Letiště Cagliari

Letiště Cagliari (CAG)

Mezinárodní letiště Cagliari (CAG), celým názvem Mezinárodní letiště "Mario Mameli" Cagliari Elmas, je největší letiště na italském ostrově Sardinie Letiště nese jméno po italském pilotu Mario Mamelim, který byl sestřelen během italsko-etiopské války. Na letišti Cagliari mají své základy nízkonákladové aerolinky Ryanair a Volotea. V roce 2018 letiště odbavilo přes 4 miliony cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 15 km
  • Oficiální web letiště cagliari-airport.com

Letenky do Cagliari

Letenky z Prahy (PRG) do Cagliari na přímých letech nabízí tuzemská letecká společnost Smartwings (sezónně). Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje okolo 7 000 Kč (akce na této lince nebývají). Délka letu na Sardinii je 2 hodiny a 10 minut.

Levnější variantou dopravy do Cagliari je využití nabídky nízkonákladových společností létajících z nedalekých letišť  v okolí ČR. V takovém případě můžete ulovit akční letenky za ceny nižší 2 tisíc Kč.

Do Cagliari se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Cagliari rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Do centra se dostanete linkou 160, která jezdí od 8:00 do 23:30. Za jízdenku zaplatíte 0,67€ a musíte si ji koupit na letišti (např. v trafice pod úrovni odletového terminálu). Autobusová zastávka se nachází hned před příletovým terminálem. Autobus odjíždí každých 30 minut.

Vlak

Vlaky z přilehlé zastávky „Elmas Aeroporto“, která leží 5 minut chůze od terminálu, jezdí od 5:00 do 21:00. Délka cesty do centra města je 7 minu. Jízdenka stojí 1,30 € a lze ji koupit v automatech na letišti, ve vlakové stanici nebo online přes web italských drah Trenitalia.

Půjčené auto

Na letišti Cagliari naleznete několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou na Sardinii si zarezervujete předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Alternativou k hromadné dopravě je taxi služba, které vás odveze nejen do samotného Cagliari, ale i do okolních vesnic a resortů. Cesta z letitě do Cagliari vás vyjde na cca 25 €.

Na Sardinii zatím nepůsobí Uber ani Bolt.

Pěšky

Z letiště do centra Cagliari je to 7,5 km. Cesta pěšky  by vám neměla trvat déle než 2 hodiny.

Doprava v noci

V nočních hodinách bude jedinou možností přepravy z/na letiště taxi služba.

Přestup na letišti

Při přestupu můžete využít VIP salónek Prima Vista. Nachází se vedle bezpečností kontroly v 1. patře. Salónek má otevřeno od 5:30 do 21:00. Dospělé osoby za vstup zaplatí 28 €, děti mladší 16 let 15 €.

Pokud máte v plánu přestupovat na letišti Cagliari, nechte si na něj alespoň 45 minut.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

K dispozici je neomezené Wi-Fi připojení.

Na letiště se nachází obchody se suvenýry, , duty-free obchody, restaurace i fastfoody.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 6. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)