• Příruční zavazadlo Dvě příruční zavazadla, větší o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 8 kg, druhé menší, např. kabelka
  • Občerstvení lehké občerstvení na všech letech zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.luxair.lu

Info o aerolince

Luxair je vlajkovou aerolinií Lucemburska se sídlem na mezinárodním letišti Lucemburk. Tyto aerolinie byly založeny jako Luxembourg Airlines roku 1948. Jedná se o jediné lucemburské aerolinie zaměřené na přepravu osob na pravidelných linkách. Tento dopravce obsluhuje 80 destinací, především v rámci Evropy.

Naše hodnocení

TOP aerolinka s velmi kvalitním palubním servisem a dalšími službami. I na krátkých trasách se podává vynikající občerstvení a šampaňské se nabízí i cestujícím v economy. Tuto aerolinii vřele doporučujeme na krátké linky napříč Evropou. Jediným negativem jsou velmi vysoké ceny.

Zavazadla

Na palubu letadla si s sebou můžete vzít dvě kabinová zavazadla – jedno větší o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 8 kg a druhé menší, v podobě kabelky, deštníku, brašny na notebook nebo tašky s nákupem DUTY-FREE. Cestující business class mohou mít jedno větší kabinové zavazadlo navíc.

Cestující economy class mohou odevzdat k přepravě také jedno odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. Business class cestující mohou odevzdat až dvě odbavená zavazadla, každé o hmotnosti maximálně 32 kg, a k tomu navíc jeden set golfového vybavení. Poplatek za další zavazadlo v economy i business class činí 75 EUR.

Nákup letenek

Letenky aerolinií Luxair kupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Aerolinie lze kontaktovat skrze telefonní číslo +352 2456-1, a to ve všední dny a v sobotu od 8:30 do 19 h a v neděli od 8:30 do 17 h. 

Dále můžete aerolinie kontaktovat vyplněním elektronického formuláře.

Služby

Na letech se podává bezplatné občerstvení. Na krátkých evropských linkách se podává občerstvení v podobě croissantu nebo čokoládového pečiva k snídani a sandwiche v průběhu dne. V nabídce jsou také alkoholické i nealkoholické a teplé nápoje včetně šumivého vína Luxembourg cremant. V nabídce business class je také teplé občerstvení.

Z palubní zábavy je k dispozici denní tisk.

Destinace

Aerolinka obsluhuje širokou škálu destinací napříč Evropou. Z Lucemburku (LUX) létá například do Prahy (PRG), Vídně (VIE), Hamburku (HAM), Kodaně (CPH), Las Palmas (LPA), Milána (MXP), Montpellier (MPL), Paříže (CDG) Porta (OPO). Z mimoevropských destinací obsluhuje Luxair Kapverdy, Maroko, Tunisko, Turecko a SAE. Tyto destinace obsluhuje aerolinka pouze sezónně.

Flotila

Flotila této aerolinky se skládá z 19 letadel, a to typu Boeing 737-700, Boeing 737-800 a De Havilland Dash Q-400.

Zajímá vás více o flotile aerolinií Luxair?

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)