Letiště Antalya

Letiště Antalya (AYT)

Mezinárodní letiště Antalya (AYT), turecky Antalya Havalimanı, se nachází 13 km od stejnojmenné oblíbené destinace. Jedná se o nejdůležitější letecký přístav na tureckém pobřeží Středozemního moře. Slouží jako základna pro aerolinky AnadoluJet, Corendon Airlines, Freebird Airlines, Pegasus Airlines, SunExpress a Turkish Airlines. Velké letiště (např. roce 2019 odbavilo přes 35 milionů cestujících = 2× více než v Praze) je živé především v letní sezoně, od června do září, kdy je využíváno jako vstupní brána na Tureckou riviéru.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště antalya-airport.aero

Letenky do Antalye

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Antalya pořídíte u společnosti Pegasus, SunExpress nebo sezónně také u Smartwings. V letní sezoně nabízí letenky do Antalye Smartwings také z Brna (BRQ), Ostravy (OSR) a Pardubic (PED). Smartwings zároveň operují sezónní charterové lety z Karlových Varů (KLV) a od srpna 2023 také z Českých Budějovic (JCL). Cena letenek z Prahy do Antalye se pohybuje mezi 5 000 a 8 000 Kč. V akcích, zejména mimo sezonu, seženete letenky i okolo 3 500 Kč. Délka letu z Prahy do Antalye je 2 hodiny 55 minut.

Do turecké Antalye se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  • Berlín (BER) – SunExpress, sezónní linku operují Turkish Airlines, easyJet, Eurowings, Corendon Airlines (+ sezónní chartery od Freebird Airlines);
  • Drážďany (DRS) – Pegasus Airlines, sezónně Sundair a Corendon Airlines;
  • Mnichov (MUC) – SunExpress a Eurowings Discover, sezónně pak Turkish Airlines, Condor a Corendon Airlines (+ sezónní charterové lety od Freebird Airlines);
  • Norimberk (NUE) – SunExpress, sezónní linku operují Corendon Airlines a sezónní charter létají Freebird Airlines;

Letenky do turecké Antalye najdete v našem vyhledávači.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobusem

Na letiště zajíždí autobusy městské hromadné dopravy, konkrétně linka 600 (mířící do Otogaru) a linka 400 (končící v Sarisu). Jezdí s půlhodinovými intervaly a cesta zabere zhruba 1 hodinu.

Můžete také využít autobusy společnosti Havas Airport Shuttle, které vás odvezou z letiště Antalya do centra města za 50 TL.

Tramvají

Tramvaj AntRay spojuje letiště s centrem Antalye. Můžete si koupit jednorázovou kartu nebo si kupte jízdenku přes appku Antalyakart, kde najdete i všechny jízdní řády. První tramvaj odjíždí v 6:03 a poslední v 0:05. Detailní jízdní řád naleznete zde (pouze v turečtině). Jízdenku na tramvaj snadno koupíte v automatu před vstupem na zastávku.

Taxi

Stání taxíků se nachází před příletovou halou a jízdu si můžete zarezervovat předem online.

Půjčené auto

Na letišti se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Své vysněné auto na dovolenou v Turecku si můžete zarezervovat přes naši autopůjčovnu. 

Doprava v noci

Pokud přiletíte na letiště Antalya v nočních hodinách, budete si muset vzít taxi.

Přestup na letišti

Letiště Antalya má celkem tři terminály – dva mezinárodní a jeden pro domácí lety. Mezi mezinárodními terminály (vzdálené od sebe 2,5 km) se dostanete buď městským autobusem nebo taxíkem. Mezi prvním mezinárodním a domácím terminálem se dostanete i pěšky. Interaktivní mapu letiště naleznete zde. Minimální doporučený čas na přestup na letišti Antalya jsou 2 hodiny. Během přestupu si můžete nechat své zavazadlo v uzamykatelných skříňkách, který se nachází v příletové hale domácího terminálu.

Delší přestup si můžete ukrátit v CIP salónku, do kterého musíte zaplatit vstup ve výši 60 €.

Další užitečné tipy

Pro aktuální informace o odletech a příletech si můžete stáhnout mobilní aplikaci Antalya Airport.

Na letišti naleznete několik duty-free obchodů, obchodů s oblečením i dětské hřiště. Pokud budete mít hlad nebo vás přepadne mlsná, můžete zajít do některého z fastfoodů, stánků s kebabem, kaváren či zmrzlináren. Na letišti se nachází také bankovní služby, které jsou k dispozici 24 hodin denně. Nechybí ani směnárna a bankomaty. Pokud potřebujete, na mezinárodních terminálech najdete i lékárnu.

Pokud na letišti něco zapomenete nebo ztratíte, nezapomeňte vyplnit tento formulář.

Na letišti se nesmí kouřit, po bezpečnostní kontrole však naleznete venkovní terasy vyhrazené pro kuřáky.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 14. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)