Letiště Budapešť (BUD)

Letiště Budapešť (BUD)

Mezinárodní letiště Budapešť (BUD), oficiálním názvem Letiště Ference Liszta Budapešť, je hlavním letištěm v Budapešti a celém Maďarsku. Své jméno hrdě nese po maďarském hudebním skladateli. Spojuje Budapešť s destinacemi po celé Evropě, ale také v Severní Africe, Blízkém i Vzdáleném východě. Svou základnu zde mají aerolinky LOT Polish Airlines, Ryanair, Smartwings Hungary a Wizz Air. V roce 2016 letištěm prošlo více než 16,1 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 16 km
 • Oficiální web letiště bud.hu

Letenky do Budapešti

Letenky z Prahy (PRG) do Budapešti celoročně nabízí pouze nízkonákladová aerolinka Ryanair. Letenka z Prahy do Budapešti vás vyjde okolo 2 500 Kč, levné letenky ulovíte i pod 1 000 Kč. Délka letu z Prahy do Budapešti je 1 hodina 10 minut.

Do Budapešti se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Budapešti rezervujte přes náš vyhledávač.

  Letenky z Budapešti

  V Budapešti mají svou základnu low-cost aerolinky Ryanair a Wizz Air, které odtud nabízí levné letenky po celé Evropě, a do vybraných destinací v Severní Africe a na Blízkém Východě. V poslední době se objevují také akční letenky z Budapešti do asijských destinací, především do Japonska a na Tchaj-wan. Sem tam ulovíte také levné letenky z Budapešti do Austrálie.

  Sledujte naše akční letenky a už vám nikdy žádná neunikne, letenky z Budapešti si rezervujte přes náš vyhledávač.

  Přestup na letišti

  Letiště má 2 terminály, ale terminál 1 je trvale uzavřen. Terminál 2 je rozdělen do 4 částí – část 1 je určena pro charterové a soukromé lety, terminál 2A je vyhrazen pro lety v rámci Schengenského prostoru a 2B pro lety mimo něj. Takzvaný Sky Court je hlavním místem dění, kde najdete nejvíce obchodů a restaurací.

  Minimální čas na přestup je 60 minut.

  Své zavazadlo si během přestupu ponechejte v úschovně zavazadel, která má otevřeno od 6:00 do 22:00. Za uskladnění na den zaplatíte 5 500 HUF (asi 350 Kč).

  Přestup na letišti v Budapešti si zpříjemněte v některém z letištních salónků. Pokud máte přestup přes noc, mrkněte se na letištní hotel Ibis Styles.

   

  Doprava na letiště Budapešť

  Letadlem

  Nejrychlejší a někdy i nejlevnější dopravou z Prahy do Budapešti je doprava letecká na křídlech Ryanairu.

  Autem

  Dále je možné do Budapešti dojet autem, z Prahy cesta trvá 5 a půl hodiny, z Brna 3 a půl hodiny a z Bratislavy pouhé 2 a půl hodiny. Více o parkování na letišti Budapešť se dočtete v našem průvodci.

  Vlakem a autobusem

  Jak se dostat na letiště Budapešť hromadnou dopravou? Další spojení z ČR a Slovenska na letiště v Budapešti je spojení autobusové a vlakové. Jízdenku na vlak zakoupíte u Českých drah, nicméně vlak vás doveze pouze na vlakové nádraží a odtud je potřeba se ještě dopravit na letiště, stejně jako autobusy Regiojetu. My proto preferujeme přímé autobusové spojení se zastávkou přímo před terminálem letiště. Toto nabízí Flixbus, kdy vás jízdenka vyjde přibližně na 1 000 Kč, levněji vás vyjde při nákupu v předstihu.

  Doprava z letiště do centra

  Doprava ve dne

  Autobus

  Nejlevnější dopravou z letiště Budapešť do centra města je autobus 200E, který jezdí z letiště na zastávku metra Kőbánya-Kispest a mimo jiné staví i na vlakovém nádraží Ferihegy vasútállomás. Na konečné přestupte na modrou linku metra, která vás doveze až do centra Budapešti. Celá cesta trvá asi 50 minut. Jízdenku lze koupit v automatu na zastávce, platit můžete i kartou. Za přestupní jízdenku na 90 minut zaplatíte 750 HUF (asi 48 Kč), celodenní jízdenka stojí 2 500 HUF (asi 160 Kč).
  Z letiště do centra jezdí také přímá autobusová linka 100E, jenž staví přímo na náměstí Deák Ferenc. Jízdenka vás v tomto případě vyjde na 2 200 HUF (asi 140 Kč) a koupíte si ji kartou v autobuse nebo přes aplikaci BudapestGO.

  Taxi

  Oficiální taxi společností na letišti Budapešť je Főtaxi, jejíž pobočky najdete při východu z terminálu. Alternativně využijte služby Bolt.

  Půjčené auto

  Své pobočky na letišti má hned několik autopůjčoven. Perfektní auto pro dovolenou v Maďarsku si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Další možností je využít casrharingových společností MOL Limo nebo SHARE NOW.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách (23:00 – 4:00) je linka 200E prodloužena až na stanici Határ út, odkud jezdí noční linky 914, 914 A, 950 a 950A do centra města. Linka 100E jezdí i v noci, naopak metro v provozu není.

  Parkování na letišti Budapešť

  Oficiální parkování letiště Budapešť je levné, takže vůbec nemá cenu hledat parkování jinde. Můžete si vybrat ze škály parkovišť podle toho, jakou cenu a pohodlí hledáte. Je-li prioritou cena, za 15 800 HUF (asi 1 000 Kč) na týden zaparkujete necelých 10 minut chůze od terminálu. Preferujete-li pohodlí, zaparkujte na City Break Parking, cena je pak ale 23 000 HUF (cca 1 467 Kč) na týden. Parkovací místo rezervujte na oficiálním webu s dostatečným předstihem, jedině tak dosáhnete na zmiňované ceny. Bez rezervace mohou být ceny i několikanásobné.

  Chcete se o parkování na letišti Budapešť více? Mrkněte se do našeho speciálního průvodce. 

  Další užitečné tipy

  Na letišti Budapešť najdete širokou nabídku obchodů, včetně těch duty-free. Hladové cestovatele potěší některá z restaurací, kaváren či fast-foodů.

  Hotovost si vyberete v některém z letištních bankomatů nebo si ji směníte ve směnárně.

  Pro věřící je k dispozici kaple (otevírací doba je od 4:00 do půlnoci).

  Přesná adresa letiště: 1185, Budapest, Maďarsko

  Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Budapešti hledejte na oficiálním webu letiště.

  Letiště Budapešť je otevřeno 24 hodin denně.

  Spottery potěší vyhlídková terasa na terminálu 2, která je zdarma. Více informací najdete na stránkách letiště, kde také najdete mapu terminálu.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 26. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)