British Airways

Check-in
Online check-in k dispozici 24 h až 1 h před plánovaným časem odletu. K dispozici také mobilní palubní vstupenka. Check-in na letišti je zdarma.
Logo aerolinií British Airways
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm, malé o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm, každé do hmotnosti 23 kg.
  • Seating poplatek za zvolení sedadla začíná na 7 GBP
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo v ceně, na krátkých linkách na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.britishairways.com

Info o aerolince

British Airways jsou aeroliniemi Spojeného království, dříve bývaly dokonce největšími aeroliniemi Spojeného království, nedávno je ale na žebříčku předběhl EasyJet. Založeny roku 1924 pod názvem Imperial Airways. Jejich základnou je londýnské letiště Heathrow. British Airways jsou jedněmi ze zakladatelů a nynějšími členy aliance Oneworld.

Naše hodnocení

British Airways jsou klasickou leteckou společností, která nenadchne ani neurazí. Služby jsou průměrné, letadla spíše starší. Na druhou stranu, „Britišáci“ jako jediní létají z Prahy na letiště Londýn Heathrow a Londýn City, která se nachází jen kousek od centra města.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 x 45 x 25 cm a hmotnosti 23 kg a druhé malé o rozměrech max. 40 x 30 x 15 cm a hmotnosti 23 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 20 GBP, dle destinace, při tarifu Basic. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo či zavazadla již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky British Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 239 000 299, v českém jazyce, po-pá 9-17 h

Kontaktujte British Airways skrze Twitter anebo kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ceny začínají na 4,99 GBP.

Destinace

Z Prahy (PRG) do Londýna (LCY, LHR).

Dále do mnoha destinací v USA, na karibské ostrovy, do Kanady, Jihoafrické republiky, Hong Kongu, Singapuru, Japonska…

Flotila

Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile British Airways?

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)