TAP Air Portugal

TAP Air Portugal

TAP Portugal (TP) je portugalská vlajková aerolinka , písmena TAP pod sebou skrývají Transportes Aéreos Portugueses. Založená byla roce 1945. Hlavní základnou je letiště Portela v Lisabonu (LIS).
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 8 kg + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 2 kg (při letech do Jižní Ameriky pouze velké příruční zavazadlo o max. váze 10 kg)
  • Občerstvení teplé občerstvení nebo snack zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flytap.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 36 hodin – 90 minut před plánovaným odletem (pouze v případě letů do USA se otevírá až 24 hodin před odletem). Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr oblíbeného sedadla podléhá poplatku, který v závislosti na konkrétním místě a trase začíná na 12 €. Cestující s letenkami ve vyšších tarifech mají seating zdarma.

Naše recenze

U nás v Zaleťsi je TAP Portugal velmi oblíbená aerolinka. Má přitažlivé ceny a destinace po Africe i Americe, zažívá boom díky svým levným letům na Madeiru a Azory. Jídlo zdarma je fajn bonus, dostanete ho dokonce i na krátkých linkách.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 8 kg a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti 2 kg. Výjimkou jsou lety z/do Jižní Ameriky, kde je povoleno jen jedno velké příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg.

Odbavené zavazadlo o hmotnosti 23 kg je v ceně každé letenky s výjimkou tarifu „Discount“, kdy odbavené zavazadlo podléhá poplatku 24–95 € (dle destinace).

Nákup letenek

Letenky od TAP Air Portugal kupujte přímo přes náš rezervační systém.

Kontakt

Případně se obraťte na globální infolinku: +351 21 123 44 00, 24/7, běžná sazba hovoru.

Aerolinku můžete také kontaktovat přes Facebook, Twitter a Skype.

Služby

Aerolinka na letech po Evropě neposkytuje občerstvení zdarma. Je možno vybrat si snack z jídelního lístku. Na dlouhých letech je občerstvení v ceně letenky, včetně vína.

Storno letenky standardně není možné. Sankce se liší v závislosti na konkrétním tarifu. Informujte se u svého prodejce letenek.

Destinace

Z pražského Letiště Václava Havla (PRG), Berlína (TXL), Mnichova (MUC), Vídně (VIE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Lisabonu (LIS).

Mezi nejpopulárnější návazné spoje z Lisabonu patří momentálně: Funchal na Madeiře (FNC), Azorské ostrovy – Terceira (TER) a Sao Miguel s letištěm v Ponta Delgadě (PDL). Výhodné letenky s TAPem pořídíte i při cestách do Cancúnu (CUN), Dominikánské republiky – Punta Cana (PUJ), Miami (MIA), New Yorku (JFK), brazilských destinací – Fortaleza (FOR), Natal (NAT), Recife (REC), či destinací na africkém kontinentu – Accra (ACC), Banjul (BJL), Conakry (CKY), Dakar (DSS), Maputo (MPM), Sao Tome (TMS) a pestrá paleta dalších.

Flotila

TAP Portugal má ve své flotile tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A321LR, Airbus A330-200, Airbus A330-900neo, Airbus A340-300, Embraer190, Embraer195, ATR 72.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)