Letiště Jerevan

Letiště Jerevan (EVN)

Mezinárodní letiště Jerevan (EVN), oficiálním názvem "Mezinárodní letiště Zvartnots", je hlavním leteckým přístavem v Arménii. Letiště bylo otevřeno v roce 1961 a slouží jako základna pro aerolinky Aircompany Armenia, Armenia Airways, Fly Arna, FlyOne Armenia a Shirak Avia. Letiště v roce 2022 odbavilo přes 3,5 milionu cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 15 km
 • Oficiální web letiště zvartnots.aero

Letenky do Jerevanu

Přímé lety z Prahy (PRG) do Jerevanu nabízel v letní sezoně 2023 Wizz Air, který však provoz spojení v polovině září zastavil (viz info v tomto článku). Trasa mezi oběma hlavními městy ale dlouho bez přímého spojení nezůstala. Od října 2023 na linku z Prahy do Jerevanu vstupují České aerolinie (viz informace v tomto článku). Ceny letenek na přímých letech z Prahy do Arménie zatím visí nepěkně vysoko a přesahují 10 tisíc Kč. Doba letu z Prahy do Jerevanu se pohybuje mezi 3,5 a 4 hodinami.

Pro většinu českých cestovatelů bude stále nejekonomičtější variantou cesty do Arménie využití přímé linky Wizz Airu z nedaleké Vídně. Zpáteční letenky v tomto případě vyjdou na 2-3 tisíce Kč. Akční letenky potom občas ulovíte i za ceny kolem jedné tisícikoruny.

Do Jerevanu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Arménie rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Autobusové spojení z letiště Jerevan do centra města zajišťuje společnost Elitebus. Její autobusy jezdí z letiště každou půlhodinu od 7:00 do 21:30. Za jízdu zaplatíte 300 AMD (asi 17 Kč) a je doporučeno mít hotovost.

  Půjčené auto

  Na letišti Jerevan naleznete několik autopůjčoven. Pokud chcete poznávat krásy Arménie pomocí půjčeného auta, jednoduše si ho zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Na letišti naleznete několik taxíků, kteří vás odvezou kam potřebujete. Cena jízdného z letiště do centra Jerevanu vás vyjde přibližně na 2 000 AMD (asi 111 Kč). Jízdu si můžete objednat online přes aplikaci Yandex.

   

  Doprava v noci

  Pokud se na letišti Jerevan ocitnete v nočních hodinách, do centra města si vezměte taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště má tři terminály – terminál 1 je trvale uzavřen, na terminál 2 míří mezinárodní lety a terminál 3 je vyhrazen pro VIP lety. Na letišti lze využít služeb salónku, který je otevřen 24 hodin denně. Za vstup zaplatíte 20 000 AMD (asi 1 102 Kč). Svá zavazadla si můžete ponechat v úschovně, která má otevřeno 24 hodin denně.

  Na přestup na letišti Jerevan si nechte alespoň 1 hodinu.

  Další užitečné tipy

  Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

  Na letišti naleznete několik obchůdků, včetně duty free. Dále se zde nachází i kavárny a restaurace.

  Po příletu si můžete pořídit místní SIM kartu u některého z operátorů, jejichž stánky najdete v příletové hale. Hotovost si vyberte v některém z bankomatů a nebo u bankovních přepážek.

  Pokud se vám na letišti v Jerevanu něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +374-10-493000 nebo na emailu lost&[email protected].

   

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 30. 8. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)