letiště Skopje

Letiště Skopje (SKP)

Mezinárodní letiště Skopje (SKP), nacházejí se poblíž hlavního města Severní Makedonie, je nejrušnějším letištěm v zemi. Založeno bylo už v roce 1928. Do roku 2018 bylo letiště pojmenované po Alexandru Velikém, nicméně ruku v ruce se zlepšením vztahů s Řeckem došlo k jeho oficiálnímu přejmenování. Načež společnost Aegean Airlines obnovila spojení z Athén (ATH). Letiště v roce 2022 odbavilo přes 2 miliony cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 24 km
 • Oficiální web letiště skp.airports.com.mk

Letenky do Skopje

Přímé lety z Prahy (PRG) na letiště Skopje (SKP) neobsluhuje žádná letecká společnost. S jedním přestupem pořídíte letenky například u Air Serbia (via Bělehrad – BEG), Lufthansy (via Frankfurt – FRA), Austrian Airlines (via Vídeň – VIE) nebo LOTu (via Varšava – WAW). Cena takové zpátečních letenky se průměrně pohybuje okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i pod 3 000 Kč. Trvání délky letu závisí na přestupech, ale většinou se doba cesty pohybuje okolo 6 hodin.

Naše doporučení je, aby jste využili lety z blízkých letišť, které nabízí nízkonákladová společnost Wizz Air. U ní je možné ulovit zpáteční letenky za ceny kolem 1 tisícikoruny. Přímý let ze střední Evropy trvá 1 hodinu a 30 minut.

Do Skopje se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Skopje rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Centrum Skopje a letiště spojuje speciální shuttle bus, provozovaný společností WTransporter. Cesta vás vyjde na 199 MKD (cca 80 Kč). Autobus jezdí pouze několikrát denně, ale vždy by měl navazovat na přílety. Jízda autobusem trvá přibližně hodinu. Jízdenky si můžete koupit na letištní přepážce, která je otevřena od 8:00 do 20:00 nebo přímo v autobuse. Pro vaši kontrolu přikládáme odkaz s jízdním řádem.

  Půjčené auto

  Pro cestovatele, kteří nechtějí zůstávat pouze ve Skopje, ale chtějí  poznávat krásy této země, je výhodné si půjčit vlastní auto. Rozmanitou nabídku vozů naleznete v naší autopůjčovně. 

  Taxi

  Taxislužba se na mezinárodním letišti Skopje řídí fixním ceníkem, který je vystaven u východu z letiště a v každém vozidle taxi. Cesta z letiště do centra Skopje vás vyjde na 25 €. Taxislužbu zde smí poskytovat jedna jediná společnost.

  Doprava v noci

  V noci jezdí pouze pár spojů autobusů, které by měli navazovat na přílety a odlety.

  Případně taxi služba je k dispozicí 24 hodin denně.

  Přestup na letišti

  Letiště Skopje má jeden malý terminál, v němž nebudete mít problém s orientací.

  Na případný přestup si nechte minimálně 1 hodinu.

  Na letiště se nachází salonek Primeclass – naleznete ho v airside, hned vedle Duty-Free Shop (mezi branami 203 a 204). Cena za vstup je 34 € + 18% DPH, tudíž 40 €.

  Další užitečné tipy

  Na letišti Skopje se nachází 3 restaurace, které jsou otevřené 24 hodin.

  Wi-fi je v 30minutových relacích zdarma, ale přihlásit se můžete opakovaně.

  Letiště Skopje nabízí i masážní křesla.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 18. 1. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)