Budapešť (BUD)

Budapešť (BUD)

Budapešťské letiště, celým názvem Mezinárodní letiště Ference Liszta Budapešť, nese jméno klavírního virtuosa a hudebního skladatele. Někdy je ale nazýváno svým původním názvem Ferihegy. Je to největší maďarské letiště a základna low-cost aerolinky Wizz Air. Díky tomu se nám otevírá nesmírně široká škála destinací s cenovkou pár stovek korun.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 16 km
  • Oficiální web letiště bud.hu

Letenky do Budapešti

Nejlevnější letenky z Prahy do Budapešti prodává Ryanair. S trochou štěstí se může cena zpáteční letenky dostat i pod hranici tisícikoruny. Ryanair létá z Prahy do Budapešti každý den. Jako správní vlastenci můžete letět také s Českými aeroliniemi, tam ale ceny začínají na 3000 Kč. Od roku 2020 spojí Prahu s Budapeští také polský LOT.

Letenky rezervujte v našem vyhledávači >>

Letenky z Budapešti

V Budapešti má hlavní bázi low-cost aerolinka Wizz Air, která odtud nabízí extrémně levné letenky po celé Evropě. Proto zvlášť Moravákům a Slovákům se často vyplatí dojet na letiště do Budapešti namísto do Prahy a letět odtud třeba do Španělska, Řecka, Švédska anebo Spojeného Království jen za pár stovek. Mezi akčními letenkami na našich stránkách můžete často vidět levné lety z Budapešti i za hranice Evropy, třeba do Indie, Kazachstánu, Ázerbájdžánu nebo JV Asie.

Sledujte naše akční letenky a už vám nikdy žádná neunikne.

Přestup na letišti

Letiště má 2 terminály. Minimální čas na přestup mezi lety v rámci jednoho terminálu je 40 minut a mezi terminály 60 minut. Letiště je celkem malé a přehledné, věříme, že se neztratíte. Nezapomeňte ale, že při negarantovaném přestupu je potřeba mít dostatečnou časovou rezervu pro případ zpoždění prvního letu. Pokud letíte do Budapešti s Ryanairem a odtud pokračujete s Wizz Air, přestup je negarantovaný, doporučujeme přinejmenším 2 hodiny na přestup.

Mapu terminálu 2 si můžete prohlédnout na webu letiště.

Jak se dostat na letiště

Nejrychlejší a někdy i nejlevnější dopravou z Prahy do Budapešti je doprava letecká, konkrétně lety low-cost dopravce Ryanair.

Dále je možné do Budapešti dojet autem, z Prahy cesta trvá 5 a půl hodiny, z Brna 3 a půl hodiny a z Bratislavy pouhé 2 a půl hodinky.

Další spojení z ČR a Slovenska na letiště v Budapešti je spojení autobusové a vlakové. Jízdenku na vlak zakoupíte u Českých drah, nicméně vlak vás doveze pouze na vlakové nádraží a odtud je potřeba se ještě dopravit na letiště, my proto preferujeme přímé autobusové spojení se zastávkou přímo před terminálem letiště. Toto nabízí Flixbus a Regiojet. Regiojet vyjíždí každý večer v týdnu v 11 hodin večer z Prahy, po cestě pak nabere cestující v Brně a Bratislavě a na letiště v Budapešti přijíždí v 6:15 ráno. Jedna jízdenka z Prahy stojí přibližně 500 Kč, z dalších stanic je pochopitelně levnější. Flixbus jezdí vícekrát denně a jízdenka bývá zpravidla o pár desetikorun levnější. 

Doprava do centra

Nejlevnější dopravou z letiště Budapešť do centra města je autobus 200E, na zastávce Nagyvárad tér je potřeba přestoupit na modré metro, které vás doveze do centra města. Vystupte na zastávce Deák Ferenc tér v samém srdci Budapešti. Celá cesta trvá asi 50 minut. Jízdenku lze koupit v automatu na zastávce, platit můžete i kartou. Za přestupní jízdenku na 100 minut zaplatíte 530 HUF, celodenní jízdenka stojí 1650 HUF. Pokud se vám celý nápad s přestupováním nelíbí, můžete jet z letiště autobusem 100E přímo na zastávku Deák Ferenc tér v samém srdci Budapešti, kam se dostanete za pouhou půlhodinu. Tato varianta je ovšem dražší, autobus 100E stojí 900 HUF, celodenní jízdenka se na něj nevztahuje. V noci nejezdí modré metro ani autobus 100E. Jedinou možností je proto cesta autobusem 200E na zastávku Nagyvárad tér a tam přestoupit na jeden z nočních autobusů 914, 914A, 950. Ty vás opět dovezou na zastávku Deák Ferenc tér. Ve dne jsou intervaly mezi autobusy jen pár minut, v noci můžete na autobus čekat i více než hodinu. Proto doporučujeme nahlédnout do jízdních řádů pro linku 200E a pro linku 100E. K tomu přikládáme pro větší přehlednost linek a přestupů super grafické znázornění. Taxi do centra vychází na 7500 HUF.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Parkování na letišti

Oficiální parkování letiště Budapešť je tak levné, že vůbec nemá cenu hledat parkování jinde. Můžete si vybrat ze škály parkovišť podle toho, jakou cenu a pohodlí hledáte. Je-li prioritou cena, za 550 Kč na týden zaparkujete necelých 10 minut chůze od terminálu. Preferujete-li pohodlí, zaparkujte přímo na Terminal Parking, cena je pak ale 3x vyšší. Parkovací místo rezervujte na oficiálním webu s dostatečným předstihem, jedině tak dosáhnete na zmiňované ceny. Bez rezervace mohou být ceny i několikanásobné.

Další užitečné tipy

Nejlevnější jídlo na letišti v Budapešti zakoupíte v obchodu Spar, anebo v jednom z fast-foodů, jako jsou třeba KFC nebo Burger King.

Místo úschovny zavazadel zde najdete úschovné skříňky, své zavazadlo si tam uschováte za 14 € na den. Sprchy na letišti nehledejte.

Na letišti se nachází celkem čtyři salónky, které vám mohou zkrátit čekání na váš let a pomoci se zrelaxovat. Do všech je možno se dostat s Priority Passem. Nejlepší občerstvení a komfort nabízí Sky Court Lounge, který se nachází za pasovou kontrolou v prvním patře.

Přesná adresa letiště: 1185, Budapest, Maďarsko

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Budapešti hledejte na oficiálním webu letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 6. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)