Hainan Airlines

Hainan Airlines

Hainan Airlines (HU) jsou čínskou leteckou společností. Aerolinka byla založena v roce 1989 a své hlavní sídlo ve městě Chaj-kchou (HAK) na ostrově Hainan. Hainan Airlines nejsou členem žádné velké aliance. Kromě menších čínských společností spolupracují např. také s Etihadem (EY).

 
V roce 2015 zavedli i linku z Pekingu do Prahy, která ovšem byla díky zhoršení "čínsko-pražským" vztahům v únoru 2020 úplně zrušena.
  • Příruční zavazadlo 2 ks příručního zavazadla; velké o max. součtu všech stran 115 cm a váze 10 kg + malá kabelka nebo taška na notebook
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.hainanarilines.com

Check-in a seating

Online check-in je dostupný od 48 (nebo 24 dle destinace) hodin před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je většinu míst je zdarma. Za poplatek jsou dostupná i prémiová sedadla (v blízkosti exitů / s větším místem pro nohy).

Naše recenze

Hainan jsou sice hodnoceni jako pětihvězdičková aerolinka, pro nás je to ale spíš takový slabý průměr. Nejsme fanoušci čehokoliv čínského, a z Hainan Airlines ta Čína dost čiší.

Moc zajímavých akcí s nimi nebývá. A po zrušení linky z Prahy už nejspíše ani nebude…

Pokud máme najít nějaké plus, určitě to bude pyžamo, které jako jedni z mála dávají cestujícím v „business class“.

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít jedno klasické kabinové zavazadlo a jedno menší. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout součet všech 3 stran 115 cm a váhu 10 kg. K tomu si každý cestující může vzít malý batoh, kabelku nebo tašku na notebook, který se vejde pod sedačku před vámi.

Počet a váha odbaveného zavazadla záleží na tarifu a na destinacích. V rámci letenek do Evropy bývá v ceně 1 ks odbaveného zavazadla do 23 kg.

Pokud máte letenky v kombinaci s jinou aerolinkou, tak se na zavazadla můžou vztahovat jiná pravidla.

Nákup letenek

Letenky od Hainan Airlines kupujte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat v angličtině na telefonním čísle +86 898 95339 (Čína). Pokud budete potřebovat urgentní pomoc, můžete zavolat na linku do USA, která je dostupná 24/7 na +1 888 688 8813 3. 

Služby

Na palubě Hainan Airlines se můžete těšit na občerstvení zdarma. Na kratších letech vás čeká menší občerstvení, na těch delších letech teplé plnohodnotné jídlo.

Na některých (většinou delších) je k dispozici zábavní systém v podobě velkého výběru hudby, filmů, seriálů a her.

Seating je zdarma nejen při online check-inu. Za poplatek jsou pouze místa s větším prostorem na nohy a exity.

Destinace

Jedná se o čínskou aerolinku, tudíž nejhustější síť mají po Číně. Od roku 2015 létala i z Pekingu do Prahy, ovšem díky zhoršeným čínsko-pražským vztahům byla linka v únoru 2020 přerušena.

Letět s nimi stále můžete z Vídně (VIE) nebo z Berlína (BER).

Flotila

Aerolinka vlastní přibližně 180 letounů, z toho 127 jsou Boeingy 737-800. Zbytek flotily tvoří převážně další Boeingy, mají jen cca 20 Airbusů (A330-200 a A330-300).

Podívejte se na kompletní informace o flotile dopravce.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)