• Příruční zavazadlo 1 ks o hmotnosti 10 kg, max. rozměry: 55 × 40 × 20 cm
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.skyup.aero

Info o aerolince

SkyUp Airlines (PQ) je ukrajinský nízkonákladový letecký dopravce, sídlící na letišti Igora Sikorského v Kyjevě, známého také jako Zhuliany (IEV). Aerolinka zahájila svou činnost teprve 21. května 2018. Zpočátku se soustředila především na dovolenkové chartery, později začala operovat i pravidelné lety.

Naše recenze

Názory na tuto leteckou společnost se velmi liší. Někteří lidé si je chválí, někteří pomlouvají. Podle našeho názoru se jedná o podprůměrnou evropskou nízkonákladovou aerolinku, která si se svými cenami hraje na klasického dopravce.  Dejte také pozor na váhu kabinových zavazadel při letech z Ukrajiny, kterou místní zaměstnanci moc rádi penalizují.

Zavazadla

V ceně nejlevnějšího tarifu se nachází pouze 1 ks příručního zavazadla o maximální hmotnosti 10 kg o rozměrech 55 × 40 × 20 cm.

Za odbavené zavazadlo do 23 kg si aerolinka účtuje 28 USD.

Nákup letenek

Letenky aerolinky SkyUp nakupujte na stránkách dopravce.

Kontakt

Existují hned dva způsoby, jak se společností SkyUp navázat kontakt.

Tím prvním je emailová adresa [email protected], Popřípadě volejte na jednu z telefonních linek: +380443313000 nebo +380443399003

V Praze ani Pardubicích aerolinka bohužel kamennou pobočku nemá.

Služby

SkyUp je nízkonákladová aerolinka, tudíž všechny její služby jsou zpoplatněné.

Rezervace oblíbeného sedadla stojí od 6 USD. během rezervačního procesu si lze přikoupit od 7 USD občerstvení. K dispozici je také online check-in, který je dostupný 24 hod. – 2 hodiny před plánovaným odletem.

Destinace

Skyup letá z ukrajinských letišť celkem do 15 destinací v Evropě, Turecku, Izraeli, Arménii a Gruzii. Pro nás, obyvatele České republiky, jsou obzvláště zajímavá spojení z Prahy (PRG) do Lvova (LWO), Charkova (HRK) a Záporoží (OZH). SkyUp létá také z Brna (BRQ), Ostravy (OSR) a Pardubic (PED) do Kyjeva (KBP). Aerolinka též zamýšlela spustit linku do Karlových Varů, z níž prozatím sešlo.

Flotila

Letadlovou flotilu aerolinky SkyUp tvoří 11 Boeingů B737NG, průměrného věku 12 let.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)