Letiště Edinburgh

Letiště Edinburgh (EDI)

Letiště Edinburgh (EDI) je nejvytíženějším skotským letištěm. Skotský název letiště je Port-adhair Dhùn Èideann. Nachází se 9,3 km západně od Edinburghu. Slouží jako základna pro aerolinku West Atlantic. V roce 2019 odbavilo přes 14,7 milionů pasážérů.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 9,3 km
 • Oficiální web letiště edinburghairport.com

Letenky do Edinburghu

Pro přímé lety z Prahy (PRG) do Edinburghu můžete využít aerolinky Ryanair nebo sezónně také easyJet. Cena letenek do Skotska se pohybuje mezi 3 000 – 5 000 Kč. V akcích ale můžete ulovit i letenky za 1 500 Kč. Doba letu z Prahy do Edinburghu je 2 hodiny 25 minut.

Do Skotska si také můžete zaletět z okolních letišť s následujícími aerolinkami:

Letenky do skotského Edinburghu pořídíte v našem vyhledávači.

Doprava z letiště Edinburgh

Doprava ve dne

Autobus do Edinburghu

Z letiště Edinburgh se dostanete jednoduše do centra města i do dalších měst ve Skotsku autobusem. Všechny autobusové zastávky se nachází před příletovým terminálem. Jízdenky na autobus si můžete vždy koupit u řidiče (možné platit i kartou) a nebo přes appku. Dospělí za jednosměrnou jízdenku zaplatí 4,50 GBP a děti 2 GBP. Dospělácká zpáteční jízdenka vyjde na 7,50 GBP a dětská na 3 GBP.

 • Airlink 100 vás odveze z letiště do centra Edinburghu (na náměstí St. Andrew). První autobus odjíždí z letiště v 0:18 a poslední v 23:58, jezdí každý den v týdnu s desetiminutovým intervalem. Cesta vám zabere asi 30 minut.
 • Skylink 200 jezdí z letiště na zastávku Ocean Terminal, a to od 4:55 do 0:00 každý den. Cesta trvá přibližně 50 minut.
 • Skylink 400 míří do Fort Kinnaird, a to od 4:20 do 23:35 každý den. Jezdí s intervalem 30 minut a cesta zabere 1 hodinu 15 minut.

Autobus do dalších měst ve Skotsku

 • Do Glasgow vás odveze buď autobus Citylink AIR Glasgow 900 nebo Citylink 902 Coach. Citylink AIR Glasgow 900 jezdí každých 30 minut (každý den) a Citylink 902 jezdí každou hodinu. Jízdenku si můžete zakoupit online na stránkách společnosti a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od 10 GBP.
 • Z letiště Edinburgh se také dostanete do města Fife, a to v autobusech společnosti Stagecoach JET 747, které jezdí 7 dní v týdnu každých 30 minut. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 8,40 GBP v jednom směru a zpáteční na 15 GBP. Jízdenky si kupte přímo na stránkách dopravce. První autobus jede v 4:35 a poslední v 23:40.
 • Město Dundee s letištěm Edinburgh spojují autobusy společnosti Xplore Dundee X90. Jezdí každou hodinu a půl od 4:30 do 1:30 a cesta trvá 1 hodinu 20 minut. Jízdenku si kupte online a připravte si 19 GBP.
 • Míříte-li do Stirlingu, využijte autobusu Citylink 909, který vás tam odveze každé dvě hodiny od 7:32 do 20:19. Cesta trvá asi 1 hodinu. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od 11,80 GBP a kupte si ji online. 
 • Linku mezi letištěm Edinburgh a městem Oban operuje dopravce Citylink na lince 978. Autobus jezdí jednou denně a to v 17:26 a do Obanu přijede v 21:02. Za jízdenku zaplatíte od 61,70 GBP v jednom směru a nezapomeňte si ji koupit online.

Tramvaj

Tramvajová zastávka se nachází před příletovým terminálem. Tramvaj do Edinburghu jezdí od 6:18 do 22:48 a přesný jízdní řád naleznete zde. Cesta do centra trvá 30 minut. Za zpáteční jízdenku zaplatíte 9 GBP, dětské a rodinné jízdenky jsou o trochu levnější. Jízdenku si můžete zakoupit v automatech na letišti a nebo online.

Taxi

Stání taxíků naleznete v East Terminus a do centra Edinburghu se dostanete za 20 minut. Jako alternativu můžete využít Uber nebo Bolt. Využít můžete také privátních šoférů, které si můžete zarezervovat online. Podobnou službu nabízí letiště, kdy se můžete svézt minibusem. Cena se liší dle času a přehled cen naleznete zde.

Půjčené auto

Na letišti Edinburgh naleznete několik autopůjčoven. Pokud si plánujete půjčit auto, mrkněte se do naší autopůjčovny, kde si můžete vybrat auto dle vašich snů a potřeb.

Doprava v noci

 • Pro dopravu autobusem do Edinburghu v noci využijte Airlink 100, který v nočních hodinách (1:00 – 4:30) jezdí s půlhodinovým intervalem.
 • Do Glasgow se dostanete v noci autobusy Citylink AIR Glasgow nebo Citylink 902, které v jezdí každou hodinu v nočních hodinách.
 • Míříte-li do Fife, v noci využijte autobusu Stagecoach JET 747, který v časech od 23:40 do 4:35 jezdí s hodinovým intervalem.
 • Alternativně si můžete vzít taxi, Bolt či Uber.

Přestup na letišti

Letiště Edinburgh má pouze jeden terminál, přestup zde tudíž není nijak složitý. Pokud přestupujete na letišti v Edinburghu, můžete si dlouhou chvíli ukrátit v některém ze salónků. Vstup si můžete zakoupit online předem. Doporučený minimální čas na přestup je 60 minut.

Pokud máte přestup přes noc, můžete využít některý z hotelů, který se nachází blízko letiště. Hotel si můžete jednoduše zarezervovat zde.

Další užitečné tipy

Na letišti Edinburgh naleznete několik duty-free obchodů, obchodů s oblečením, suvenýry a módními doplňky. Pokud vás přepadne hlad, zahnat ho můžete v některém z fasfoodů, restaurací nebo si můžete skočit do některé z kaváren na něco dobrého.

Na letišti se nachází také směnárna (směnu si můžete zarezervovat i online) a modlitebna.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 3. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)