letiště Skopje

Letiště Skopje (SKP)

Mezinárodní letiště Skopje (SKP), nacházejí se poblíž hlavního města Severní Makedonie, je nejrušnějším leteckým přístavem v zemi. Vybudováno bylo už v roce 1928. Do roku 2018 bylo letiště pojmenované po Alexandru Velikém, nicméně ruku v ruce se zlepšením vztahů se sousedním Řeckem došlo k jeho oficiálnímu přejmenování. V reakci na to mj, obnovila společnost Aegean Airlines přímé spojení z Athén (ATH). Letiště v roce 2022 odbavilo přes 2 miliony cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 24 km
 • Oficiální web letiště skp.airports.com.mk

Letenky do Skopje

Přímé lety z Prahy (PRG) do makedonského Skopje (SKP) neprovozuje žádná letecká společnost.

Nejvýhodnější spojení z Prahy do Skopje nabídnou Air Serbia (via Bělehrad – BEG), Austrian Airlines (via Vídeň – VIE), LOT (via Varšava – WAW) nebo Lufthansa (via Frankfurt – FRA). Cena takových zpátečních letenek se pohybuje v rozmezí 3,5 až 5 tisíc Kč.

Nejlevnější letenky pořídíte v nabídce nízkonákladové aerolinky Wizz Air, které do Severní Makedonie létá z několika letišť v okolí. Zpáteční letenky často ulovíte za mrzké částky pohybující se kolem jedné tisícikoruny. Přímý let ze střední Evropy trvá 1 hodinu a 30 minut.

Do Skopje se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Skopje rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Na letiště ve Skopje nejezdí klasická MHD. Kyvadlové spojení s centrem města zajišťuje speciální shuttlebus (provozovaný společností WTransporter). Cesta vás vyjde na 199 MKD (cca 80 Kč) a jízdenky zakoupíte na letištní přepážce / přímo u řidiče. Autobus jezdí pouze několikrát denně, ale vždy by měl navazovat na přílety – byť ne na každý. Podívejte se proto raději na přesné časy odjezdů v tomto jízdním řádu. Jízda do centra trvá cca 30 minut.

  Půjčené auto

  Pro cestovatele, kteří nechtějí zůstávat pouze ve Skopje, ale chtějí  poznávat krásy této země, je výhodné si půjčit vlastní auto. Rozmanitou nabídku vozů naleznete v naší autopůjčovně. 

  Taxi

  Taxislužba se na mezinárodním letišti Skopje řídí fixním ceníkem, který je vystaven u východu z letiště a v každém vozidle taxi. Cesta z letiště do centra Skopje vás vyjde na 25 €. Taxislužbu zde smí poskytovat jedna jediná společnost.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách využijte služeb taxislužby. Při troše štěstí se vám ve směru z letiště do města podaří chytit některý z odjezdů shuttlebusu.

  Přestup na letišti

  Letiště Skopje má jeden malý terminál, v němž nebudete mít problém s orientací.

  Nejedná se o klasické přestupní letiště. Pokud bys vás zde ale přestup mezi dvojicí separátních letů čekal, musíte vždy projít pasovou kontrolou, vyjít ven a následně se do tranzitní zóny vrátit přes opětovnou pasovou i bezpečnostní kontrolu. Na takový přestup si vyčleňte alespoň dvě hodiny.

  Využít zde můžete služby salonku Primeclass – nachází se za bezpečnostní kontrolou hned vedle duty-free shopu (mezi branami 203 a 204). Cena za vstup je 34 € + 18% DPH, tudíž 40 €.

  Další užitečné tipy

  Letiště Skopje je otevřené 24 hodin.

  Nachází se zde tři restaurace.

  Wi-fi je v 30minutových relacích zdarma, ale přihlásit se můžete opakovaně.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 20. 3. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)