Ryanair

Check-in
Online check-in k dispozici 48 h až 2 h před plánovaným časem odletu, 60 dní předem jen při zakoupení sedadla. Check-in na letišti za 55 €.
Ryanair
Příruční zavazadlo
Max. rozměry 40 x 25 x 20 cm, hmotnost neomezená. Větší příruční zavazadlo jen po zakoupení přednostního nástupu.
  • Seating Při zvolení náhodného seatingu Ryanair záměrně rozsazuje. Poplatek za zvolení sedadla začíná na 3 €. Zpoplatněný výběr sedadla povinný při cestování s dětmi.
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.ryanair.com

Info o aerolince

Ryanair je irská nízkonákladová aerolinka se základnou v Dublinu. Založená roku 1984, je průkopníkem konceptu nízkonákladových aerolinek. V roce 2016 byla největší aerolinkou dle počtu přepravených cestujících v Evropě.

Naše hodnocení

Ryanair má své služby osekané na naprosté minimum. Nehezký interiér letadla, málo místa na nohy, sedačky nelze sklopit, nemají kapsu na časopisy. Přeprava zavazadel i jakékoliv další služby jsou extrémně předražené, systém pro rezervace letenek spoléhá v nevědomost zákazníků a ty pak „oškubává“. Řešit jakoukoliv reklamaci je předem prohraný boj. Na druhou stranu, svůj primární cíl – dopravu z bodu A do bodu B – Ryanair poskytuje za nejlepší možné ceny na trhu.

Zavazadla

Malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 x 25 x 20 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma. Velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze 10 kg můžete mít spolu s malým příručním zavazadlem pouze po zakoupení prioritního nástupu, cena se pohybuje od 6 do 12 €.
Poplatek za 10kg odbavené zavazadlo je 10-17,5 €. Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo činí 25-35 €, dle sezóny a destinace.

Nákup letenek

Koupě letenky u Ryanairu je složitější proces, pokud tedy nechcete zbytečně utrácet za nepotřebné doplňkové služby, ke kterým vás Ryanair navádí. Postupujte podle našeho návodu Jak koupit letenku u Ryanairu. Platba kreditní kartou za poplatek 2% z ceny letenky, platba debetní kartou zdarma. Plaťte vždy v měně originální destinace, směnný kurz Ryanairu je silně nevýhodný.

Kontakt

Telefonní linka v anglickém jazyce + 44 871 500 5050, po-pá 7-19 h, so 10-19 h, ne 11-19 h, cena běžného hovoru + 0,13 £/min.
Ryanair ChatBot, neboli chatovací robot, se vám bude věnovat tady. Ovšem anglicky umí nejspíš hůř než vy. Obecně máme s kontaktováním Ryanairu negativní zkušenosti.

Služby

Žádné extra služby Ryanair nenabízí.

Destinace

Z Prahy: Ammán (AMM), Athény (ATH), Barcelona (BCN), Bari (BRI), Benátky (TSF), Billund (BLL), Brusel (CRL), Budapešť (BUD), Bologna (BLQ), Bournemouth (BOH), Bordeaux (BOD), Brindisi (BDS), Cagliari (CAG), Dublinu (DUB), Edinburg (EDI), Eindhoven (EIN), Ejlat (ETM), Göteborg (GOT), Katánie (CTA), Kodaň (CPH), Krakow (KRK), Lamezia (SUF), Lisabon (LIS), Liverpool (LPL), Londýn (STN), Madrid (MAD), Málaga (AGP), Manchester (MAN), Marrákeš (RAK), Marseille (MRS), Milán (BGY), Neapol (NAP), Palermo (PMO), Palma de Mallorca (PMI), Paříž (BVA), Pescara (PSR), Pisa (PSA), Porto (OPO), Riga (RIX), Řím (CIA), Stockholm (NYO), Trapani (TPS), Zadar (ZAD).
Z Brna: Berlín (SXF), Milán (BGY), Londýn (STN).
Z Ostravy: Londýn (STN).
Z Pardubic: Alicante (ALC), Londýn (STN).

Flotila

Boeing 737-800

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)