Ryanair

Ryanair

Ryanair (FR) je irská nízkonákladová letecká společnost se základnou v Dublinu. Aerolinka byla založena roku 1984, lze ji považovat za průkopníka konceptu nízkonákladového létání a její doménou jsou především levné letenky kamkoliv po Evropě. V roce 2021 byla největší aerolinkou dle počtu přepravených cestujících v Evropě. Dceřinými společnostmi jsou aerolinky Buzz, Lauda & Malta Air.
  • Příruční zavazadlo 40 × 25 × 20 cm
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.ryanair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 až 2 hodiny před plánovaným časem odletu (60 dní předem jen při zakoupení sedadla) – dostupný na webu aerolinky a také v aplikaci. Check-in na letišti podléhá poplatku 55 €.

Při zvolení bezplatné varianty seatingu Ryanair záměrně rozsazuje. Rezervace sedadla dle osobní preference začíná na 3 €, prémiová sedadla podléhají poplatku 20 €. Zpoplatněná rezervace sedadla umožňuje časný check-in – již 60 dní před odletem. Výběr sedadla je povinný při cestování s dětmi, aby si rodič mohl zvolit sedadlo vedle svých dětí (sedadla v řadách 18-33 jsou pro rodiče a děti zdarma).

Naše hodnocení

Ryanair má své služby osekané na naprosté minimum. Nehezký interiér letadla, málo místa na nohy, sedačky nelze sklopit, nemají kapsu na časopisy. Přeprava zavazadel i jakékoliv další služby jsou extrémně předražené, systém pro rezervace letenek spoléhá v nevědomost zákazníků a ty pak „oškubává“. Řešit jakoukoliv reklamaci je předem prohraný boj. Na druhou stranu, svůj primární cíl – dopravu z bodu A do bodu B – Ryanair poskytuje za nejlepší možné ceny na trhu.

PS: Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Malé kabinové zavazadlo o rozměrech max. 40 × 25 × 20 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma.

Velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 10 kg můžeš mít spolu s malým příručním zavazadlem pouze po zakoupení prioritního nástupu, cena se pohybuje od 6 do 12 €.

Poplatek za 10kg odbavené zavazadlo je 10-17,5 €. Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo činí 25-35 €, dle sezóny a destinace.

Nákup letenek

Letenky snadno koupíš přes náš vyhledávač.

Koupě letenky u Ryanairu je složitější proces. Pokud tedy nechceš zbytečně utrácet za nepotřebné doplňkové služby, ke kterým tě Ryanair navádí, postupuj podle našeho návodu „Jak koupit letenku u Ryanairu“. Platba kreditní kartou za poplatek 2 % z ceny letenky, platba debetní kartou zdarma. Plať vždy v měně originální destinace, směnný kurz Ryanairu je silně nevýhodný. Letenky dceřiných společností Buzz, Lauda & Malta Air zakoupíš také přes rezervační systém Ryanairu.

Ke snadnému nákupu letenek lze využít i aplikaci Ryanairu – pro iOS nebo pro Android.

Ptáš se, jak zrušit letenku? Podívej se na časté dotazy, kde nalezneš odpověď na svou i další otázky.
Potřebuješ k rezervaci přidat nezletilou osobu (dítě mladší 16 let)? Podívej se na tento návod.

Kontakt

Telefonní linka v anglickém jazyce + 44 871 500 5050; po–pá: 7:00–19:00, so: 10:00–19:00, ne: 11:00–19:00; cena běžného hovoru + 0,13 £/min.

Irského dopravce se snaží kontaktovat mnoho cestovatelů, proto jsme pro vás sepsali podrobný návod, jak Ryanair kontaktovat.

Obecně platí, že nejefektivnější formou je využití LiveChatu nebo twitterového účtu @askryanair.

Služby

Žádné extra služby Ryanair nenabízí.

Destinace

Kam létá Ryanair z Prahy (PRG) celoročně (přímé linky): Barcelona (BCN), Bari (BRI), Benátky-Treviso (TSF), Bordeaux (BOD), Bristol (BRS), Brusel-Charleroi (CRL), Budapešť (BUD), Dublin (DUB), Edinburgh (EDI), Gdaňsk (GDN), Katánie (CTA), Kodaň (CPH),  Košice (KSC), Krakov (KRK), Londýn-Stansted (STN), Madrid (MAD), Malaga (AGP), Manchester (MAN), Marseille (MRS), Milán-Bergamo (BGY), Neapol (NAP), Palma de Mallorca (PMI), Paříž-Beauvais (BVA), Pisa (PSA), Poznaň (POZ), Riga (RIX), Řím-Fiumicino (FCO), Sevilla (SVQ), Tirana (TIA), Turín (TRN).

Linky z Prahy, kam létá sezónně v létě 2024: Bologna (BLQ), Göteborg (GOT), Korfu (CFU), Pescara (PSR), Rhodos (RHO), Rimini (RMI), Skiathos (JSI), Zadar (ZAD).

Linky z Prahy, kam bude létat v zimní sezónně 2023/2024: Ammán (AMM), East Midlands (EMA).

Z Brna (BRQ): Londýn-Stansted (STN) a Milán-Bergamo (BGY).
Z Ostravy (OSR): Londýn-Stansted (STN) a Malaga (AGP).
Z Pardubic (PED): Alicante (ALC) a Barcelona-Girona (GRO).

Flotila

Ryanair má unifikovanou flotilu, která obsahuje pouze letadla Boeing 737-800.
Subscribe
Upozornit na
guest
985 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)