Letiště Djerba

Letiště Djerba (DJE)

Letiště Djerba (DJE), celým názvem Mezinárodní letiště Djerba-Zarzis, je hlavní letiště na stejnojmenném tuniském ostrově. Jedná se o jediný letecký přístav ostrově, a tím pádem hlavní vstupní bránu do destinace. Provoz letiště je omezen zejména na letní turistickou sezonu. Během ní zde přistává mnoho letů ze střední i západní Evropy. V roce 2011 letiště odbavilo 1,7 milionů cestujících.

Letenky na Djerbu

Letenky z Prahy (PRG) na Djerbu pořídíte u tuzemského dopravce Smartwings, který provozuje sezonní charterové lety. Kromě české metropole létá na Djerbu také z Brna (BRQ),Ostravy (OSR). Doba přímého letu z Prahy na Djerbu je přibližně 3 hodin a 30 minut.

Preferujete-li letět na Djerbu po vlastní ose, bude pro vás nejekonomičtější volbou využít služeb leteckých společností Discover Airlines – přímé lety z Frankfurtu (FRA), nebo Nouvelair – přímé lety z Berlína (BER) a Mnichova (MUC), odkud na ostrov létá také tuniský národní dopravce Tunisair (dokonce celoročně). Cena těchto zpátečních letenek se pohybuje kolem 6 tisíc Kč, v akci je můžete sehnat i kolem 4 000 Kč.

Na Djerbu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky na Djerbu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Autobusová zastávka se nachází před příletovým terminálem. K dispozici je přímé spojení do měst jako Médenine, Gabes, Sfax, Súsa a Tunis. Jednosměrná jízdenka stojí 0,25 €.

  Půjčené auto

  Na letišti se nachází několik lokálních i mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou na Djerbě si jednoduše rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Stání taxíků se nachází před terminálem a odvezou vás kamkoliv po ostrově.  Začáteční cena je 0,15 € a za každý kilometr zaplatíte dalších 0,3 €. Cesta do města Houmt Souk, které je vzdálené od letiště 9 km, vás bude stát cca 3 €.

   

  Doprava v noci

  Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně. V nočních hodinách je ovšem nutné počítat s vyššími cenami.

  Přestup na letišti

  Letiště Djerba má jeden větší moderní terminál, v jehož rámci je snadná orientace. Zdejší letiště neslouží k přestupům.

  Letiště nemá k dispozici žádný salónek.

  Další užitečné tipy

  Letiště Djerba je otevřené 24 hodin denně.

  K dispozici není Wi-Fi připojení.

  Na letišti se nachází několik restaurací a duty-free obchod.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 11. 11. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)