China Airlines

China Airlines

China Airlines (CI) je vlajkovou a zároveň největší leteckou společností z Tchaj-wanu. Byla založena roku 1959 a své sídlo má hlavním městě, Tchaj-peji. Aerolinka je součástí aliance SkyTeam.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – standardní s limitem rozměrů 56 × 36 × 23 cm a hmotností do 7 kg + malé v podobě kabelky, tašky na notebook apod.
  • Občerstvení teplé občerstvení v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.china-airlines.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu (zavírá se 1,5 hodiny před odletem). Odbavení na letišti je případně zdarma.

Aerolinka všem cestovatelům nabízí výběr sedadla zdarma během online check-inu. Pokud si své oblíbené místo chcete zarezervovat již během nákupu letenky, je nutné výběr sedadla uhradit.

Naše hodnocení

Rozhodně existují lepší asijské aerolinky než jsou China Airlines. Dopraví vás z bodu A do bodu B, ale na extra velké pohodlí a velmi kvalitní palubní servis se těšit nemůžete. Výhodné jsou při jednosměrných cestách například na Nový Zéland, kam se s nimi dostanete za docela sympatickou cenovku. Často mívají také akce na ostrovy v Pacifiku (Guam či Palau).

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu může vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout velikosti 56 × 36 × 23 a váhu 7 kg. Malé příruční zavazadlo se musí vejít pod sedačku před vámi.

V ceně každé letenky je vždy minimálně 1 ks odbaveného zavazadla do 20 kg.

Nákup letenek

Letenky China Airlines kupujte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat v angličtině na telefonním čísle +886 2412 9000 (so–pá 8:00–18:30, víkend 8:30–17:30). Pozor – jedná se o tchaj-wanské číslo, tedy otevírací doba je uvedena v místním čase (GMT+8).

Služby

Na palubě aerolinky dostanete vždy menší občerstvení nebo teplé jídlo zdarma. Na některých delších letech je k dispozici zábavní systém.

Seating je zdarma během online check-inu. Pokud si chcete sedačku rezervovat už dříve anebo požadujete místo s větším prostorem na nohy, tak si za ni budete muset připlatit.

Wifi je k dispozici na některých letech za poplatek.

Destinace

China Airlines létají do 102 destinací ve světě. Provozují hustou síť tras po Asii, ovšem dostanete se s nimi i do Ameriky, Afriky a Evropy. Do Prahy bohužel nelétají, ovšem jejich letů lze přesto využít, a to díky codesharovaným letům partnerských aerolinek z aliance SkyTeam (které zajistí „evropský segment“ v itineráři).

Přímé spojení na  Tchaj-wan nabízí například z Vídně či Amsterdamu.

Zajímavostí je, že mezi roky 2004 a 2019 provozovala společnost svým Boeingem 747-400F nákladní (cargo) linku z Tchaj-peje do Prahy. Důvodem jejího zrušení byla tvrdá konkurence, vysoké provozní náklady a nutná redukce počtu letů do Evropy.

Flotila

Aerolinka vlastní téměř 90 letounů: 24x Airbus A330-300, 14x Airbus A350-900, 18x Boeing 737-800, 4x Boeing 747-400, 10x Boeing 777-300.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky China Airlines.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)