letiště Malta

Letiště Malta (MLA)

Mezinárodní letiště na Maltě (MLA), oficiálním názvem Malta International Airport, leží v městečku Luqa a je jediným leteckým přístavem na ostrově. Letiště má centrální polohu a leží nedaleko hlavního města Valletta. Nachází se na něm základna aerolinek Air Malta, Ryanair a jeho dceřiné společnosti Malta Air. Ačkoliv se jedná o malé letiště, v roce 2019 odbavilo přes 7,3 milionů pasažérů.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště maltairport.com

Letenky na Maltu

Na Maltu se dostanete letecky z Prahy (PRG) na křídlech KM Malta Airlines a od roku 2024 také Universal Air. Cena letenek se v létě pohybuje okolo 4 – 5 tisíc Kč. V akcích cena klesne ke 3 000 Kč. Let z Prahy trvá přibližně 2 hodiny 40 minut.

Na Maltu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Maltu si rezervujte v přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Dopravu z letiště po celém ostrově zajišťuje síť autobusových linek. Z letiště jezdí 4 linky (X1, X2, X3 a X4), které staví přímo před příletovým terminálem. Pro aktuální časy odjezdů a příjezdů si můžete stáhnout aplikaci Tallinja app.

  • X1 – směr Cirkewwa
  • X2 – směr San Giljan
  • X3 – směr Bugibba
  • X4 – směr Birzebbugia

Pokud plánujete cestovat po Maltě městskou hromadnou dopravou, určitě se podívejte na Tallinja karty.

Autobusové jízdenky či Tallinja karty můžete zakoupit na informacích v příletové hale od pondělí do neděle mezi 8:00 a 19:30, jízdenkových automatech v příletové hale či na autobusové zastávce (dostupné 24/7) a nebo WHSmith Outletu v příletové hale (od pondělí do neděle mezi 10:00 a 19:00). Jízdenky se také dají vždy zakoupit přímo v autobusech u řidiče.

Cena jízdenky je 2 € a jízdenky zakoupené u řidiče mají platnost 2 hodiny s neomezenými přestupy.

Alternativou k autobusům je klasické taxi, které funguje 24 hodin denně. V příletové hale si můžete zakoupit předplacenou kartu za fixní ceny nebo si můžete zarezervovat jízdu přes aplikaci Malta Taxi app. Více informací k cenám taxíků naleznete zde. Alternativou může být také Uber nebo Bolt.

Pokud plánujete cestovat po Maltě půjčeným autem, můžete si zarezervovat auto přes naší autopůjčovnu, které si vyzvednete rovnou na letišti.

Na Maltě nejezdí žádné vlaky ani metro.

Doprava v noci

Pokud na letiště Malta dorazíte v noci, budete si muset zaplatit taxi nebo Uber/Bolt.

Přestup na letišti

Letiště Malta je malé, tudíž i přestupy nejsou nijak komplikované. Má jednu odletovou a jednu příletovou halu, které jsou hned vedle sebe. Pokud máte lety na jedné letence, tak je přestup garantován leteckou společností. Na pohodový přestup doporučujeme minimálně 1 hodinu. Na letišti také funguje úschovna zavazadel, kde si své zavazadlo můžete nechat na 12 hodin za 5€, či na celý den za 10€. Speciální a nadrozměrná zavazadla si můžete na letišti uschovat za 10€ na 12 hodin a nebo za 15€ na den.

K dispozici jsou letištní salonky i místa na nabití mobilních telefonů.

Další užitečné tipy

Cestujícím jsou k dispozici různé obchůdky, od duty-free přes knihkupectví a obchody s oblečením až po lékárnu. Hladové cestující jistě potěší široká nabídka restaurací a fastfoodů. Pokud byste si z nabídky nevybrali, jídlo vám na letiště doveze také Bolt.

Na letišti naleznete také ztráty a nálezy, bankomaty, kapli a modlitebny.

Pokud na letiště dorazíte s předstihem, určitě se běžte podívat na vyhlídkovou plošinu, která se nachází ve třetím patře a je zdarma.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 13. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)