Logo aerolinií British Airways

British Airways

British Airways (BA) jsou aeroliniemi ze Spojeného království. Dříve bývaly dokonce největší leteckou společností ve Velké Británii, nedávno je však z této pozice sesadil EasyJet. Založeny byly roku 1924 pod názvem Imperial Airways. Jejich základnou je londýnské letiště Heathrow. British Airways jsou jedním ze zakládajících členů aliance Oneworld.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 56 × 45 × 25 cm + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm; každé s hmotnostním limitem 23 kg
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo v ceně; na krátkých linkách si občerstvení musíte zakoupit
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.britishairways.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je možné zdarma.

Výběr sedadla je zpoplatněn a cena seatingu začíná na 7 Ł (dle konkrétního místa a trasy).

Naše recenze

British Airways jsou klasickou leteckou společností, která nenadchne ani neurazí. Služby jsou průměrné, letadla spíše starší. Na druhou stranu „Britišáci“ létají z Prahy na letiště Londýn Heathrow, odkud se dostanete takřka kamkoliv, a jako jediní i na Londýn City, které se nachází jen kousek od centra města.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm a hmotnosti 23 kg a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti 23 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 20 GBP (při dokoupení k základnímu tarifu „Basic“) a liší se dle konkrétní destinace. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo či zavazadla již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky British Airways kupujte v našem vyhledávači.

Kontakt

Aerolinku British Airways můžete kontaktovat každý všední den od 9 do 17 hodin na telefonním čísle +420 239 000 299. Od „doby covidové“ je ovšem linka přesměrována na anglicky hovořící operátory.

Dopravce lze dále kontaktovat také skrze Twitter anebo kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ceny začínají na 4,99 GBP.

Destinace

Z Prahy (PRG) létá několikrát denně do Londýna na letiště Heathrow (LHR). Obnovena je již také přímá linka na centrální letiště City (LCY).

Dále nabízí letenky do mnoha destinací v USA, na karibské ostrovy, do Kanady, Jihoafrické republiky, Hong Kongu, Singapuru, Japonska…

Flotila

Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile British Airways?

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)