China Airlines

China Airlines

China Airlines (CI) je vlajkovou a zároveň největší leteckou společností z Tchaj-wanu. Byla založena roku 1959 a své sídlo má hlavním městě, Tchaj-peji (TPE). Aerolinka je součástí aliance SkyTeam.

Od letních měsíců roku 2023 můžeme letadlo (Airbus A350) v nátěru China Airlines pravidelně vidět také v Praze (PRG) díky nové přímé lince na Tchaj-wan.
  • Příruční zavazadlo 2 ks – větší max. 56 × 36 × 23 cm a 7 kg + malé v podobě kabelky, tašky na notebook apod.
  • Občerstvení teplé občerstvení v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.china-airlines.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu (zavírá se 1 hodinu před odletem). Odbavení na letišti je případně zdarma.

Aerolinka všem cestovatelům nabízí výběr sedadla zdarma během online check-inu. Pokud si své oblíbené místo chceš zarezervovat již během nákupu letenky, je nutné výběr sedadla uhradit.

Naše recenze

Jedná se o solidní aerolinku, která nevybočuje v ekonomické třídě od průměrného standardu. Na lince z Prahy do Tchaj-peje nabízí kromě palubní zábavy také možnost připojení k internetu (za poplatek).

Výhodně v jejich nabídce pořídíš např. jednosměrné letenky na Nový Zéland (cesty na „Working Holiday“). Často mívají také akce na letenky do Austrálie či na ostrovy v Pacifiku (Guam či Palau).

PS: Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu může vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout velikost 56 × 36 × 23 a váhu 7 kg. Malé příruční zavazadlo se musí vejít pod sedačku před tebou. Cestovatelé s letenkami vystavenými v business class si takové zavazadla mohou na palubu vzít dvě.

Pravidla pro přepravu odbavených zavazadel se odvíjí od tarifu, v němž máš letenky vystaveny:

  • „Economy Discount / Basic (krátké lety)“ – 1 ks á 23 kg;
  • „Economy Basic (dlouhé lety) / Standard / Flex“ – 2 ks á 23 kg/ks;
  • „Premium Economy – Basic / Standard / Flex“ – 2 ks á 28 kg/ks;
  • „Business – Basic / Standard / Flex“ – 2 ks á 32 kg/ks.

Za sportovní vybavení nemusíš připlácet, vejde-li se do váhového a kusového limitu, který máš v ceně základního tarifu.

Nákup letenek

Letenky od China Airlines kupuj v našem rezervačním systému.

Kontakt

China Airlines má své zastoupení také v Praze. Kontaktovat ho můžeš na jednom z telefonních čísel: +420 257 750 195 nebo +420 257 721 977. Případně pak na emailu [email protected]. Podpora je dostupná ve všední dny od 8:30 do 17:00, a to v češtině, angličtině a vietnamštině.

Služby

Na palubě aerolinky dostaneš vždy menší občerstvení nebo teplé jídlo zdarma.

Na letech z Prahy do Tchaj-peje je k dispozici zábavní systém.

Připojit se také můžeš k síti Wi-Fi. Cestovatelé v ekonomické třídě mají tuto službu k dispozici za příslušný poplatek, v business třídě je zdarma.

Destinace

China Airlines obsluhují více než 192 destinací napříč kontinenty. Nejhustší síť linek pochopitelně provozují v Asii (107). Zajímavé letenky nabízí také do Austrálie nebo na Nový Zéland. Zaletět si s nimi můžeš také do Severní Ameriky.

Od 19. července 2023 aerolinka létá také do Prahy (PRG).Podrobné informace o novém spojení z Prahy do Tchaj-peje (TPE) nalezneš v našem článku.

Přímé spojení na  Tchaj-wan nabízí také například z Vídně (VIE) / Frankfurtu (FRA)Amsterdamu (AMS).

Flotila

Ve flotile aerolinky se nachází 82 letadel. Jedná se o následující stroje: Airbusy A350-900 (15×), A330-300 (17×) a moderní A321neo (12×), dále Boeingy 777-300ER (10×), 777F (7×), 747-400F (10×) a 737-800 (10×).

Průměrné stáří letadel je 9,9 let.

Podívej se na kompletní informace o flotile aerolinky China Airlines.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)