letiště Nice

Letiště Nice (NCE)

Letiště Nice (NCE), celým názvem "Aéroport de Nice Côte d'Azur", je po pařížských letištích Paris Charles de Gaulle (CDG) a Paris Orly (ORY) nejrušnějším leteckým přístavem ve Francii. Nachází se přímo v srdci Francouzské riviéry poblíž stejnojmenného města. Zejména v letních měsících sem míří doslova turisté z celého světa. Nejhustší sítí přímých linek z/do Nice disponuje nízkonákladový dopravce easyJet.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 7 km
 • Oficiální web letiště nice.aeroport.fr

Letenky do Nice

Přímé lety z Prahy (PRG) na letiště Nice (NCE) sezónně (během letního letového řádu) provozují aerolinky Eurowings a Smartwings. V říjnu roku 2024 nabídku rozšíří také britská nízkonákladová společnost easyJet, která by lety mezi oběma městy měla nabízet celoročně – viz informace v našem magazínu. Přímý let z Prahy do Nice trvá necelé dvě hodiny. Průměrná cena letenek na přímých letenek z Prahy na Azurové pobřeží se pohybuje od 4,5 do 6 tisíc Kč. V akci je ale ulovíš i za 3 tisíce Kč.

Nejlevnější alternativou bude přímé spojení z Vídně provozované nízkonákladovou aerolinkou Wizz Air. V její nabídce se dají často ulovit zpáteční letenky i za pouhou tisícovku.

Do Nice se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Nice rezervuj přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava z letiště Nice ve dne

  Tramvají

  Nejjednodušší cestu z letiště Nice představuje linka tramvaje č. 2. Zastávku nalezneš jak u terminálu 1, tak i u terminálu 2. Za půl hodinky cesty se dostaneš do centra města (zastávka Jean Médecin). V pracovních dnech jezdí tramvaj každých 8 minut.

  • Jednosměrná jízdenka stojí 1,7 €.
  • Mimo samotné jízdné počítej se zakoupením kartičky (2 €), na kterou se pak nahrávají samotné jízdenky či tarify.
  • Kartu MHD Nice koupíš v automatech na všech tramvajových zastávkách, vyjma té letištní. Nejbližší stánek pro její zakoupení na letišti se nachází na této adrese.
  • Jednotlivé jízdenky pak koupíš v automatech na zastávce nebo v mobilní aplikaci Lignes d’Azur Tickets.
  • Veškeré informace o jízdném a jízdních řádech nalezneš na stránkách MHD Nice Lignes d’Azur.

  Autobusem

  Pokud se hned při cestě z letiště toužíš projet po pověstné  promenádě kopírující Azurové pobřeží, Promenade des Anglais, zvol cestu autobusem linky 12 (konečná zastávka Palais des Expositions.) Autobusovou zastávku nalezneš naproti východu terminálu 1 a cesta do centra trvá cca 30 min.

  • Pro jízdné platí stejná pravidla jako při přepravě tramvají – 1,7 €  za jednosměrnou jízdenku, kterou si nabiješ na MHD kartičku v hodnotě 2 €.
  • Veškeré informace o jízdném a jízdních řádech nalezneš na stránkách MHD Nice Lignes d’Azur.

  Autobusem z letiště Nice do Antibes, Cannes nebo Monaka?

  • Pokračuješ-li na své cestě do jednoho z dalších měst nádherného Provence či Francouzské riviéry? Zvol jeden z regionálních autobusů společnosti ZOU!
  • Hned u vstupů A1 a A3 příletové haly terminálu 2 se nachází zastávky autobusů mířících do Cannes, Antibes, Aix-en-Provence, Saint-Raphaël, Mentonu či Monaka.
  • Naproti terminálu 1 nalezneš zastávky autobusů mířících do Cannes, parfumářského ráje Grasse, Sophia-Antipolis nebo Villeneuve-Loubet.

  Podrobné informace o jízdném a jízdních řádech na tebe čekají na stránkách ZOU!

  Půjčené auto

  Pokud plánuješ objevovat krásy regionu dle vlastního programu, půjčení auta je pro tebe bude tou nejlepší volbou. Využij širokého výběru vozů v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Pro maximálně komfortní cestu z letiště využij místní taxi služby. Stanoviště oficiálních taxíků se nachází hned před příletovými halami obou terminálů. Poznáš je podle osvětleného nápisu TAXI s třímístným číselným kódem. Jsou k dispozici 24/7 a dopraví tě jak do centra města (průměrná cena se pohybuje okolo 32 €), tak i po okolí. Doporučujeme rezervaci s předstihem na stránkách taxi Nice.

  Pěšky

  Netáhneš se s velkým kufrem a toužíš hned při cestě z letiště okusit výhledy na nádherné pobřeží? Centrum města se nachází zhruba 7 km od letiště a cestu z něj tedy můžeš rovnou spojit s procházkou po vyhlášené „Anglické promenádě“.

  Doprava v noci

  Poslední autobusy a tramvaje z letiště Nice odjíždí něco málo po půlnoci a první přijíždí kolem páté hodiny ranní. Pro ryze noční dopravu tedy budeš muset využít služeb jednoho z taxíků.

  Přestup na letišti

  Letiště má celkem dva terminály. Rozdělení aerolinek najdeš v tomto seznamu.

  Za účelem rychlé přepravy mezi dvěma letištními terminály využij tramvajové linky 2 a 3, které v areálu jezdí zcela zdarma (doba jízdy mezi terminály je cca 3 minuty / interval spojení cca 5 minut).

  Čekání na přestup si můžeš krátit v pohodlí jednoho ze 4 letištních VIP salonků, které se nacházejí v prostorách obou terminálů. Rezervuj si své místo skrze tuto stránku.

  Další užitečné tipy

  Po celou dobu čekání na tvůj odlet je v areálu letiště k dispozici neomezené Wi-Fi připojení zdarma.

  Letištní areál nabízí široký výběr Duty free obchodů, butiků s luxusním značkovým zbožím a obchodů nabízejících rozmanitý sortiment produktů jižní Francie.

  Stejně tak můžeš volný čas trávit v jedné z mnoha restaurací, barů či kaváren nacházejících se v prostoru obou terminálů.

  ✈️ Přílety/Odlety

  Přílety – letiště Nice

  Odlety – letiště Nice

  Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 6. 5. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)