SkyUp

SkyUp

SkyUp Airlines (PQ) je ukrajinský nízkonákladový letecký dopravce, sídlící na letišti Igora Sikorského v Kyjevě – známého také jako Zhuliany (IEV). Aerolinka zahájila svou činnost teprve 21. května 2018. Zpočátku se soustředila především na dovolenkové chartery, později začala operovat i pravidelné lety.

Od roku 2022 ale komerční lety pod svou značkou neprovozuje z důvodu napadení Ukrajiny ruským agresorem. Její letadla byla dočasně pronajata jiným leteckým dopravcům
  • Příruční zavazadlo 1 ks o hmotnosti 9 kg, max. rozměry: 55 × 40 × 20 cm
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.skyup.aero

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je vždy zpoplatněn.

Naše recenze

Názory na tuto leteckou společnost se velmi liší. Někteří lidé si je chválí, někteří pomlouvají. Podle našeho názoru se jedná o podprůměrnou evropskou nízkonákladovou aerolinku, která si se svými cenami hraje na klasického dopravce.  Dejte také pozor na váhu kabinových zavazadel při letech z Ukrajiny, kterou místní zaměstnanci moc rádi penalizují.

Zavazadla

V ceně nejlevnějšího tarifu se nachází pouze 1 ks příručního zavazadla o maximální hmotnosti 10 kg o rozměrech 55 × 40 × 20 cm.

Za odbavené zavazadlo do 23 kg si aerolinka účtuje 28 USD.

Nákup letenek

Letenky aerolinky SkyUp momentálně není možné zakoupit.

Kontakt

Existují hned dva způsoby, jak se společností SkyUp navázat kontakt.

Tím prvním je emailová adresa [email protected], Popřípadě volejte na jednu z telefonních linek: +380443313000 nebo +380443399003

V Praze ani Pardubicích aerolinka bohužel kamennou pobočku nemá.

Služby

SkyUp je nízkonákladová aerolinka, tudíž všechny její služby jsou zpoplatněné.

Rezervace oblíbeného sedadla stojí od 6 USD. během rezervačního procesu si lze přikoupit od 7 USD občerstvení. K dispozici je také online check-in, který je dostupný 24 hod. – 2 hodiny před plánovaným odletem. Pokud se nestihnete odbavit, na letišti zaplatíte 21 USD/os.

Destinace

Skyup letá z ukrajinských letišť celkem do čtyř desítek destinací v Evropě, Asii (Arménie, Gruzie, Kazachstán, Saúdská Arábie, SAE, Uzbekistán) i Africe (Tunisko, Zanzibar).

Z České republiky v současné době provozuje jedinou linku, a to z Prahy (PRG) do Kyjeva (KBP).

Z pražského letiště v minulosti létal také do Lvova a Charkova. Plány na linku do Záporoží nikdy nebyly realizovány, stejně tak jako spojení z Brna (BRQ) a Ostravy (OSR) do Kyjeva, o němž se dlouho mluvilo.

Letadla aerolinky SkyUp jste dříve mohli vídat také v Pardubicích (PED), odkud se létalo do Kyjeva.

Flotila

Letadlovou flotilu aerolinky SkyUp tvoří 11 Boeingů B737NG, průměrného věku 12 let.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)