Letiště Olbia

Letiště Olbia (OLB)

Mezinárodní letiště Olbia (OLB), celým názvem Costa Smeralda letiště Olbia, je letecký přístav ležící v severní části Sardinie. Letiště dříve sloužilo vojenským účelům, až v roce 1963 zde začal komerční provoz. Nejvíce linek je domácích a míří do pevninské Itálie. Bohatá nabídka spojení je také do Francie, Německa, Španělska a Velké Británie. V roce 2019 letiště odbavilo skoro 3 miliony cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 4 km
 • Oficiální web letiště geasar.it

Letenky do Olbia

Letenky z Prahy (PRG) do Olbia pořídíte na přímých letech u tuzemského dopravce Smartwings (v letní sezoně). Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje okolo 8 000 Kč. Akce na této trase bohužel zvykem nejsou. Let z Prahy na Sardinii trvá 2 hodiny a 5 minut.

Levnější letenky do města Olbia ulovíte v nabídce nízkonákladových aerolinek létajících z okolí ČR.

Na letiště Olbia se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Olbia rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Na letiště Olbia jezdí linky 2 a 10. Jejich interval je okolo 30 minut. Autobusová zastávka se nachází na pravé straně, asi 50 metrů, od příletového terminálu. Jízdenku si můžete koupit v automatu nebo přes aplikaci dopravce. Stojí 1 € (u řidiče 1,5 €).

  Z letiště se lze dostat za pomoci dálkových autobusů i do vzdálenějších měst na Sardinii jako je Cagliari, Alghero nebo Sassari.

  Půjčené auto

  Na letišti můžete naleznout několik autopůjčoven. Skvělé auto pro vaši dovolenou na Sardinii si zarezervujte jednoduše přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Před letištěm naleznete stání taxíků (mohou sem zajíždět pouze vozidla oficiální taxi služby). Nástupní sazba je 3,5 € a za každý další kilometr na taxametru přiskočí 2,6 € navíc. Podrobnější ceník naleznete na stránkách letiště.

  Pěšky

  Vzdálenost letiště od centra jsou pouze 4 km a cesta pěšky vám zabere necelou hodinu.

  Doprava v noci

  Pokud nestihnete odjezd posledního autobusu v 23:40, bude taxík vaší jedinou možností.

  Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně. V nočních hodinách je nutné počítat s příplatkem cca 20 %.

  Přestup na letišti

  Letiště Olbia má jeden velký terminál. Pokud ze budete přestupovat (málo pravděpodobná varianta), nechte si na přestup alespoň 40 minut.

  Při čekaní na další let můžete využit letištní salónek „Club lounge“. Salónek se nachází v blízkosti brány A1. Za vstup zaplatíte 33 € za osobu. Otevírací doba je od 6:00 do 22:30.

  Další užitečné tipy

  Letiště je otevřené od 5:00 do 23:30.

  K dispozici je neomezené Wi-Fi připojení zdarma.

  Na letišti naleznete několik obchodů a restaurací. Dále na letišti Olbia nachází „Bike point“, kde si můžete uschovat nebo opravit kolo.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 15. 3. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)