China Airlines

China Airlines

China Airlines (CI) je vlajkovou a zároveň největší leteckou společností z Tchaj-wanu. Byla založena roku 1959 a své sídlo má hlavním městě, Tchaj-peji (TPE). Aerolinka je součástí aliance SkyTeam.

Od letních měsíců roku 2023 můžeme letadlo (Airbus A350) v nátěru China Airlines pravidelně vidět také v Praze (PRG) díky nové přímé lince na Tchaj-wan.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – standardní s limitem rozměrů 56 × 36 × 23 cm a hmotností do 7 kg + malé v podobě kabelky, tašky na notebook apod.
  • Občerstvení teplé občerstvení v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.china-airlines.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu (zavírá se 1,5 hodiny před odletem). Odbavení na letišti je případně zdarma.

Aerolinka všem cestovatelům nabízí výběr sedadla zdarma během online check-inu. Pokud si své oblíbené místo chcete zarezervovat již během nákupu letenky, je nutné výběr sedadla uhradit.

Naše recenze

Rozhodně existují lepší asijské aerolinky než jsou China Airlines. Palubní servis bychom označili za průměrný a pohodlí během letu by si zasloužilo podobné hodnocení.

Výhodně v jejich nabídce pořídíte např. jednosměrné letenky na Nový Zéland (cesty na „Working Holiday“). Často mívají také akce na letenky do Austrálie či na ostrovy v Pacifiku (Guam či Palau).

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu může vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout velikosti 56 × 36 × 23 a váhu 7 kg. Malé příruční zavazadlo se musí vejít pod sedačku před vámi.

V ceně každé letenky je vždy minimálně 1 ks odbaveného zavazadla do 20 kg.

Nákup letenek

Letenky China Airlines kupujte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat v angličtině na telefonním čísle +886 2412 9000 (so–pá 8:00–18:30, víkend 8:30–17:30). Pozor – jedná se o tchaj-wanské číslo, tedy otevírací doba je uvedena v místním čase (GMT+8).

Služby

Na palubě aerolinky dostanete vždy menší občerstvení nebo teplé jídlo zdarma. Na některých delších letech je k dispozici zábavní systém.

Seating je zdarma během online check-inu. Pokud si chcete sedačku rezervovat už dříve anebo požadujete místo s větším prostorem na nohy, tak si za ni budete muset připlatit.

Wifi je k dispozici na některých letech za poplatek.

Destinace

China Airlines obsluhují více než 100 destinací napříč kontinenty. Nejhustší síť linek pochopitelně provozují v Asii. Zajímavé letenky nabízí také do Austrálie nebo na Nový Zéland. A zaletět si s nimi můžete také do Severní Ameriky.

Od července 2023 bude aerolinka létat také do Prahy (PRG). Podrobné informace o novém spojení z Prahy do Tchaj-peje (TPE) naleznete v našem článku.

Přímé spojení na  Tchaj-wan nabízí také například z Vídně (VIE) či Amsterdamu (AMS).

Flotila

Aerolinka vlastní téměř 90 letounů: 24x Airbus A330-300, 14x Airbus A350-900, 18x Boeing 737-800, 4x Boeing 747-400, 10x Boeing 777-300.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky China Airlines.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)