Letiště Tenerife Jih

Letiště Tenerife Jih (TFS)

Mezinárodní letiště Tenerife Jih (TFS), známé také jako "Letiště Reina Sofía Tenerife Jih", je větším ze dvou letišť na ostrově Tenerife a druhým nejvytíženějším na Kanárských ostrovech (po Gran Canarii). Společně s letištěm Tenerife Sever přijímá nejvíce cestujících na celém Kanárském souostroví. Letiště je pojmenováno po španělské královně Sofíi, která byla přítomna při jeho otevření v roce 1978. V roce 2019 letištěm prošlo více než 11 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 20 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky na Tenerife

Přímé lety z Prahy (PRG) na letiště Tenerife Jih operuje aerolinka Smartwings. Nově od roku 2024 zamíří na Tenerife Jih také charterové lety z Brna (BRQ). Průměrná cena letenek v sezóně se pohybuje okolo 8 000 Kč, levné letenky na Tenerife ulovíte i okolo 5 000 Kč. Doba letu z Prahy na Tenerife je 5 hodin 15 minut.

Na Tenerife se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Tenerife rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusovou dopravu po ostrově zajišťuje společnost Titsa. Zakoupit si můžete denní kartu za 10 €, která disponuje neomezeným počtem jízd po 24 hodin. Běžné jízdenky si kupte u řidiče autobusu (platit můžete i kartou) a cena se liší dle destinace.

  • Linka 10: jezdí z letiště do Santa Cruz a autobusy jezdí 2× – 3× za hodinu. Jedná se o nejrychlejší spojení z letiště do Santa Cruz.
  • Linka 40: autobusy jezdí z letiště Jih do Costa Adeje zhruba 2× za hodinu, a tímto spojem se nejrychleji dostanete do stejnojmenného města na jihu ostrova.
  • Linka 343: tato linka spojuje letiště Tenerife Jih a letiště Tenerife Sever. První autobus z letiště Jih jede v 9:55, další v 12:55, 17:40 a poslední v 21:40 (ve všední dny) a v soboty, neděle a svátky jete autobus v 9:25, 12:30, 16:45 a 19:45. Mimo letiště Tenerife Sever můžete dojet i do zastávek Puerto Cruz, Los Cristianos a Costa Adeje.
  • Linka 111: tato linka spojuje Santa Cruz a Costa Adeje, kdy staví i na letišti a v dalších destinacích na jihovýchodním pobřeží ostrova.
  • Linka 415: tento autobus jezdí mezi městy El Fraile a San Isidro. Na letišti staví každou hodinu ve všední dny, o víkendy a svátky mají autobusy větší interval.

 

Půjčené auto

Na letišti Tenerife Jih se nachází hned několik autopůjčoven. Díky půjčenému autu můžete prozkoumat všechna zákoutí ostrova, tudíž neváhejte a zarezervujte si auto předem přes naši autopůjčovnu. 

Taxi

Stání taxíků se nachází před příletovou halou. Můžete si je objednat i online přes oficiální stránky.

 

Doprava v noci

Noční linka 711 spojuje Santa Cruz a Costa Adeje, staví také na letišti. Z něj odjíždí každou hodinu v obou směrech od 22:25 do 7:25.

Druhou možností je vzít si taxík.

Přestup na letišti

Na letišti se nachází jeden salónek – Montaña Roja VIP, který je otevřen od 7:00 do 21:00 (některé dny i do 23:00). Vstup do salónku vyjde na 39,75 € a můžete si ho koupit předem online.

Doporučený minimální čas na přestup je 25 minut u vnitrostátních letů a 45 minut u mezinárodních letů.

Další užitečné tipy

Letiště je uzavřeno od 23:00 do 6:00.

Na letišti naleznete několik obchodů (včetně duty-free), restaurací i kaváren.

Dále jsou zde i bankomaty a směnárna.

Pokud se vám na letišti Tenerife Jih něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle (+34) 922 759 126.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 14. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)