zde), doporučujeme větší časovou rezervu.

Jak se dostat na letiště

Pokud na letišti v Amsterdamu vaše cesta do světa teprve začíná, přečtěte si možnosti, jak se na letiště dostat. Nejrychlejší a často i nejlevnější doprava je ta letecká, EasyJet vás z Prahy do Amsterdamu a zpět přepraví za cenu již kolem 1 500 Kč. Alternativně můžete jet na letiště Schiphol autem, cesta z Prahy trvá přibližně 9 hodin, záleží na aktuálním provozu. Další možností je autobus, Flixbus nabízí přímé noční spoje z pražského Florence až k letišti Schiphol, doba jízdy je 13 hodin a cena zpáteční jízdenky začíná na dvou tisících.

Doprava do centra

Nejlevnější a nejrychlejší doprava z amsterdamského letiště do centra je vlak. Vlakové nástupiště se nachází hned před budovou terminálu. Vlak přes den jezdí každých 10-15 minut, v noci mezi jednou a šestou hodinou ranní pak jednou za hodinu. Jízdenka stojí 5.50€ jednosměrná, na Amsterdam Centraal Station budete za čtvrt hoďky. Alternativním spojením je autobus, jezdí ze Schiphol Plaza, linka č.19 od Amsterdam Airport Express stojí 6.50€ a v centru je za půl hodiny. Lze také zakoupit výhodné denní a vícedenní jízdenky, 1 den stojí 17 €, 2 dny 22,50 € a 3 dny 28 €. Tyto jízdenky platí pro veškeré autobusy, metro, noční spoje i vlaky a busy na letiště. Jízdenky zakoupíte přímo na letišti, a to v kiosku AKO anebo stánku „NS Tickets & Service“. Taxi z letiště do centra vychází na cca 40 € a jede asi 20 minut.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Parkování na letišti

Nejlevnější parkování pro dlouhé stání přímo u letiště je P3 Long Parking Unsheltered nebo P4 Basic Parking, stojí řádově 10€ na den. Rezervujte zde.

Další užitečné tipy

Při hledání levného občerstvení doporučujeme kromě Mekáče a Burger Kinga vyzkoušet restauraci Hema, která nabízí občerstvení za fajnové ceny. Na hot dogy, sendviče, smoothíčka, párky a na další pochutiny narazíte v tomto příjemném zařízení před rentgenem.

Salónky se nacházejí na letišti Schiphol celkem čtyři, jejich hodnocení nám ale prozrazuje, že se nebude jednat o zázraky. Sprcha i vyšší rychlost wifi připojení podléhají poplatku.

Pokud hledáte úschovnu zavazadel, tak můžete využít menší skříňky v příletové hale č. 3 (jen pro menší zavazadla) a nebo v úschovně zavazadel v patře -1, mezi přílety 1 a přílety 2. Mají otevřeno 24/7 a cena příručního zavazadla je 6 €/den a odbaveného zavazadla 9 €/den. Více informace naleznete na webu letiště.

Přesná adresa letiště Amsterdam: Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Schiphol, Nizozemsko

Více informací o aktuální letech (příletech i odletech) naleznete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 22. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)