Letiště Dalaman

Letiště Dalaman (DLM)

Turecké letiště Dalaman (DLM) se nachází na Egejské riviéře, jejíž břehy omývá stejnojmenné moře. Leží 6 km od centra přilehlého města Dalaman a zhruba v hodinové dojezdové vzdálenosti od oblíbených letovisek Marmaris a Fethyie. Nejvytíženější je během letní sezony, kdy sem míří mnoho turistů z celé Evropy i Blízkého východu.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 6 km
  • Oficiální web letiště dalamanairport.aero

Letenky do Dalamanu

Přímé lety z Prahy (PRG) do Dalamanu (DLM) nenabízí žádná aerolinka. Letenky s jedním přestupem pořídí cestovatelé u aerolinek Pegasus Airlines a Turkish Airlines. Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 6 tisíc Kč.

Daleko nejvýhodnější a zároveň nejrychlejší možnost nabízí Ryanair na přímých letech z Bratislavy (BTS). Na této lince můžete zpáteční letenky ulovit i za tisícovku!

Do Dalamanu se létá také z dalších letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Dalamanu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště do centra

Doprava z letiště Dalaman ve dne

Autobusem do centra města Dalamán

Pro pohodlnou dopravu z letiště Dalaman můžete využít síť veřejných i soukromých minibusů společnosti Muttas, které vás cca za čtvrt hodiny dovezou do centra města vzdáleného zhruba 6 km. Jedná se o linky  autobusů 8 – 11, jejichž zastávky najdete před vchodem odletového terminálu. Jízdenka stojí 18,40 tureckých lir (cca 15 Kč).

Autobusem do dalších měst

Přímo z letiště můžete rovněž využít spojů do dalších turistických destinací v regionu. Autobusy společností Havas a Muttas zajišťují kyvadlovou dopravu do hodinu a půl vzdáleného Marmarisu a necelou hodinu vzdáleného letoviska Fethyie. Zastávky těchto autobusů se nacházejí na parkovišti letiště.

Půjčené auto

Letištní areál nabízí několik společností poskytujících zapůjčení auta pro vaši nezávislou cestu skrze krásy tureckého regionu Muğla. Širokou nabídku vozů naleznete pod jednou střechou v naší autopůjčovně.

Taxi

K pohodlné dopravě do centra města či do vašeho hotelu můžete samozřejmě využít i dopravy v podobě taxi. Ceny se pohybují okolo 0,9 € za ujetý kilometr.

Doprava v noci

Pro bezpečnou a bezproblémovou dopravu v nočních hodinách můžete využít místních taxi služeb.

Přestup na letišti

Letiště Dalaman není primárně letištěm přestupním, a tudíž nedisponuje tranzitní zónou pro přestup.

Na letišti Muğla-Dalaman naleznete dva terminály, které leží kousek od sebe – přesun je možný pohodlně pěšky:

  • Terminál 1 – se používá pro domácí lety (starší terminál);
  • Terminál 2 – je využíván pro lety mezinárodní (nový terminál).

Pro pohodlné trávení času na letišti během čekání na váš odlet či krácení přestupního času letiště nabízí salonky CIP pro vnitrostátní i mezinárodní cestující. Zde se můžete uchýlit do komfortu pohodlných křesílek, využít neomezeného přístupu k internetu a lákavé nabídky občerstvení. Rezervovat si jej můžete online skrze formulář na oficiálních stránkách letiště, doba jeho použítí je však omezena jen na tři hodiny.

Další užitečné tipy

Letiště Dalaman (DLM) je otevřeno 24 hodin denně.

Wi-Fi připojení je vám k dispozici v letištních kioscích bezplatně po dobu prvních 30 minut jeho užívání. Internetové připojení nad výše uvedenou dobu je zpoplatněno a zakoupíte jej online pomocí kreditní karty připojením se k Wi-Fi síti „WiSpotter Dalaman“.

V areálu letiště Dalamán je vám k dispozici několik restaurací, barů, kaváren a duty-free obchodů se zajímavým sortimentem.

V areálu letiště rovněž naleznete kliniku nemocnice Lokman Hekim Esnaf, jež nabízí nonstop lékařskou pohotovostní péči.

Cestovatelský tip? Vydejte se na ikonickou Lýkijskou cestu, která je údajně jednou z 10 nejdelších a nejkrásnějších pěších tras na světě a umožňuje prozkoumat více než 20 starověkých měst. Její výchozí bod je v městě Fethyie vzdáleném pouhou hodinu cesty od letiště Dalaman.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)