TAP Air Portugal

TAP Air Portugal

  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 8 kg + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 2 kg (při letech do Jižní Ameriky pouze velké příruční zavazadlo o max. váze 10 kg)
  • Občerstvení teplé občerstvení nebo snack zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flytap.com

Info o aerolince

TAP Portugal (TP) je portugalská vlajková aerolinka, písmena TAP pod sebou skrývají Transportes Aéreos Portugueses. Založená v roce 1945. Hlavní základnou je letiště Portela v Lisabonu (LIS).

Všichni cestující do Portugalska (vč. tranzitu) musí předložit jeden z „dokladů bezinfekčnosti“: očkování / uzdravení / negativní test (AG ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 72 hodin). Výjimku mají děti mladší 12 let. Po odbavení musí také všichni cestující vyplnit tento online formulář. Více informací se dočtete přímo na stránce dopravce.

Všechny letenky vystavené od 1. prosince 2021 do 28. února 2022 jsou flexibilní. Cestovatelé mohou neomezeně měnit itinerář, zatímco jsou zproštěni poplatku za změny (doplácí se pouze případný rozdíl v ceně letenky). Více informací o změnách se dočtete přímo na webu TAPu.

Naše recenze

U nás v Zaleťsi je TAP Portugal velmi oblíbená aerolinka. Má přitažlivé ceny a destinace po Africe i Americe, zažívá boom díky svým levným letům na Madeiru a Azory. Jídlo zdarma je fajn bonus, dostanete ho dokonce i na krátkých linkách. Jen pozor na cenu odbaveného báglu při letech přes oceán, k tarifu „Discount“ vyjdou na pěknou raketu.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 8 kg a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti 2 kg. Výjimkou jsou lety z/do Jižní Ameriky, kde je povoleno jen jedno velké příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg.

Odbavené zavazadlo o hmotnosti 23 kg je v ceně každé letenky s výjimkou tarifu „Discount“, kdy odbavené zavazadlo podléhá poplatku 24–95 € (dle destinace).

Nákup letenek

Letenky kupujte přes náš super vyhledávač.

Kontakt

Případně se obraťte na globální infolinku: +351 21 123 44 00, 24/7, běžná sazba hovoru.

Aerolinku můžete také kontaktovat přes Facebook, Twitter a Skype.

Služby

Aerolinka na letech po Evropě neposkytuje občerstvení zdarma. Je možno vybrat si snack z jídelního lístku. Na dlouhých letech je občerstvení v ceně letenky, včetně vína.

Storno letenky standardně není možné. Sankce se liší v závislosti na konkrétním tarifu. Informujte se u svého prodejce letenek.

Destinace

Z pražského Letiště Václava Havla (PRG), Berlína (TXL), Mnichova (MUC), Vídně (VIE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Lisabonu (LIS).

Mezi nejpopulárnější návazné spoje z Lisabonu patří momentálně: Funchal na Madeiře (FNC), Azorské ostrovy – Terceira (TER) a Sao Miguel s letištěm v Ponta Delgadě (PDL). Výhodné letenky s TAPem pořídíte i při cestách do Cancúnu (CUN), Miami (MIA), New Yorku (JFK), brazilských destinací – Fortaleza (FOR), Natal (NAT), Recife (REC), či destinací na africkém kontinentu – Accra (ACC), Banjul (BJL), Conakry (CKY), Dakar (DSS), Maputo (MPM), Sao Tome (TMS) a pestrá paleta dalších.

Flotila

TAP Portugal má ve své flotile tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A321LR, Airbus A330-200, Airbus A330-900neo, Airbus A340-300, Embraer190, Embraer195, ATR 72.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)