KM Malta Airlines

KM Malta Airlines

Letecká společnost KM Malta Airlines (KM) je nástupnickou aerolinkou po Air Malta, která svou činnost z finančních důvodů ukončila v březnu 2024. Nová maltská aerolinka byla založena v říjnu roku 2023 a svůj provoz zahájila s příchodem letního letového řádu 2024, tj. v neděli 31. března. Plynule navázala na svého předchůdce, po němž přebrala kompletní flotilu i síť destinací. Základnu dopravce nalezneme na stejnojmenném středomořském ostrově, na letišti Malta-Luqa (MLA), odkud cestovatelům nabízí pravidelné lety do celkem 17 destinací v Evropě.
  • Příruční zavazadlo 1 ks příručního zavazadla á 40 × 34 × 18 cm
  • Občerstvení zpoplatněno
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://kmmaltairlines.com/en

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 hodin před plánovaným časem odletu a zpravidla se zavírá 2 hodiny před odletem (nefunguje ovšem na všech odletových letištích – mezi ně spadá i Praha). Odbavení na letiště je zdarma.

Výběr sedadla je zpoplatněn. Výše poplatku závisí na konkrétním místě a pohybuje se od 2 do 14 €. Cestovatelé s letenkami v nejvyšším tarifu „Economy Flex“ mají výběr standardního sedadla zdarma.

Naše recenze

Od nástupce aerolinky Air Malta můžeme očekávat stejnou kvalitu služeb jako od jejího předchůdce. Úpravami zavazadlové politiky (v základní ceně je nově pouze malý příručák) se dopravce ještě více přiblížil klasickým nízkonákladovým leteckým společnostem. Na druhou stranu se stále jedná o jedinou aerolinku, která nabízí přímé lety z Prahy na Maltu, a to navíc za poměrně sympatické ceny!

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všichni cestovatelé jsou oprávněni bezplatně na palubě letadla přepravit příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 34 × 18 cm. Druhé (větší) kabinové zavazadlo (á 55 × 40 × 25 cm) mohou zdarma přepravit pouze cestovatelé s letenkami vystavenými ve vyšších tarifech „Eco Plus“ a „Eco Flex“.

Možnost přepravit odbavené zavazadlo se odvíjí od konkrétního tarifu:

  • „Economy Basic“ – není zahrnuto v ceně (tj. lze dokoupit za příplatek);
  • „Economy Value“ – 1 ks á 10 kg;
  • „Economy Plus“ – 1 ks á 20 kg;
  • „Economy Flex“ – 1 ks á 20 kg.

Podrobné informace o zavazadlové politice dopravce naleznete zde.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky KM Malta Airlines koupíte přes náš vyhledávač.

Kontakt

Společnost Air Malta kontaktujte na telefonním čísle +356 21 356000 (v anglickém jazyce). Operátoři jsou k dispozici od 08:00 do 20:00 ve všední dny / od 08:00 do 18:00 o víkendech a státních svátcích.

V Praze aerolinku zastupuje společnost TMI.

Služby

Klasická nízkonákladovka = občerstvení na palubě je zpoplatněno, výběr oblíbeného sedadla taktéž podléhá poplatku. Žádné extra služby aerolinka bohužel nenabízí.

Destinace

Hub aerolinky KM Malta Airlines se nachází na středomořském ostrově Malta (MLA), odkud bude v letní sezoně 2024 nabízet přímé lety do 17 destinací (viz tento přehled).

Dopravce provozuje také přímé lety z Prahy (PRG) na Maltu – 3× týdně. Vybraní čeští cestovatelé využijí také lety na Maltu z Vídně (VIE), kam aerolinka létá každý den, či Berlína (BER).

Flotila

KM Malta Airlines je nevelkou leteckou společností. V její flotile naleznete šest letadel typu Airbus A320nebo a dva letouny typu Airbus A320-200.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)