Ryanair

Ryanair

Ryanair (FR) je irská nízkonákladová letecká společnost se základnou v Dublinu. Aerolinka byla založena roku 1984, lze ji považovat za průkopníka konceptu nízkonákladového létání a její doménou jsou především levné letenky kamkoliv po Evropě. V roce 2021 byla největší aerolinkou dle počtu přepravených cestujících v Evropě. Dceřinými společnostmi jsou aerolinky Buzz, Lauda & Malta Air.
  • Příruční zavazadlo 40 × 25 × 20 cm
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.ryanair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 až 2 hodiny před plánovaným časem odletu (60 dní předem jen při zakoupení sedadla) – dostupný na webu aerolinky a také v aplikaci. Check-in na letišti podléhá poplatku 55 €.

Při zvolení bezplatné varianty seatingu Ryanair záměrně rozsazuje. Rezervace sedadla dle osobní preference začíná na 3 €, prémiová sedadla podléhají poplatku 20 €. Zpoplatněná rezervace sedadla umožňuje časný check-in – již 60 dní před odletem. Výběr sedadla je povinný při cestování s dětmi, aby si rodič mohl zvolit sedadlo vedle svých dětí (sedadla v řadách 18-33 jsou pro rodiče a děti zdarma).

Test na COVID-19: dle podmínek cílové destinace. Více informací se dočtete na stránkách dopravce.

Naše hodnocení

Ryanair má své služby osekané na naprosté minimum. Nehezký interiér letadla, málo místa na nohy, sedačky nelze sklopit, nemají kapsu na časopisy. Přeprava zavazadel i jakékoliv další služby jsou extrémně předražené, systém pro rezervace letenek spoléhá v nevědomost zákazníků a ty pak „oškubává“. Řešit jakoukoliv reklamaci je předem prohraný boj. Na druhou stranu, svůj primární cíl – dopravu z bodu A do bodu B – Ryanair poskytuje za nejlepší možné ceny na trhu.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Malé kabinové zavazadlo o rozměrech max. 40 × 25 × 20 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma.

Velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 10 kg můžete mít spolu s malým příručním zavazadlem pouze po zakoupení prioritního nástupu, cena se pohybuje od 6 do 12 €.

Poplatek za 10kg odbavené zavazadlo je 10-17,5 €. Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo činí 25-35 €, dle sezóny a destinace.

Nákup letenek

Letenky snadno kupíte přes náš vyhledávač.

Koupě letenky u Ryanairu je složitější proces, pokud tedy nechcete zbytečně utrácet za nepotřebné doplňkové služby, ke kterým vás Ryanair navádí, postupujte podle našeho návodu „Jak koupit letenku u Ryanairu“. Platba kreditní kartou za poplatek 2% z ceny letenky, platba debetní kartou zdarma. Plaťte vždy v měně originální destinace, směnný kurz Ryanairu je silně nevýhodný. Letenky dceřiných společností Buzz, Lauda & Malta Air zakoupíte také přes rezervační systém Ryanairu.

Ke snadnému nákupu letenek lze využít i aplikaci Ryanairu – pro iOS nebo pro Android.

Ptáte se, jak zrušit letenku? Podívejte se na časté dotazy, kde naleznete odpověď na svou otázku.

Kontakt

Telefonní linka v anglickém jazyce + 44 871 500 5050; po–pá: 7:00–19:00, so: 10:00–19:00, ne: 11:00–19:00; cena běžného hovoru + 0,13 £/min.

Irského dopravce se snaží kontaktovat mnoho cestovatelů, proto jsme pro vás sepsali podrobný návod, jak Ryanair kontaktovat.

Obecně platí, že nejefektivnější formou je využití LiveChatu nebo twitterového účtu @askryanair.

Služby

Žádné extra služby Ryanair nenabízí.

Destinace

Kam létá Ryanair z Prahy celoročně (přímé linky): Barcelona (BCN), Bari (BRI), Benátky-Treviso (TSF), Brusel-Charleroi (CRL), Budapešť (BUD),  Bordeaux (BOD), Dublin (DUB), Edinburgh (EDI), Gdaňsk (GDN), Göteborg (GOT), Kodaň (CPH),  Košice (KSC), Krakov (KRK), Londýn-Stansted (STN), Madrid (MAD), Manchester (MAN), Marseille (MRS), Milán-Bergamo (BGY), Neapol (NAP),  Paříž-Beauvais (BVA),  Pisa (PSA),  Riga (RIX), Řím-Fiumicino (FCO), Turín (TRN), 

Linky z Prahy, kam létá sezónně v létě 2023:  Billund (BLL), Bologna (BLQ), Korfu (CFU), Palma de Mallorca (PMI), Pescara (PSR), Rhodos (RHO), Rimini (RMI) Skiathos (JSI), Varšava-Modlin (WMI), Zadar (ZAD).

Linky z Prahy, kam bude létat v zimní sezónně 2023/2024: Ammán (AMM), Tirana (TIA).

Z Brna: Londýn-Stansted (STN) a Milán-Bergamo (BGY).
Z Ostravy: Londýn-Stansted (STN).
Z Pardubic: Alicante (ALC).

Flotila

Ryanair má unifikovanou flotilu, která obsahuje pouze letadla Boeing 737-800.
Subscribe
Upozornit na
guest
857 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)