Luxair

Luxair

Luxair je vlajkovou aerolinií Lucemburska se sídlem na mezinárodním letišti Lucemburk (LUX). Tyto aerolinie byly založeny jako Luxembourg Airlines roku 1948. Jedná se o jediné lucemburské aerolinie zaměřené na přepravu osob na pravidelných linkách. Tento dopravce obsluhuje 80 destinací, především v rámci Evropy.
  • Příruční zavazadlo Dvě příruční zavazadla, větší o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 8 kg, druhé menší, např. kabelka
  • Občerstvení lehké občerstvení na všech letech zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.luxair.lu

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněný. Výběr standardního sedadla je možný za částku od 15 €, cena za výběr prémiového sedadla potom začíná na 25 € (dle konkrétního místa a destinace).

Naše recenze

TOP aerolinka s velmi kvalitním palubním servisem a dalšími službami. I na krátkých trasách se podává vynikající občerstvení a šampaňské se nabízí i cestujícím v ekonomické třídě. Tuto aerolinii vřele doporučujeme na krátké linky napříč Evropou. Jediným negativem jsou velmi vysoké ceny.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Na palubu letadla si s sebou můžete vzít dvě kabinová zavazadla – jedno větší o maximálních rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 8 kg a druhé menší, v podobě kabelky, deštníku, brašny na notebook nebo tašky s nákupem DUTY-FREE. Cestující s letenkami v „business class“ mohou mít jedno větší kabinové zavazadlo navíc.

Cestující v ekonomické třídě mohou odevzdat k přepravě také jedno odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. „Business class cestující“ mohou odevzdat až dvě odbavená zavazadla, každé o hmotnosti maximálně 32 kg, a k tomu navíc jeden set golfového vybavení. Poplatek za další zavazadlo v economy i business class činí 75 €.

Nákup letenek

Letenky aerolinií Luxair kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Aerolinie lze kontaktovat skrze telefonní číslo +352 2456-1, a to ve všední dny a v sobotu od 8:30 do 19 h a v neděli od 8:30 do 17 h. 

Dále můžete aerolinie kontaktovat vyplněním elektronického formuláře.

Služby

Na letech se podává bezplatné občerstvení. Na krátkých evropských linkách se podává občerstvení v podobě croissantu nebo čokoládového pečiva k snídani a sandwiche v průběhu dne. V nabídce jsou také alkoholické i nealkoholické a teplé nápoje včetně šumivého vína „Luxembourg cremant“. V nabídce pro cestovatele v „business class“ je také teplé občerstvení.

Z palubní zábavy je k dispozici denní tisk.

Destinace

Aerolinka obsluhuje širokou škálu destinací napříč Evropou. Z Lucemburku (LUX) létá například do Prahy (PRG),Vídně (VIE),Hamburku (HAM),Kodaně (CPH),Las Palmas (LPA), Milána (MXP),Montpellier (MPL), Paříže (CDG) a Porta (OPO). Z mimoevropských destinací obsluhuje Luxair Kapverdy, Maroko, Tunisko, Turecko a SAE. Tyto destinace obsluhuje aerolinka pouze sezónně.

Flotila

Flotila této aerolinky se skládá z 19 letadel, a to typu Boeing 737-700, Boeing 737-800 a De Havilland Dash Q-400.

Zajímá vás více o flotile aerolinií Luxair?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)