EgyptAir

EgyptAir

EgyptAir (MS) je vlajkový letecký dopravce Egypta. Společnost byla založena již v roce 1932 jako Misr Airwork, následně došlo k jejímu přejmenování na Misrair a později United Arab Airlines. Svůj současný název aerolinka používá od roku 1971. Dopravce sídlí v hlavním městě, Káhiře, a na tamějším mezinárodním letišti (CAI) má také svou hlavní základnu.

Od roku 2008 je aerolinka členem letecké aliance Star Alliance a od roku 2020 spolupracuje s dalším egyptskou aerolinkou Air Cairo.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 23 cm a hmotnost 8 kg
  • Občerstvení zdarma na všech letech
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.egyptair.com/en/pages/homepage.aspx

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je během check-inu zdarma.

Naše hodnocení

EgyptAir je jedna z nejlepších afrických aerolinek. Moderní flotila, solidní nabídka služeb (jen ten alkohol k relaxu na palubě trošku chybí) a velmi štědrá zavazadlová politika.

Letenky přímo do Egypta nebývají z cenového hlediska extra oslnivé, ovšem v případě dalších afrických destinací je to již jiná muzika. Za zajímavé ceny ulovíte letenky např. do Etiopie, Rwandy, Súdánu nebo Ugandy.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všichni cestující si mohou na palubu vzít kabinové zavazadlo, jehož limity jsou 55 × 40 × 23 cm a 8 kg. Pro „ekonomickou třídu“ je to 1 ks, zatímco pro „business třídu“ 2 ks.

Všechny tarify nabízené dopravcem obsahují i odbavené zavazadlo. Jeho hmotnostní limit je stanoven na 23 kg pro cestující v „ekonomické třídě“ a 32 kg pro cestující v „business třídě“. Na mezinárodních letech lze odbavit rovnou 2 ks zavazadel s hmotností 23, resp. 32 kg/ks. Na vnitrostátních letech potom vždy 1 ks.

Přečtěte si více o zavazadlové politice dopravce.

Nákup letenek

Letenky nejen do Egypta od letecké společnosti EgyptAir nakupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

České zastoupení aerolinky EgyptAir sídlí na adrese Opletalova 57, Praha 1. Telefonický kontakt je + 420 224 220 224 a pro komunikaci lze využít také e-mail – [email protected]. Pracovní doba je od pondělí do pátku (09:00 – 17:00).

Více možností, jak kontaktovat aerolinku, naleznete přímo na jejím webu.

Služby

Občerstvení zdarma poskytuje aerolinka na všech letech. Cestující se ale musí obejít bez alkoholických nápojů, které nejsou podávány ani za příplatek.

Inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů. Během letu se můžete zabavit sledováním seriálů, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Dostupná nabídka zábavy je závislá na typu letadla (obrazovky nejsou dostupné na palubách letadel Boeing 737-800 NG a Airbus A220-300).

Na palubě vybraných letadel existuje možnost připojit se k internetu. Aerolinka nabízí několik balíčků, jejichž cena začíná na 2 USD.

Destinace

Na pražské Letiště Václava Havla (PRG) aerolinka EgyptAir bohužel nelétá.

Využít služeb egyptské aerolinky můžete při odletech z okolních letišť. Pravidelné linky do Káhiry jsou provozovány z Berlína (BER), Budapešti (BUD), Mnichova (MUC) a Vídně (VIE). Z maďarské a rakouské metropole se sezónně létá také do letoviska Hurghada.

Obecně se dopravce se specializuje především na lety do Evropy, Afriky a na Blízký východ.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti EgyptAir naleznete následující letadla: Airbusy A220, A320, A330 a Boeingy 737, 777, 787 Dreamliner. Jedná se o jednu z nejmodernějších flotil mezi africkými aerolinkami.

Přečtěte si více o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)