Hainan Airlines

Hainan Airlines

  • Příruční zavazadlo 2 ks příručního zavazadla; velké o max. součtu všech stran 115 cm a váze 10 kg + malá kabelka nebo taška na notebook
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.hainanarilines.com

Info o aerolince

Hainan Airlines (HU) jsou čínskou leteckou společností, založenou v roce 1989 s hlavním sídlem ve městě Chaj-kchou na ostrově Hainan.

V roce 2015 zavedli i linku z Pekingu do Prahy, která ovšem byla díky zhoršení „čínsko-pražským“ vztahům v únoru 2020 úplně zrušena.

Hainan Airlines není členem žádné velké aliance. Kromě menších čínských společností spolupracuje např. také s Etihadem. 

Naše recenze

Sice je hodnocená jako pětihvězdičková aerolinka, pro nás je to takový slabý průměr. Nejsme fanoušci čehokoliv čínského, a z Hainan Airlines ta Čína dost čiší.

Moc zajímavých akcí s nimi nebývá, a nyní už ani moc nebude, když zrušili linku do Prahy.

Plus? … Jako jedni z mála dávají v business class pyžamo.

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít jedno klasické kabinové zavazadlo a jedno menší. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout součet všech 3 stran 115 cm a váhu 10 kg. K tomu si každý cestující může vzít malý batoh, kabelku nebo tašku na notebook, který se vejde pod sedačku před vámi.

Počet a váha odbaveného zavazadla záleží na tarifu a na destinacích. V rámci letenek do Evropy bývá v ceně 1 ks odbaveného zavazadla do 23 kg.

Pokud máte letenky v kombinaci s jinou aerolinkou, tak se na zavazadla můžou vztahovat jiná pravidla.

Nákup letenek

Letenky od Hainan Airlines kupujte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat v angličtině na telefonním čísle +86 898 95339 (Čína). Pokud budete potřebovat urgentní pomoc, můžete zavolat na linku do USA, která je dostupná 24/7 na +1 888 688 8813 3. 

Služby

Na palubě Hainan Airlines se můžete těšit na občerstvení zdarma. Na kratších letech vás čeká menší občerstvení, na těch delších letech teplé plnohodnotné jídlo.

Na některých (většinou delších) je k dispozici zábavní systém v podobě velkého výběru hudby, filmů, seriálů a her.

Seating je zdarma nejen při online check-inu. Za poplatek jsou pouze místa s větším prostorem na nohy a exity.

Destinace

Jedná se o čínskou aerolinku, tudíž nejhustější síť mají po Číně. Od roku 2015 létala i z Pekingu do Prahy, ovšem díky zhoršeným čínsko-pražským vztahům byla linka v únoru 2020 přerušena.

Letět s nimi stále můžete z Vídně nebo z Berlína.

Flotila

Aerolinka vlastní přibližně 180 letounů, z toho 127 jsou Boeingy 737-800. Zbytek flotily tvoří převážně další Boeingy, mají jen cca 20 Airbusů (A330-200 a A330-300).

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)