Letiště Chania

Letiště Chania (CHQ)

Letiště Chania (CHQ), celým názvem Mezinárodní letiště Chania "Daskalogiannis", se nachází na řeckém ostrově Kréta. Leží na poloostrově Akrotiri nedaleko města Chania a zálivu Souda. Jedná se o hlavní vstupní bránu pro poznávání západní části ostrova. Letiště je pojmenováno po krétském rebelovi proti nadvládě Otomanů v 18. století. Dříve bylo využíváno pro vojenské účely. Dnes již slouží účelům komerčním a je to dokonce šesté nejvytíženější letiště v Řecku. V roce 2022 jím prošlo přes 3,2 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 14 km
  • Oficiální web letiště chq-airport.gr

Letenky do Chanie

Letenky z Prahy (PRG) do Chanie pořídíte na přímých sezónních letech u Smartwings. Sezónní chartery míří do Chanie od léta 2024 také z Ostravy (OSR). Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 7 000 Kč (akční letenky se této lince nevyskytují). Délka letu z Prahy do Chanie je 2 hodiny 45 minut.

Do Chanie se létá také sezónně z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Chanie rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusová zastávka se nachází naproti příletové hale. Autobusy jezdí několikrát denně od 6:00 do půlnoci a dovezou vás do měst Chania, Souda či Rethymno. Jízdenku si kupte přímo u řidiče a připravte si 2,3 € do Chanie / 7,3 € do Rethymna / 1,6 € do Soudy. Detailní jízdní řád naleznete na stránkách dopravce.

Půjčené auto

Na letišti naleznete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Skvělé auto pro vaši dovolenou na Krétě si rezervujte přes naši autopůjčovnu. 

Taxi

Stání taxíků naleznete před příletovou halou a odvezou vás po celé Krétě.

Uber ani Bolt na letišti Chania nepůsobí.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách si z letiště Chania vezměte taxík.

Přestup na letišti

Letiště Chania je malé a orientace na něm je jednoduchá. Na letišti se však nenachází žádný salónek. Na přestup si nechte minimálně 1 hodinu.

Další užitečné tipy

Letiště Chania je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti se nachází pár kaváren a obchodů. Hotovost si vyberte v letištním bankomatu.

Zázemí pro dobití elektronických zařízení najdete u gatů 1-10 (gaty pro lety uvnitř Schengenu) a 13-16 (lety mimo Schengen).

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)