Letiště Jerevan

Letiště Jerevan (EVN)

Mezinárodní letiště Jerevan (EVN), oficiálním názvem "Mezinárodní letiště Zvartnots", je hlavním leteckým přístavem v Arménii. Letiště bylo otevřeno v roce 1961 a slouží jako základna pro aerolinky Aircompany Armenia, Armenia Airways, Fly Arna, FlyOne Armenia a Shirak Avia. Letiště v roce 2022 odbavilo přes 3,5 milionu cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 15 km
 • Oficiální web letiště zvartnots.aero

Letenky do Jerevanu

Přímé lety z Prahy (PRG) do Jerevanu nabídne od června 2023 aerolinka Wizz Air. Ceny letenek na přímých letech z Prahy do Arménie se zatím pohybují poměrně vysoko – okolo 5 000 Kč. Akční letenky můžete pořídit i za ceny nižší 2 000 Kč. Doba letu z Prahy do Jerevanu je 3 hodiny 55 minut.

Do Jerevanu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Arménie rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Autobusové spojení z letiště Jerevan do centra města zajišťuje společnost Elitebus. Její autobusy jezdí z letiště každou půlhodinu od 7:00 do 21:30. Za jízdu zaplatíte 300 AMD (asi 17 Kč) a je doporučeno mít hotovost.

  Půjčené auto

  Na letišti Jerevan naleznete několik autopůjčoven. Pokud chcete poznávat krásy Arménie pomocí půjčeného auta, jednoduše si ho zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Na letišti naleznete několik taxíků, kteří vás odvezou kam potřebujete. Cena jízdného z letiště do centra Jerevanu vás vyjde přibližně na 2 000 AMD (asi 111 Kč). Jízdu si můžete objednat online přes aplikaci Yandex.

   

  Doprava v noci

  Pokud se na letišti Jerevan ocitnete v nočních hodinách, do centra města si vezměte taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště má tři terminály – terminál 1 je trvale uzavřen, na terminál 2 míří mezinárodní lety a terminál 3 je vyhrazen pro VIP lety. Na letišti lze využít služeb salónku, který je otevřen 24 hodin denně. Za vstup zaplatíte 20 000 AMD (asi 1 102 Kč). Svá zavazadla si můžete ponechat v úschovně, která má otevřeno 24 hodin denně.

  Na přestup na letišti Jerevan si nechte alespoň 1 hodinu.

  Další užitečné tipy

  Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

  Na letišti naleznete několik obchůdků, včetně duty free. Dále se zde nachází i kavárny a restaurace.

  Po příletu si můžete pořídit místní SIM kartu u některého z operátorů, jejichž stánky najdete v příletové hale. Hotovost si vyberte v některém z bankomatů a nebo u bankovních přepážek.

  Pokud se vám na letišti v Jerevanu něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +374-10-493000 nebo na emailu lost&[email protected].

   

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)