Logo aerolinií British Airways

British Airways

  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm + malé o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm; každé s hmotnostním limitem 23 kg
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo v ceně; na krátkých linkách si občerstvení musíte zakoupit
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.britishairways.com

Info o aerolince

British Airways (BA) jsou aeroliniemi ze Spojeného království. Dříve bývaly dokonce největšími aeroliniemi ve Velké Británii, nedávno je však z této pozice sesadil EasyJet. Založeny byly roku 1924 pod názvem Imperial Airways. Jejich základnou je londýnské letiště Heathrow. British Airways jsou jedním ze zakládajících členů aliance Oneworld.

Test COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

British Airways jsou klasickou leteckou společností, která nenadchne ani neurazí. Služby jsou průměrné, letadla spíše starší. Na druhou stranu „Britišáci“ létají z Prahy na letiště Londýn Heathrow, odkud se dostanete takřka kamkoliv, a jako jediní i na Londýn City, které se nachází jen kousek od centra města.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm a hmotnosti 23 kg a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti 23 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 20 GBP (při dokoupení k základnímu tarifu „Basic“) a liší se dle konkrétní destinace. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo či zavazadla již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky British Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 239 000 299 (Letiště Václava Havla Praha, terminál 1); v českém jazyce; po–pá: 9–17 hod.

Kontaktujte British Airways skrze Twitter anebo kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ceny začínají na 4,99 GBP.

Destinace

Z Prahy (PRG) do Londýna na Heathrow (LHR) a také City (LCY).

Dále do mnoha destinací v USA, na karibské ostrovy, do Kanady, Jihoafrické republiky, Hong Kongu, Singapuru, Japonska…

Flotila

Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile British Airways?

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)